+ Załóż konto
Strona główna > Styl życia > Źródła pisarskich inspiracji
Dominika
#Dominika
2015-10-13

Good job

21

Źródła pisarskich inspiracji

 Każdy z nas, blogerów, ma swoje własne źródła natchnienia. Raz przychodzi ono szybciej, raz wolniej, ale niewątpliwie zawsze natrafiamy na coś, co skłoni nas do pisania. Niektórzy mają łatwość do wyszukiwania ciekawych tematów, inni mają z tym problem, ale są też tacy, którzy mimo dobrych chęci nie mogą znaleźć nic wartego opisania. W tym artykule wymienię dziedziny, w których ja zwykle szukam inspiracji, lub wiem, że inni z nich korzystają. Mam nadzieję, że pomogę w ten sposób tym, którzy są zablokowani.

1. Polityka - nie wszyscy się nią interesują, ale może akurat Ciebie to ciekawi. Zapewniam, że kiedy dzieje się coś naprawdę ważnego, wszyscy chcą znać szczegóły. Jeśli tylko umiesz ciekawie opowiadać, Twoje polityczne artykuły będą często otwierane, a ludzie zapamiętają, że to właśnie Ty jesteś od tego specjalistą.

2. Literatura - kiedy czytasz książkę, która wywrze na Tobie ogromne wrażenie, nie ma lepszego rozwiązania, niż pozwolenie emocjom spłynąć w postaci  dobrego artykułu - recenzji. Nawet kiedy uważasz daną lekturę za stratę czasu, możesz wyrazić swoje zdanie i wysłuchać opinii innych. Nieraz literatura inspiruje nas też do pisania własnego dzieła, które można udostępniać w odcinkach.

3. Hobby - najlepsze artykuły to te, w których opisujesz coś, co przynosi Ci szczęście i satysfakcję. Czytelnik potrafi wyczuć, jaki masz stosunek do poruszonych spraw i jeśli dostrzeże Twój optymizm i zaangażowanie, sam również nie pozostanie bezrefleksyjny. Hobby może być np. moda, motoryzacja, muzyka, podróżowanie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Zdrowie - mam tu na myśli nie tylko medycynę, ale te sport, dietetykę, kosmetykę. Być może stosowałeś jakąś nietypową dietę, cudowny szampon, nietuzinkowy zestaw ćwiczeń lub lek w pełni naturalny, jak np. czarny bez. Nawet jeśli nie potrzeba nam podobnych informacji, z chęcią przeczytamy lub choćby zerkniemy na nie ze zwykłej ciekawości, a zdobytą wiedzę być może kiedyś wykorzystamy.

5. Bieżące wydarzenia - o których społeczeństwo ma mieszane uczucia, a Ty uważasz, że Twoje argumenty byłyby w stanie zmienić sposób myślenia całego świata. No cóż, całego świata nie przekonasz, ale być może Twoich czytelników - tak. Nie zawsze wiąże się to z polityką. Wystarczy, że się rozejrzysz, a szybko się przekonasz.

6. Poradniki - jak sobie z czymś poradzić, jak się zachować w nietypowej sytuacji, jakie korzyści płyną z posiadania pewnych cech. I znów podobna sytuacja, jak w punkcie 4: nawet jeśli nas to nie dotyczy, a temat jest ciekawy i dobrze opracowany - z chęcią przeczytamy.

7. Własne doświadczenie - czyli np. historia, która przydarzyła nam się w szkole, pracy, czy nawet na ulicy i chcemy się podzielić wrażeniami. Historię prawdziwą może napisać dosłownie każdy, bo nawet najbardziej rutynowy dzień może sprawić, że najdą nas przemyślenia.

 Jest to tylko kilka źródeł inspiracji, ale zapewniam, że jest ich znacznie więcej, a natchnienie może kryć się wszędzie. Tylko od nas, twórców, zależy, czy potrafimy to dostrzec, ale mam nadzieję, że teraz będzie to choć trochę prostsze. ;)  

Adres URL:

