+ Załóż konto
Strona główna > Poradniki > Zadbaj o swój komputer
drSheldonCooper

Good job

6

Zadbaj o swój komputer

Profilaktyka zapobiegania niepotrzebnym reinstalacjom - poradnik.

Przysłowie mówi: lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Zasada ta sprawdza się także w przypadku Windows - poświęcenie systemowi odrobiny uwagi wydatnie zmniejsza "szanse" na reinstalację.


Profilaktyka

Na czym więc polega zapobieganie "chorobom" Windows? Na rozsądnej prewencji naturalnie. Co ciekawe, najczęściej nie wymaga ona stosowania jakichś nadzwyczajnych środków - w porównaniu do codziennej higieny są to czynności odpowiadające regularnemu myciu zębów czy odpowiedniemu do temperatury zewnętrznej ubieraniu się. Ale podobnie jak w codziennym życiu, także tych operacji musimy się nauczyć. Źródłem takiej wiedzy może być rodzic czy książka, my zaś proponujemy dalszą lekturę niniejszego tekstu. Jeśli zastosujemy się do przedstawionych niżej poleceń, możemy zapomnieć o reinstalacji - o czym świadczy choćby mój domowy Windows XP, "nie ruszany" od czasu premiery, czyli od prawie 3 lat.

 

Bądź grzeczny!


Tak można chyba w skrócie podsumować czynności "higieniczne", służące do utrzymania Windows w dobrym zdrowiu. W ich skład wchodzi zalecenie: "Nie śmieć", czyli nie instaluj 10 programów shareware'owych na godzinę. A jeżeli już musisz to robić, dokładnie po nich posprzątaj, czyli używaj dobrego de instalatora.

Wiadomo od dawna, że procedury deinstalacyjne wielu programów są mocno niedoskonałe - aplikacje pozostawiają po sobie pliki lub wpisy w Rejestrze. O ile tzw. problem "DLL hell" został już w Windows XP w znacznej części rozwiązany (przypomnijmy: chodziło o nadpisywanie bibliotek systemowych potrzebnych do działania Windows przez zbiory nowo instalowanych programów),o tyle "śmiecenie" niepotrzebnymi "deelelkami" pozostało. Zajmują one miejsce na dysku, co - jak się niebawem przekonamy - nawet w dobie stugigabajtowych dysków ma znaczenie.

Do czyszczenia Rejestru warto wykorzystać specjalny program - może to być na przykład WinDoctor z pakietu NortonSystemWorks. Ale uwaga - każdą aplikację tego typu trzeba uważnie kontrolować i nie wolno pozwalać na jej całkowicie automatyczne działanie. Może się bowiem zdarzyć, że skutki działania programu czyszczącego będą odwrotne do zamierzonych. Ale po co właściwie zajmować się Rejestrem? Otóż ta centralna baza danych Windows jest bez przerwy odczytywana przez system, zatem zmniejszenie jej rozmiaru ma duże znaczenie. Tym większe, że zbiory te ulegają fragmentacji - klucze usuwane z Rejestru pozostawiają "dziury" ,które warto raz na jakiś czas usunąć, spowalniają bowiem wyszukiwanie w Rejestrze. Tu też użyjmy odpowiedniego narzędzia - np. Registry Cleanera.

Zaawansowani użytkownicy powinni się zaś zaopatrzyć w dobry edytor Rejestru. Nic bowiem nie zastąpi czujnego oka gospodarza - jeśli wiemy, jakie programy instalujemy, możemy sprawować niemal całkowitą kontrolę nad Rejestrem, jakiej nie zapewnią nam żadne programy czyszczące. Podstawowe funkcje zaawansowanego edytora Rejestru to przede wszystkim wyszukiwanie z wynikami podawanymi w postaci listy oraz opcja "undo", czyli możliwość cofnięcia ostatnio wykonanego działania. Cech tych brakuje, niestety, narzędziu dostarczanemu wraz z systemem. Naturalnie i nim możemy się posługiwać, jednak należy to robić z najwyższą uwagą - jedno naciśnięcie klawisza za dużo może oznaczać konieczność...reinstalacji właśnie. Jednym z najlepszych edytorów jest Resplendent Registrar, który notabene, zawiera również narzędzie do defragmentacji Rejestru.

