+ Załóż konto
Strona główna > Opowiadania > Śmierć o imieniu Sara #2
FreeWoman
#FreeWoman
2016-04-19

Good job

15

Śmierć o imieniu Sara #2

Witam! Przedstawiam kolejną odsłonę przygód panny śmierci. Co prawda wszystko dopiero się zaczyna, ale mam nadzieję, że nie zanudzę was na śmierć, hyhy :D 
Miłej lektury!  

 

- Szybciej! – wołanie Tam dobiegało z dołu. Przewróciłam oczami, ale posłusznie złapałam za torbę i zbiegłam po schodkach ledwo dotykając stopami podłogę. Minęłam kuchnie i przeszłam do przedsionku gdzie zniecierpliwiona opiekunka a zarazem przyjaciółka stukała znacząco swoim butem na wysokim obcasie.

- Już – oświadczyłam z uśmiechem i minęłam ją w przejściu.

- Nie śmiej się tylko bierz torbę i wsiadaj do wozu. – Odpowiedziała, a ja zatrzymałam się i obejrzałam przez ramię marszcząc groźnie brwi.

- A ty pamiętaj do kogo mówisz, Tamaro – słysząc groźbę czającą się w moim głosie tylko opuściła bezradnie ramiona i kluczem zamknęła drzwi naszego dotychczasowego domu.

- Przez twoje niedopatrzenia musimy się przeprowadzić. – Kontynuowała niewzruszona wyrównując się ze mną. Nie podobało mi się to, że tak mnie lekceważy, ale w głębi duszy cieszyłam się, że się mnie nie boi. Podeszłam do samochodu i otworzyłam drzwi po stronie pasażera.

- Trzeci raz w tym miesiącu! – Uzupełnił siedzący za kierownicą Aksel, który dzięki swojemu wyostrzonemu słuchowi słyszał całą naszą rozmowę.

- Nie moja wina, że widziała mnie jakaś stara baba, która zamiast pracować siedziała między kartonami. Nie zauważyłam jej. – Wytłumaczyłam po raz kolejny tego dnia i zajęłam swoje miejsce. Tam umieściła się na tylnych siedzeniach i westchnęła cicho.

- To już nie ważne. Teraz musimy się pośpieszyć, żeby zdążyć przed jutrzejszym popołudniem. – Spojrzała na zegarek na swoim nadgarstku i wymieniła spojrzenia z Akselem we wstecznym lusterku. Oczywiście to zauważyłam i syknęłam cicho. Ostrzegawczo. Przede mną nie mogli mieć tajemnic. Już zawierając ze mną przysięgę krwi o tym wiedzieli. Orientując co się dzieje Tam przesunęła się do przodu i ścisnęła uspokajająco moje ramię, a Aksel jak gdyby nigdy nic odpalił swoje czarne subaru i ruszył sprzed domu. Spojrzałam w prawo na jego kamienne ściany ostatni raz i pożegnałam się z nim w milczeniu. Kiedy opuszczaliśmy podjazd mój wzrok spoczął na tabliczce wbitej w ziemię niedaleko skrzynki pocztowej. Napis na niej głosił: NA SPRZEDAŻ!

- O czym nie wiem? – Zapytałam wracając myślami do samochodu i do dwójki moich ochroniarzy, którzy mieli czelność coś przede mną ukryć. Ufałam, że mi powiedzą o co chodzi. Jeśli tego nie zrobią będę zmuszona ich ukarać, a oni o tym wiedzą. Tak głosiła klątwa.

Kiedy po pięciu minutach w samochodzie nadal trwała nienaturalna cisza nie wytrzymałam i posunęłam się do tego, czego zwykle nie robię i co było naprawdę ostatnim ostrzeżeniem zanim podejmowałam ostateczne kroki jakimi było strącenie na dwie minuty wprost do piekielnego ognia. Trzeba zaznaczyć, że z pewnością były to najdłuższe dwie minuty w ciągu całego swojego istnienia.

- Albo teraz mi powiecie, albo sama dowiem się o co chodzi. Nie zmuszajcie mnie do tego. – Zagroziłam cicho, ale byłam pewna, że ogrom mocy zawartych w tych słowach dała im do myślenia. Bardzo dobrze. Musieli wiedzieć, że ze mną nie ma gierek.

- Spokojnie. – Powiedział Aksel, a ja od razu porzuciłam swoje groźby. Coś w jego głosie mnie zastanowiło. – Powiemy ci co się dzieje, nie musisz nam grozić. – Rzucił półżartem, ale wyczułam w nim lekką nerwowość. Uśmiechnęłam się pod nosem ponuro i odwróciłam się przodem do nich by niewerbalnie zakomunikować, że teraz właśnie jest najlepszy moment na wyjawienie prawdy. W duchu przygotowałam się na najgorsze. Chcieli zrezygnować.