Pinterest wspaniały na ślub
                                 charakterystyczny kwadracik - logo informatora "Kurier Weselny",                              towarzyszyć będzie każdej mojej publikacji kierowanej do narzeczonych  https://pl.pinterest.com/   Czy słyszeliście już o Pinterest? To jedna z najszybciej rozwijających się stron internetowych. Zasada jest absolutnie prosta. Pinterest, to taka wirtualna tablica korkowa, miejsce gdzie wpinasz inspirujące obrazy i video. "Tablica marzeń" ...
0
Muzyczny przerywnik
Nie wszystkie filmy z mojej skarbnicy robią na mnie natychmiastowe wrażenie. Przy tej ilości, trudno zresztą aby każdy z nich był tym z najwyższej półki. Zdarza się czasami, że sam film nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak ma coś w sobie co trudno początkowo określić. Dopiero po kolejnym oglądnięciu coś tam dociera do widza. Takim właśnie filmem jest "Song to Song", którego akcja rozgrywa się w środowisku muzycznym. Zasadniczo trudno to co się w nim ogląda nazwać akcją i jak już wspomniałem, po pierwszym obejrzeniu tego obrazu ma się ochotę odłożyć go gdzieś na półkę z filmami, do ...
0
"Głęboko ukryte" Heather Gudenkauf
Książki tej autorki zawsze przypadają mi do gustu. Tak też było o tym razem. Książka wciska w fotel, jest zawiła, ale wszystko w niej jest zrozumiałe. Sara i Jack są kochającym się małżeństwem, które odchowało już dorosłe córki. Sara żyła w świadomości, że dobrze zna swojego męża i nic już jej nie zaskoczy. Jak wielce się myliła miała się przekonać w niedługim czasie. Jack stracił rodziców w wypadku. A tak przynajmniej utrzymywał przez wiele lat. Po otrzymaniu telefonu, że jego ciotka Julia trafiła do szpitala wyrusza z żoną do rodzinnego miasta. Penny Gate jest ostatnim miejscem, do którego chciał wracać. Tylko ...
0
Kara za wolne poglądy
Trudno nie skomentować kolejnej kary od UEFA dla Legi Warszawa. Można powiedzieć ze sezon bez takowej należy uznać za stracony. Kolejna sankcja jest jednak dość wyjątkowa specyficzna ? Tak naprawdę trudno znaleźć do niej odpowiednie słowo, dotyczy ona bowiem niedrożnych przejść na schodach ( przepis martwy żeby nie powiedzieć kretyński ) i oprawy poświęconej Bohaterom Powstania Warszawskiego okraszonej transparentem na którym widniał napis o tym że podczas II wojny światowej Niemcy zamordowali wielu Polaków w tym dzieci. Szczerze z kilku powodów na mnie osobiście sama oprawa nie zrobiła większego wrażenia . Jeżeli chodzi o staranność to od dłuższego czasu ...
0
Tchórz znowu przechytrzył bohatera
To co kiedyś wydawało się dla mnie niemożliwe dziś jest realne a co gorsze przez bandę ignorantów rządzących naszym światem tłumaczone jest jako norma. Chodzi oczywiście o zamachy terrorystyczne . Ostatni miał miejsce kolejny w Barcelonie . Zresztą co tu pisać sytuacja się powtarza a ignorowanie tematu, lansowanie chorej poprawności politycznej sprawia że terroryści nie muszą się rozwijać czy też stosować nowych wyszukanych metod . Bo schemat jest prosty: zamach następnie potępienie chwila spokoju i sytuacja się powtarza. W między czasie straszenie sankcjami gra na emocjach wciskanie tekstów o dobroci pomocy itp. A pomysłów na rozwiązanie problemu żadnych . ...
0
Leksykon filmowy. Filmy walki cz. 1
Filmy, w których sztuki walki odgrywają ważną rolę dla rozwoju akcji, przyszły z Azji. Ameryka i Europa zachwyciły się nimi dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku, gdy rozbłysła gwiazda Bruce'a Lee (właśc. Lee Yeun Kam). od tego czasu filmy te zyskały na całym świecie grono oddanych wielbicieli ze mną włącznie. Efektem powszechnego zainteresowania kinem sztuk walki jest coraz większa popularność azjatyckich aktorów i reżyserów oraz rosnąca sława europejskich i amerykańskich gwiazd takich jak: Chuck Norris, Jean- Claude Van Damme, Steven Seagal i wielu innych. Filmy z ich udziałem prawie zawsze są kinowymi przebojami. Sztuki walki ...
0
więcej