 

Defragmentacja? Ależ tak!

Jednym z najbardziej zaniedbywanych elementów Windows jest system plików. Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby nie ulegał on fragmentacji. To niekorzystne zjawisko jest jednak rzeczywistością i udawanie, że ono nie występuje, nic nam nie da. Defragmentujmy więc nasz system plików w miarę często - zwłaszcza te partycje, które są najczęściej używane. Warto przy tym pamiętać, że z defragmentacją jest troszkę podobnie jak ze sprzątaniem - im częściej to robimy, tym mniej czasu nam to zajmuje. Nie namawiam naturalnie do maniakalnego uruchamiania defragmentatora co parę godzin - jeśli nie przeprowadzaliśmy zbyt wielu operacji dyskowych, wystarczy robić to kilka razy w tygodniu, maksymalnie raz dziennie.

Czym defragmentować? Można wbudowanym narzędziem - jest ono wprawdzie dość ascetyczne, ale w zastosowaniach domowych sprawdzi się doskonale. Osoby przywiązujące szczególną wagę do kwestii defragmentacji mogą zaopatrzyć się chociażby w Diskeepera - doskonały (i w edycji domowej stosunkowo niedrogi) program do defragmentacji, oferujący między innymi udoskonaleniami na przykład bardzo wygodną funkcję defragmentowania tylko w tych chwilach, gdy włącza się wygaszacz ekranu.

 

Bądź "trendy"

Możemy skorzystać z funkcji automatycznego uaktualniania lub samemu pamiętać o regularnym zaglądaniu do witryny Windows Update. Pamiętajmy, że nawet w tym pierwszym przypadku nie oddajemy systemu we władanie nieznanym siłom - każdorazowo zostaniemy poinformowani o nowym uaktualnieniu i zapytani, czy chcemy je zainstalować. Jeśli nawet nie lubimy nadmiernie tego procesu, pozwalajmy przynajmniej na instalowanie łatek określonych mianem krytycznych - Microsoft przyznaje takie etykietki raczej niechętnie, jeśli więc ją zauważymy, sprawa naprawdę jest poważna.

 

Cofnąć czas

Załóżmy, że oto przed chwilą zainstalowaliśmy Okienka. Pełna reinstalacja to nie tylko "posadzenie" systemu operacyjnego. Przyjmijmy zatem, że już w pełni odtworzyliśmy nasze poprzednie środowisko pracy (zazwyczaj trzeba na to poświęcić sporo czasu - co rusz bowiem przekonujemy się, że zapomnieliśmy o jeszcze jednym multimedialnym kodeku czy małym narzędziu, którego używamy wprawdzie tylko raz na tydzień, jest ono nam jednak niezbędnie potrzebne). Wszystko pięknie skonfigurowane, szybciutko działające...Aż chciałoby się zakrzyknąć za poetą: "Trwaj chwilo! Jesteś piękna!". Nie zatrzymamy wprawdzie czasu, możemy go jednak...cofnąć. Nie jest to sprawka żadnej magii, a czystej technologii, zwanej "tworzeniem obrazów", czyli zapisywania stanu dysku lub partycji, który możemy przywracać dowolną liczbę razy. Jeśli zatem utworzymy obraz naszej systemowej partycji zaraz po reinstalacji, będziemy mogli wrócić do takiego stanu w ciągu dosłownie minut, a nie godzin, jak to ma miejsce w przypadku pełnej reinstalacji.