Adres URL:

Egipt - podróżować czy unikać?
Obecnie cała kraj żyje śmiercią Polki w Egipcie. W internecie pojawia się mnóstwo artykułów nie tylko informacyjnych, ale też publicystycznych. Ludzie w różnych miejscach komentują sytuację, bawią się w detektywów oraz próbują dociec, co dokładnie się stało. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, ale nie o tym będzie ten tekst. Ze sporą krytyką spotkały się komentarze, że kobieta sama jest sobie winna. Od razu pojawiły się wzburzone głosy mówiące, że zawsze wszelką odpowiedzialność ponosi sprawca. Tutaj się zgodzę, ale czasami możemy uniknąć pewnych nieprzyjemności. Oczywiście, przy tego typu sprawach internauci krzyczą, że coś złego może nam się przytrafić w biały ...
0
Prochem jesteś i w proch się obrócisz
Prochem jesteś i w proch się obrócisz – Biblia - Rdz 3, 19 Moja ciocia ma 91 lat. Ma problemy z poruszaniem się i praktycznie nie wychodzi z domu. To do niej ludzie przychodzą. Przynoszą ciasto, herbatę, zupę, drugie danie. Przynoszą szacunek i uśmiech. Ciocia jest osoba lubianą. Ma już co prawda zaniki pamięci, ale humorem niejednego młodszego by pokonała. Jeszcze czyta plotkarskie czasopisma, jeszcze rozwiązuje krzyżówki. Okulary do czytania ma słabsze od moich. Z moich się śmieje i krytykuje, że to wszystko przez telewizory i komputery. Bardzo lubi telefon komórkowy. Cieszy się, że może go wszędzie zabrać. Wszędzie – ...
8
W marazmie życia, czekają na śmierć!
Okradani przez wszystkie rządy, ciągle czekają, a czasu coraz mniej.Ta ciągle głoszona propaganda, to hipokryzja, to bezczelność w którą już nikt nie wierzy. To celowe utrzymywanie tych ludzi w totalnym marazmiechyba tylko po to, żeby chełpić się swoją wyższością, pozycją swoich możliwości, tak jest, bo tak chcemy. Emeryci, renciści – musicie poczekać, już wkrótce Wam się odmieni zdecydowanie, bo już za węgłem czeka, cierpliwa śmierć.Nie ma pieniędzy dla tych ludzi, to kłamstwo głoszone przez wszystkierządy, łącznie z obecnym. Ogromne pieniądze marnotrawione przez rządy tylko po to, żeby ludzie już i tak bogaci, mogli dalej ...
2
O kinie...nieobiektywnie: cz. 60 - Śmierć nadejdzie jutro
60. Śmierć nadejdzie jutro (Die Another Day) – 2002 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 5/10 (ŚREDNI) Dwudziesty film o agencie Jej Królewskiej Mości. Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień – można zacytować piosenkę ze znanego serialu... Właśnie tak – dokładnie tyle czasu upłynęło od realizacji pierwszego epizodu, "Doktora No". Jak wiele się przez ten czas na świecie zmieniło sami możecie zaobserwować. Tymczasem po przeciętnej, bardzo przeciętnej części zatytułowanej "Świat to za mało" należało mieć nadzieję, że na ten zacny jubileusz twórcy pokażą coś atrakcyjnego. I pokazali, ale... Niestety tylko jeśli chodzi o efekty specjalne. Może by i to nie ...
0
Byle do jutra, część pierwsza
Porusza ręką, a woda odbija się od krawędzi wanny i wraca, wywołując lekką fale. Patrzy na to beznamiętnym wzrokiem strzepując popiół z papierosa do popielniczki znajdującej się na pralce. Powoli wypuszcza powietrze ustami i myśli kiedy doszło do tego, że nie przejmuje się nawet zwykłą wodą. Siedzi tu już od godziny i nie wykonała żadnego innego ruchu niż wyjęcie kolejnego papierosa ze swojej ulubionej papierośnicy. Zaciąga się kolejny raz i patrzy na zakratowane, malutkie okienko, przez które widać ulicę po przeciwnej stronie. Ludzie pędzą na złamanie karku nie wiadomo dokąd, a ona obserwuje ich próbując odgadnąć historię ich życia. Ta ...
0
Wysiadam!
Chyba całe życie będę pamiętał ostatnią niedzielę. Grała Polska, znajomi zapraszali mnie na mecz. Ja jednak nie specjalnie interesuję się piłką, a na drugi dzień miałem iść do pracy. Odmówiłem. Postanowiłem spokojnie spędzić niedzielę i nic nie zapowiadało się źle. Lekki kac po sobotnim spotkaniu, wyszedłem z psem na spacer, rodzicielka zrobiła obiad, który zjedliśmy razem. Wpadła siostra, a ja wyszedłem ponownie na długi spacer z psem, na peryferiach miasta spuściłem go ze smyczy, żeby trochę pobiegał. Wróciłem zrobiłem sobie kawę i siedziałem w swoim pokoju. Nagle usłyszałem harczenie i krztuszenie się w kuchni, wszedłem zobaczyłem matkę próbującą złapać ...
5
więcej