Komentarze

czeslaw_brudek
Masz bogate źródło inspiracji Dominiko i faktycznie z nich korzystasz.
Ktoś powiedział, że tematy dosłownie leżą na ulicy, ale chyba są dostępne dla tych, co potrafię to dostrzec i interesująco opisać. Tych, co mają tzw. lekkie pióro
Dominika
Bardzo dziękuję.
Lekkie pióro to nawet nie jest kwestia dobrej inspiracji, tylko swego rodzaju talentu. Tutejsi pisarze je posiadają, dlatego tak miło się czyta ich artykuły.
#Dominika - Zgłoś nadużycie 2 0
czeslaw_brudek
Istnieje jeszcze jeden problem Dominiko. Ilustruje ją Antoni Górecki (1787-1861)
Piękne wydanie
Dzieł swoich wydanie zrobił Krzysztof wspaniałe,
I prawda, znaczny na to wyłożył kapitał;
Lecz mniema, że wydatki już skończone całe...
Jeszcze trzeba zapłacić, ażeby ktoś czytał...
Dominika
O ile powinnam to rozumieć dosłownie, myślę, że nie zawsze trzeba płacić za dzielenie się swoją twórczością. Na blogu, czy też na Perepele, opłaty nie są pobierane, a mimo to możemy tam rozwijać swój talent i pasję.
#Dominika - Zgłoś nadużycie 1 0
Klara
czasy się zmieniły.. w dobie internetu i mediów jakie oferuje, możemy znacznie łatwiej dotrzeć do czytelników. Dziękuję za to!
#Klara - Zgłoś nadużycie 5 1
Dominika
Popieram, również jestem za to wdzięczna ;)
#Dominika - Zgłoś nadużycie 2 0
Rydwan
Oj Dominiko, Dominiko, sprowokowałaś mnie i chyba napiszę coś, co odkryłem,
w odniesieniu do starości.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 1 0
Dominika
Dawno nie zaglądałam do tego artykułu, a tu taka niespodzianka! Cieszę się, że moja twórczość prowadzi do powstawania nowej :)
#Dominika - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Witaj Dominiko, ja jestem tutaj nowy, mimo napisałem już kilka artykułów.Jedne są lepiej odbierane inne gorzej. Życzę Ci, aby twoje inspiracje nigdy się nie kończyły. Pisz to co myślisz i czujesz a literki same będą się w zdania układały. Zdania dalej stworzą najpiękniejszą mozaikę, czyli bogaty tekst. Powodzenia i dodaję cię do obserwowanych i również zapraszam do siebie. Może znajdziesz tam kącik dla siebie. Miłego dnia
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
Dominika
Dziękuję bardzo za miłe słowa, i oczywiście zajrzę również do Ciebie :) Na pewno znajdę coś dla siebie :)
#Dominika - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Internet daje nam naprawdę wiele szans promocji, ale też ogranicza, natomiast, jeżeli jesteśmy kreatywni to możemy zmienić, lub odkryć coś czego do tej pory nie znaliśmy. Choć uważam że polska polityka to nowotwór, którego karmimy a nie leczymy, a jednak jakaś wiedza podstawowa musi być w tym zakresie. Nikt tego nie lubi. Bronić swoich interesów jakoś musimy.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Świętowanie
Jak za komuny w telewizjach.Indianie, wojny, strzelanina.Żarciki, Kiepscy, hipokryzja.Pana Jezusa nie ma w kinach. Jak za komuny, albo gorzej.Seks i hippisi na ekranie.Przy żywych szopkach tłum na dworze.Drugi dzień Świąt – kolędowanie. Polska w rodzinach – przy bigosie,wyłącza dzisiaj narzekanie.Herodom grozi dziś bezgłosie.Trwa polskie wielkie świętowanie! ...
1
Było Ich trzech, w każdym z Nich inna krew, ale ............