Technikalia

Dla niektórych osób tworzenie obrazów dysków wydaje się zajęciem trudnym lub przynajmniej mało zrozumiałym. Tak jednak nie jest - jeśli tylko zdamy sobie sprawę z podstawowego ograniczenia tej technologii, wszystko staje się jasne. Otóż obraz to nic innego jak kopia - owszem, wykonana w specyficzny sposób, w niecodziennych warunkach, ale po prostu kopia. Zatem zależności między nią a oryginałem są takie same jak w przypadku kopii zwykłych plików, np. tekstowych. Jeśli w oryginale dokonamy jakichkolwiek zmian, po nadpisaniu takiego zbioru jego kopią stracimy je wszystkie. Pamiętajmy zatem: modyfikacje dokonane w systemie (na przykład instalacja nowych sterowników do karty graficznej) zostaną utracone po przywróceniu obrazu partycji systemowej. Będziemy musieli instalować drivery od nowa. To jednak stosunkowo niewielki wysiłek w porównaniu z pełną reinstalacją systemu.

Tworzymy obraz

Opisane wyżej ograniczenie technologii tworzenia obrazów sprawia, że warto się do takiego zadania nieco przygotować - zdefragmentować dyski i usunąć niepotrzebne pliki. Sam proces przedstawiony jest w kolejnych etapach w ramce powyżej. Wspomnę tu jeszcze o jednej kwestii, znacznie ułatwiającej utrzymanie porządku na dysku i w systemie. Chodzi o odpowiednie partycjonowanie przestrzeni dyskowej. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku używania kilku dysków twardych - również jedynego "twardziela" warto odpowiednio podzielić. Rzecz w tym, by oddzielić dane użytkownika od systemu operacyjnego. W takim bowiem przypadku odtwarzanie obrazu będzie znacznie prostsze (nie musimy obawiać się o ustawienia różnych aplikacji, które mogły się przecież zmienić od momentu utworzenia obrazu) i szybsze (plik obrazu będzie po prostu mniejszy).
Utrzymywanie porządku w systemie nie jest wbrew pozorom trudne. Nie traktujmy też tego zadania jak przykrego obowiązku. Przecież mycie zębów też może być przyjemne, prawda?

Zadbaj o swój komputer
Profilaktyka zapobiegania niepotrzebnym reinstalacjom - poradnik. Przysłowie mówi: lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Zasada ta sprawdza się także w przypadku Windows - poświęcenie systemowi odrobiny uwagi wydatnie zmniejsza "szanse" na reinstalację. Profilaktyka Na czym więc polega zapobieganie "chorobom" Windows? Na rozsądnej prewencji naturalnie. Co ciekawe, najczęściej nie wymaga ona stosowania jakichś nadzwyczajnych środków - w porównaniu do codziennej higieny są to czynności odpowiadające regularnemu myciu zębów czy odpowiedniemu do temperatury zewnętrznej ubieraniu się. Ale podobnie jak w codziennym życiu, także tych operacji musimy się nauczyć. Źródłem takiej wiedzy może ...
0
Egipt - podróżować czy unikać?
Obecnie cała kraj żyje śmiercią Polki w Egipcie. W internecie pojawia się mnóstwo artykułów nie tylko informacyjnych, ale też publicystycznych. Ludzie w różnych miejscach komentują sytuację, bawią się w detektywów oraz próbują dociec, co dokładnie się stało. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, ale nie o tym będzie ten tekst. Ze sporą krytyką spotkały się komentarze, że kobieta sama jest sobie winna. Od razu pojawiły się wzburzone głosy mówiące, że zawsze wszelką odpowiedzialność ponosi sprawca. Tutaj się zgodzę, ale czasami możemy uniknąć pewnych nieprzyjemności. Oczywiście, przy tego typu sprawach internauci krzyczą, że coś złego może nam się przytrafić w biały ...
2
Uśmiechów nigdy za dużo
Te kobietyPuki narzeczona, piękna, ustrojonaa po ślubie, sami wiecie, co maciez królika papcie i z barchanu gaciea one się dziwią, że z domu znikacie. Nie daleko Pacanowa Koło Pacanowa, obok kozy, stała krowamłody byczek podnieconyruszył właśnie szukać żony -gdy swym berłem ostro tryknąłkoza bekła i uciekła -nie dla ciebie z kozy żona -rzekła krowa oburzona. ...
0
Bajka o Januszku
Pogoda była tego dnia ani ładna, ani brzydka. Po prostu zwyczajna. Jednak 2,5 letni Janusz od rana odczuwał, że tego dnia wydarzy się coś Bardzo Ważnego w jego życiu. Odkąd sięga pamięcią Ciocia mówiła mu i innym dzieciom, które mieszkały u niej, że każdy z nich w końcu znajdzie swoją mamę i tatę. Jednak on czekał już tak długo, a w tym domu dzieci przychodziły i odchodziły, a on ciągle tutaj mieszkał. Kochał ciocię, bo była dla niego bardzo dobra. Tuliła go, pocieszała, kiedy płakał, jednak jego serduszko chciało być kochanym przez mamę i tatę. Brak rodziców ...
0
O portalach społecznościowych słów kilka.
Jak na pewno wszyscy wiemy, od dłuższego już czasu panuje moda na portale społecznościowe. Zmienia się tylko pozycja najpopularniejszego - kiedyś Nasza Klasa, potem Facebook, następnie Instagram, ostatnio Snapchat. Co można o nich powiedzieć? Czy są potrzebne? Czy to kiedyś przejdzie? Czytajcie dalej ;) Teoretycznie każdy portal oferuje nieco inne możliwości, ale w praktyce wszystkie są takie same, lub chociaż podobne. Chodzi po prostu o to, żeby się pokazać - jakim się jest, jakie ma się hobby, co aktualnie się robi i z kim, a nawet tak oczywiste rzeczy, jak to, jak się wygląda. Nie są to już wcale tak ...
17
Programy regionalne na lata 2014-2020
Na lata 2014-2020 Unia Europejska przeznaczyła budżet wynoszący 31 miliardów euro na rozwój poszczególnych województw.Środki te zostały skierowane na realizację regionalnych programów operacyjnych. W zależności od określonego regionu środki te obejmą inny obszar działania. 1.Dolnośląskie- 2,2 mld euro na wzrost konkurencyjności gospodarki regionu w oparciu o badania naukowe i prace rozwojowe.2.Kujawsko-pomorskie- 1,9 mld euro na rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości, a także poprawę sytuacji na rynku pracy.3.Lubuskie- 907 mln euro na aktywizację badawczo-rozwojową przedsiębiorstw oraz poprawę ich konkurencyjności.4.Lubelskie- 2,2 mld euro na zwiększenie współpracy pomiędzy sektorem naukowym i biznesowym.5.Łódzkie- 2,2 mld euro na wsparcie konkurencyjności ...
0
więcej

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
DOWIEDZ SIE WIĘCEJ
Napisz artykuł na Perepele już teraz!

Najnowsze:

Tytuł zaczerpnąłem z Talmudu . Najbardziej znane jest chyba jednak z Jad Waszem, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu – instytut w Izraelu poświęcony żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Tam znajduje się duży park złożony z drzew posadzonych dla Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Może zbyt górnolotne to odniesienie ale tak to postrzegam. Moja dzisiejsza opowieść brzmi następująco: Późny wieczór. Jeden ze znajomych, będący kierowcą w przewozach międzynarodowych wrzuca do Fb. informację: 10 listopada o 22:45 · Walsall, England, United Kingdom · Dziś rano, wracałem z pracy, było jeszcze ciemno ...
0
O wiele więcej szczęścia do reżyserów i aktorów miał Batman. Główny bohater, milioner Bruce Wayne, który w dzieciństwie stracił rodziców walczy ze złem w przebraniu nietoperza. Jeszcze ciekawsze są postacie złoczyńców takie jak: Joker, Pingwin, Harvey "Dwie Twarze" dent, Człowiek- Zagadka, Kobieta-Kot, Mr. Freeze czy Trujący Bluszcz. Dzięki zmiennej naturze byli oni swego rodzaju barometrem nastrojów społecznych i zmian zachodzących a Ameryce. W pierwszym filmie fabularnym z 1943 roku (15 odcinków, z Lewisem Wilsonen w roli głównej) będącym słabo zawoalowanym narzędziem propagandowym przeciwnikiem Batmana był japoński szalony naukowiec, Tito Daka. Filmem nakręconym dla kina był "Batman ...
0
Utrzymanie łazienki i kuchni w czystości to nie lada wyzwanie. Wprawdzie pucowanie kafelków, armatury, zlewozmywaka itp. nie stanowi już dziś wielkiego problemu - środków do ich mycia nie brakuje - ale jak poradzić sobie z czyszczeniem fug? Gorzej z fugami podłogowymi. Porowatość, wgłębienia i wpływ czynników mechanicznych niszczących powierzchnię sprawiają, że brud i wszelkie osady wnikają głębiej i są trudniejsze do usunięcia. Oto kilka sposobów na radzenie sobie z problemem. Jeśli fugi są białe, to można użyć typowych, zawierających wybielacz środków chemicznych do czyszczenia fug - są dostępne w ...
0
Nie ważne, czy sztukę całowania opanowałeś do perfekcji, czy wciąż jest to dla ciebie skomplikowana operacja NASA. Jeśli jesteś heteroseksualnym samcem, powinieneś obejrzeć ten poradnik, choćby ze względów estetycznych W sieci pełno jest poradników: "Jak zaspokoić kobietę?", "Jak namówić laskę na seks analny?", "Jak powiększyć penisa?", "Jak zrobić bica?" itd. itd. Jedne przydają się bardziej, inne mniej, ale zupełnie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak inspirujący może być... instruktaż całowania. Niby proste zadanie - nic interesującego - a jednak poniższe wideo Playboya to jeden z najlepszych poradników, jaki ...
0
Zbyt często nie doceniamy potęgi dotyku, uśmiechu, dobrego słowa, prostej umiejętności słuchania, szczerego komplementu czy najmniejszego przejawu troski. A przecież te drobne gesty mogą odmienić czyjeś życie – napisał Leo Buscaglia. Czy faktycznie jedno wypowiedziane szczerze i z uśmiechem zdanie może sprawić, że zdobędziesz serce jej lub jego? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany komplement może być kluczem do serca? Jak słowem sprawić przyjemność? Przebadano ponad 700 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn w badaniu "Jakie komplementy lubisz najbardziej?". Poznaj trzy zasady, dzięki którym trafisz prosto ...
1
Kiedy zabijano muzy
Kiedy zabijano muzy,nikt nie płakał na Parnasie.Klasykę zmieniono w gruzy.Ostrzegano o tym czasie,że nadejdzie i zrujnuje,że ośmieszy i obrzydzii nikt nawet nie odczuje,gdy opłacą straty żydzi. Kiedy prostak gwałcił sztukęi w Sztokholmie i w Koloniiznaleziono w prawie lukę.Wciąż znikali niewygodnii przymykano powiekina odgłosy gilotyny.Nie palono biblioteki,lecz w niej syczał wciąż lont drwiny. Laur zmieniono w łapówkę.Druk w brukowce. Noble w śmieszność.Zamknięto miłość w probówkę.Wykreślono słowo „wieczność".Nowe posągi bez głowyprzypomnieć miały Brukseli,że nastał porządek nowy,a ten dawny diabli wzięli. Tylko gdzieś na ...