2014.08.21 „Pod  prąd”.  Może  się  mylę,  lecz  widzę  to  tak  (inaczej) ! Było  Ich  trzech,  w  każdym  z  Nich  inna  krew,  ale  jeden  przyświecał  im  cel. Wiem,  że  ciężko  się  z  tym  pogodzić.  Mimo  tego  zwróćcie  Państwo  uwagę  na  jedną  prawidłowość,  mianowicie:  Wszędzie  tam  gdzie  władza  oparta  była  o  zasady  dyktatury  i  została  zdetronizowana  (dyktator  został  obalony  -  zabity  lub  jego  władza  została  ograniczona)  i  nie  ma  jakiejkolwiek  kontynuacji  tamtej  formy.  Z  tamtego  regionu  płyną  zagrożenia.  To  dowodzi  słuszności  słów  wypowiedzianych  przez  jednego  z  bohaterów  trylogii  J. R.R.  Tolkiena,  który  na  temat  Gollum-a  (Sméagol-a)  powiedział  „każdy  ma  w  życiu  do  odegrania  jakąś  ...
0
Małe dzieci doceniają dobre intencje
Małe dzieci doceniają dobre intencje innych, nawet jeśli nie przynoszą im one oczekiwanych korzyści - wykazały badaczki z Kanady. Informację na ten temat podaje pismo "Psychological Science". Prof. Valerie Kuhlmeier z Queens University w Kingston (prowincja Ontario) razem ze swoją doktorantką - Kristen Dunfield - przeprowadziły trzy eksperymenty, w których udział wzięło 16 dzieci w wieku około 21 miesięcy oraz dwie aktorki. W pierwszym doświadczeniu jedna z pań nie chciała podawać dzieciom zabawki, podczas gdy druga miała szczere chęci, ale nie udawało jej się to - kładła zabawkę na brzegu pochyłego stolika i obserwowała z zaskoczeniem, jak ta staczała się ...
1
Przystanek na drodze życia
Doceń siłę i piękno swojej młodości; albo nieważne, nie zrozumiesz tego dopóki nie odejdzie. Ale zaufaj mi, za dwadzieścia lat spojrzysz wstecz, na swoje stare zdjęcia i przypomnisz sobie wszystko. Zobaczysz, jak niesamowicie wyglądałeś.Nie przejmuj się przyszłością; albo przejmuj się, ale wiedz że jest to tak skuteczne jak próba rozwiązania matematycznego równania przez żucie gumy. Prawdziwe problemy w Twoim życiu to rzeczy, o których nigdy byś nie pomyślał.Rób dziennie jedną rzecz, która Cię przeraża.Nie baw się uczuciami innych, nie trzymaj się z ludźmi, którzy bawią się Twoimi uczuciami.Nie trać czasu na zazdrość - czasem jesteś ...
5
czy p.DONALD - to  NIE cwaniak  i  intrygant...?
BEZ EMOCJI    Pan Donald ,jak się okazuje to chyba wielki cwaniaczek i intrygant-skoro będąc  premierem R.P. .,wówczas -sam siebie  desygnował na przewodniczącego Rady UE. I osiągnął swój cel - wykorzystując luki prawne w traktacie  R.E.   Chyba wpadł w trans ,bo i tym razem sam się wypromował.,bo ; skoro Rząd R.P. desygnował na tę funkcję dr Jacka Saryusza Wolskiego-profesjonalistę z wielkim doświadczeniem.,a mimo to p.Donald potrafił przekonać p.Kanclerz Niemiec ,że to tylko On chce być nadal przewodnikiem Rady UE.     Tu należy dodać,że Rząd Państwa wystawiającego kandydaturę - zapewne jest ZOBLIGOWANY do poniesienia kosztów utrzymania / ale swego kandydata/.   ...
0
"Czarna loteria" Tess Gerritsen
Po książki Tess Gerritsen bardzo chętnie sięgam. Świetne kryminały często medyczne zawsze są warte mojej uwadze. Podczas rutynowej operacji woreczka żółciowego na stole umiera pielęgniarka. Wydawać by się mogło, że to prosty zabieg przy którym nie ma prawa się nic wydarzyć. O błąd posądzana jest anestezjolog Kate. Kate nie ma sobie nic do zarzucenia. Wszystko zrobiła jak należy. Uważa, że ktoś stoi za śmiercią pielęgniarki a ją samą wrabia w jej śmierć. Adwokat David, który oskarża Kate jest pewny co do jej winy.Niespodziewanie ginie kolejna pielęgniarka. Tuż przed swoją śmiercią dzwoniła ona do Kate twierdząc, że wie dlaczego pielęgniarka ...
0
Kilometrówka