2
Mój niezłomny podziw dla prezydenta (10)
Partii Prawo i Sprawiedliwość nie mógł zdarzyć się lepszy prezydent od PAD-a. Niezłomnie bezpartyjny, a mówi tak, jak by sobie PiS tego życzyło od swojego rzecznika, a nawet od samego prezesa. Jest idealnym egzemplarzem tego Narodu, który wybrał PiS do parlamentu. Kto kogo wykreował? Wykreowali się wzajemnie, tworząc amalgamat z najlepszych gorących soków swoich. Poprowadził ich Jar-Mag, współczesne wcielenie Hermesa Trismegistosa, a może tylko Michała Sędziwoja, który mieszał kosztowne ingrediencje w komnatach krzepickiego zamku, nieopodal Jasnej Góry.   PAD wypowiada swoje orędzia z niepokalaną niezłomnością Kena, który istnieje wyłącznie jako produkt marketingowy. Ken jest lalką wzbudzającą pierwsze emocje erotyczne pośród ...
0
Z rodziną, to najlepiej do fotografa
Z rodziną, to... najlepiej do fotografa...18 kwietnia 2017- Gdzie spędzasz święta? Pytano najczęściej w mediach różnych sławnych ludzi w czasie poprzedzającym święta. Najczęstszą odpowiedzią było stwierdzenie: - U rodziców, u rodziny, chociaż zdarzały się i takie: - My całą rodziną spędzamy święta z dala od domów, suto zastawionych stołów, od rytuałów powtarzanych przez całe wieki... Tak, czy inaczej, to wszyscy w tym szczególnym czasie świąt pragniemy być wśród swoich, lub ze swoimi, chociaż nie zawsze jest to łatwe i możliwe do zrealizowania. Rozsypało nas po świecie, a tego często nie daje się pokonać. Tęsknimy wtedy i to jest ...
2
Strach się bać
Strach się bać - Lady Pank Niedzielny poranek. Deszczowy, jak na jesień przystało. Klikam w stronę internetową z wiadomościami. Nagłówki powodują turbulencje w organizmie: „Trzęsienie ziemi", „Dopóki kobieta nie leży w kałuży krwi, nie ma sprawy. Miażdżący raport", „Na te choroby umiera najwięcej Polaków", „Wbrew pozorom ta groźba wciąż jest realna", „Jeśli te symptomy się pojawiają, śmierć jest prawie pewna", „Pięć objawów, które mogą świadczyć o raku jelita", „Zwróć uwagę na te dolegliwości. To zwiastuny choroby psychicznej". Na dwanaście informacji – jedna pozytywna - sportowa: „To był piękny dzień dla Polaków za granicą". Inny portal też kipi od negatywnych emocji: „Spada bezpieczeństwo ...
6
Jak uczyć dzieci, aby spełniały swoje marzenia
Każdy z nas może być takim rodzicem jakim chce. Oczywiście! Może nauczyć dziecko, że ma prawo marzyć i zdobywać to, czego zapragnie. Może również skutecznie dziecku to uniemożliwić, tak jak to było w przypadku rodziców Matki-kury. Zduszone w zarodku marzenianie miały prawa się spełniać, a mała Matka-kura nie była w stanie dostrzec szans, jakie niosło za sobą życie. Dlaczego tak się stało? To, że ciągle utwierdzano małą Matkę-kurę w przekonaniu, że marzenia są złe, głupie i nieprzyszłościowe, to jedno. Może nawet mniej istotne. Ale to, że zdeptano w zarodku jej poczucie własnej wartości, to najistotniejszy błąd jaki został popełniony ...
1
Portugalia: Algarve - To miejsce jest warte zobaczenia :)
Państwo położone w zach. części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Ten najdalej wysunięty na zachodzie kraj graniczy od północy i wschodu z Hiszpanią. Zachód i południe ten piękny kraj jest oblewany przez ocean Atlantycki. Choć Portugalia jest małym krajem to różne krainy geograficzne które mieszczą się w granicach tego kraju zapierają wdech w piersi.Jednym z tych regionów jest Algarve. Jest to kraina geograficzna i historyczna o powierzchni ok. 5 tys km. kw. Warto zwiedzić to miejsce dla wyjątkowej natury która istnieje na tym terenie.Teren Algarve dzieli się na dwie - mniej więcej równe - części: ...
2
Kto czyta książki...
Wśród „moich", bo wybranych przez siebie sentencji mam i taką: „Kto czyta książki, żyje podwójnie". Umberto Eco. Zanotowałem ją sobie, bo do mnie przemawia swą oczywistością. Czy jednak nadal zasługuje na cytowanie? Zaczynam mieć wątpliwości, zwłaszcza odkąd usłyszałem w moim radyjku Jedynka PR nadawaną ostatnio cyklicznie reklamę. Pozwólcie, że zacytuję z pamięci: „Na całym świecie spada czytelnictwo. Mądra szkoła, to taka w której nauczyciele czytają dzieciom książki codziennie przez 20 minut dziennie..." Dalej jest informacja o tym, że to jest projekt dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury... Mimo wieloletniego już trwania akcji Cała Polska Czyta Dzieciom efekty tych zabiegów wydają się mało znaczące ...
6
Strażnicy Galaktyki - film dla całej rodziny ?
Strażnicy Galaktyki - to film dla całej rodziny ? Witam serdecznie w  ten miły i słoneczny dzień  Witam dzisiaj chciałbym zmobilizować do obejrzenia "Strażników Galaktyki" nie tylko moich obecnych czytelników ale także ich rodziny oraz wszystkich, którzy przeczytają ten artykuł. Standardowo zacznijmy od  garści informacji na temat tej mega produkcji 2014 roku. Reżyserem tego dzieła jest  James Gunn. Autorami scenariusza są:  James Gunn i Nicole Perlman. Jest to idealny przykład kina akcji i Sci - Fi. Dokładną datę premiery Strażników w Polsce to 1 sierpień 2014, a na świecie 21 lipca 2014 roku. Dla  bardziej zainteresowanych film ...
3
Jedynak nie znaczy samotny
Naukowcy z Ohio State University twierdzą, że jedynacy przestają się różnić od swoich rówieśników, którzy posiadają rodzeństwo, gdy wkroczą w wiek nastoletni. Wtedy zanika u nich deficyt umiejętności społecznych.Jak podaje Nature, jest szeroko rozpowszechnionym stereotypem, że dzieci, które rosną bez braci i sióstr mogą być "ekscentryczne" lub "niedostosowane". Od dawna jednak wiadomo, że jedynacy wykazują większe umiejętności poznawcze niż dzieci posiadające braci lub siostry, ale niektórzy naukowcy twierdzili, iż jest to zrównoważone przez niedostatek umiejętności społecznych, co oznacza potencjalnie problemy, kiedy dzieci te dorosną. Najbardziej przekonujące potwierdzenie tego poglądu pochodziło z analizy z 2004 roku, kiedy to zbadano 20 ...
2
"Historie rodzinne" Izabela Pietrzyk
Muszę przyznać, że to było dość opasłe tomisko. Po przeczytaniu stwierdzam, że to książka bogata w poczucie humoru. Zdania, które wypowiadają dwoje rodzeństwa są często dla nas nie zrozumiałe, ale śmieszne. Gratuluje pani Izabeli za świetne oddanie zachowania dzisiejszej młodzieży. Tak jak ona potrafi stworzyć zabawny klimat, wpleść to wszystko w ciekawą powieść to nie potrafi nikt. Wiktoria przez parę lat tkwiła w beznadziejnym związki. Jej bogaty mąż Paweł odsunął ją od znajomych, rodziny, zamknął w złotej klatce i sobie podporządkował. Wiktoria robiła wszystko czego od niej oczekiwał w obawie przed jego wybuchem agresji i biciem. Przed innym zatajała to ...
0
Przykra  wiadomość.
2016.12.06Przykra wiadomość.To WASZA WINA !!! Prigol Link do strony:http://komentarz-spraw-aktualnych.webnode.com//http://inaczej-pl.webnode.com//http://antymedia-pl.webnode.com//http://teoria-chaosu.webnode.com//http://prigol.piszecomysle.pl//https://plus.google.com/u/0/100624218056367361709/posts facebook: komentarz.opinia ...
1
Sezon na karpia czyli ryby i dzieci głosu nie mają
Sezon na karpia czyli ryby i dzieci głosu nie mają opublikowano 19 grudnia 2013 r. na www. angelinaisone.blog.pl   Pamiętam z dzieciństwa karpia pływającego w dużej misie albo wannie. Jego duże oczy i poruszające się skrzela. Zawsze było mi go żal, więc zanosiłam mu okruszki chleba do wody. Pamiętam jak potem zabijano go młotkiem... ale najbardziej utrwalił mi się w pamięci widok, gdy po odkrojeniu głowy ryba jeszcze podskakiwała. Potem przyszły czasy gotowych filetów rybnych i już nikt w domu nie zabijał karpia.Dorosłam, sama zaczęłam prowadzić dom, ale nigdy na Wigilię nie ma na moim stole karpia. I nie wiem czy ...
0