Powstają wciąż nowe słówka.Na przykład – kilometrówka.Bardzo dobrze się kojarzyi uśmiech wzbudza na twarzy.Choć należna, przydziałowajest już znana i nienowa. Człowiek miewa swe potrzeby.Bóg wie gdzie i Bóg wie kiedy,choć by udał Światowida,nie ma rady – trzeba wydać,a potem od tego chceniaproblemem są rozliczenia. Skoro korzystają wszyscyw sposób nie bardzo przejrzysty,to i poseł chyba możew trasie, za domem, na dworze.Dla posłów – kilometrówka,a dla posłanek jest zrzutka?O czym wówczas mówią one?Dziś potrzebny mi kilometr? ...
0
Szanujmy i rozwijajmy nasz język
Od dziesiątek lat, edukacja w naszym kraju jest oczkiem w głowie,a zarazem drzazgą w dużych mięśniach. Chyba wszystkich środowisk.Rozgorzała dyskusja, co jest lepsze, czy dłuższa podstawówka, czy skróconai gimnazjum. Zwolennicy i przeciwnicy tych rozwiązań usiłują dowieść swoich racji powołując się na różne (rzekomo naukowe badania) dowodzące głoszonych racji, na zasadzie, to jest lepsze, bo jest moje. Z dzisiejszej perspektywy patrząc, widać wyraźnie, że owe w pośpiechu wprowadzone gimnazja, przyniosły więcej szkód niż pożytku.Nie z integrowały, jak zakładano, dzieci różnych roczników, ale spowodowały wyraźny rozdźwięk między nimi. Powody były różne, budynki nie przystosowane, boiska również, ale sami ...
0
Możecie  podać  mnie  do  sądu.
2015.01.13„Pod prąd". Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Możecie podać mnie do sądu.Przy okazji życzę Wam wszystkiego NAJGORSZEGO.W tym przypadku nawet marzę byście podali mnie do sądu, gdyż dzięki temu głośno przedstawię sprawę, może wtedy społeczeństwo otworzy oczy i powie dość, miara się przebrała.Skoro ludzka mowa nie dociera. Więc inaczej. Do Was wszystkich, którzy jesteście odpowiedzialni za ten stan rzeczy. Ci, którzy przyczynili się do tego świadomie i nieświadomie, w małym i dużym stopniu, wszyscy bez wyjątku, będę zwracał się w sposób dla Was zrozumiały. Takiego bydła, takiego chamstwa, takiego śmiecia jakim ...
0
UEFFA ?
We środę ok 16 znikną uśmiech z mojej twarzy, pojawiła się złość bo kolejny raz grupa panów w krawatach pod szyldem UEFA , mówiąca o szacunku respekcie a raczej wycierająca sobie tymi pojęciami gębę pozbawia mnie wielkiego święta jakim było obejrzenie na żywo meczu Legii Warszawa Z Realem Madryt. Kara zamknięcie stadionu za incydenty podczas wrześniowego meczu z BVB. 30 tyś ludzi zostało ukaranych za 100 osób dążących do bójki . Do takowej nie dochodzi , wkracza ochrona z policją tłum jest rozgoniony , nie ma przerwania meczu a wszystko trwa ok 3 5 min. To jednak wystarczy by ...
0
Chusteczki do zębów w biznesowej teczce
Higiena jamy ustnej w każdej sytuacji to podstawa, jednak wielogodzinne podróże, czy przesiadywanie w biurze nie zawsze dają możliwość skorzystania z pełnego zestawu, czyli szczoteczki i pasty. Oczywiście istnieją półśrodki takie jak gumy do żucia, miętówki, czy spraye do ust, ale one niestety w większości nie dają komfortu czystych zębów, a problem rozwiązują tylko na chwilę.Na rynku pojawiło się jednak ciekawe rozwiązanie, zapożyczone ze stomatologii zwierzęcej i dziecięcej – chusteczki do czyszczenia zębów. Pomysł jest banalnie prosty – jednorazową, nawilżaną chusteczkę należy nawinąć na palec i wyczyścić nią zęby – trochę podobnie jak szczoteczką.Najczęściej spotykany ...
0
październiki
Smutne są te październiki. Wlecze się jesień po kraju. Na milczenie i okrzyki suche liście opadają. Mgły usiadły. Ich wilgocie po zaroślach przeszły dreszczem. Spadł na ziemię sen o złocie. Spłukała go jesień deszczem. Ciemność spieszy się do okien i zagląda w każdy kąt. Liście godzą się z wyrokiem. Opadają. Idą stąd. Trochę dalej popatrzymy. Tam gdzie latem wzrok nie sięgał. Kładą się na ziemi dymy. Snuje się pożegnań wstęga. ...
1