Komentarze

Rheagar
Czekam na każdy twój artykuł. Bardzo lubię je czytać. Wzbogacają mnie. Życzę dalszych sukcesów i następnych świetnych rozdziałów. Mi się podoba i chciałbym twój autograf, jak kiedyś to wydasz.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Ten tydzień jest dla mnie dość przygnębiający, więc tym bardziej dziękuję za uśmiech, który pojawił się na mojej twarzy. :)
Nie ukrywam, że chciałabym wydać kiedyś książkę a nawet książki, więc kto wie..kto wie ;)
Dziękuję ci za ten piękny komentarz! Lecę czytać twoje cudo. :)
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Cudo ? Poczekaj już cały czerwony jestem. Tak mnie zawstydziłaś. Robię co mogę, aby uszczęśliwić moich stałych czytelników. Głowa do góry :) Stwórzmy razem coś wspaniałego. Musze przyznać, że urzekłaś mnie i moje serce. Mało czytam, ale czytanie twoich artykułów zamienia to. Jest jakiś postęp.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Haha, przestań już, przestań. :)
Ja z mojej strony ręczę, że udaje ci się nas uszczęśliwiać. Popatrz na odzew pod twoimi artykułami :)
Mało czytasz? Nie wierze! Ale skoro jest tak jak piszesz, to tym bardziej się cieszę.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Taka jest prawda. Mało czytam książek o komiksy się raczej nie liczę. Mam ich coraz więcej. Pyrkon doprowadził mnie do chwilowego bankructwa, ale nie żałuję. Mroczne Odbicie jest rewelacyjną opowieścią o zaskakującym zakończeniu. Drugim i mniej wartościowym nabytkiem do kolekcji jest Wieczne Zło. Zawsze podobała mi się idea światów alternatywnych, ale niestety kupiłem tom drugi i tam wojna pomiędzy dobrymi, a złymi dobiega końca. Trzeci to długo wyczekany brakujący element do cyklu o Batmanie. Batman Trybunał Sów to pierwszy tom z sześciu. Opowiada historię o tajemnym zgromadzeniu, które rządzi miastem Gotham od setek lat. Młody panicz Bruce zaraz po pogrzebie wyrusza na swoje pierwsze śledztwo. Warto przeczytać. Zack Snyder w przemyślany sposób w ręce czytelnika oddaje dobrze przemyślaną historię. Jest o czym mówić i pisać, ale to wymaga dużego zapasu czasu. Zabójczy Żart to bardzo abstrakcyjny komiks i przedstawia możliwą opcję narodzin Jokera. Polecam i zachęcam do lektury.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Komiks to też rodzaj książki. :) Tak czy inaczej ważne, że cokolwiek czytasz. Co prawda komiksy czytałam bardzo dawno temu i teraz raczej tego nie robię. Wolę normalne książki, bo wkurza mnie dzielenie na jakieś bardzo małe części, odcinki, czy jak to się nazywa, gdzie później muszę czekać na kolejne wydanie.
Dziękuję za komentarze! :)

#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Jaka atmosfera na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych?
Po raz pierwszy od wybuchu konfliktu ukraińskiego ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Polski gościli w Rosji. Wszyscy mają nadzieję na zwrot w konflikcie ukraińskim i relacjach z Rosją, ale droga jest jeszcze daleka. Była to pierwsza wizyta ministra spraw zagranicznych Niemiec od wybuchu kryzysu na Ukrainie. Ostatni raz niemiecki szef dyplomacji był tam w lutym; mówił wtedy o "agendzie pozytywów", która miałaby zespolić interesy Rosji i Niemiec. Ale po tym nastąpiło coś zupełnie odwrotnego - gorączkowe zabiegi dyplomatyczne. Berliński MSZ wylicza aż 13 podróży ministra Steinmeiera w związku z kryzysem ukraińskim. 20 i 21 lutego br. trzech ministrów: Niemiec, ...
0
Jałta 1945.
2015.02.04„Pod prąd". Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Jałta 1945.W związku z tym, że główni (najwięksi) obecnie obrońcy (orędownicy) prawdy historycznej z prezydentem RP Panem Bronisławem Komorowskim, marszałkiem sejmu RP Panem Radkiem Sikorskim, ministrem spraw zagranicznych RP Panem Grzegorzem Schetyną o wielu następnych utytułowanych przygłupach nie zapominając (typu Pan Nałęcz), dzisiaj (04.02.2014 r.) milczą.Ja posługując się fałszywą w Ich mniemaniu propagandą, przypomnę historyczny fakt, który zawarzył o naszym losie, a który ta hołota skrzętnie omija i ukrywa, pomimo tego, że dzisiaj 04 lutego w dniu rocznicy tego zdarzenia jest okazja by o tym ...
0
Wschodni Kongres Gospodarczy
W dniach 18-19 września 2014 r. w Białymstoku odbędzie się Wschodni Kongres Gospodarczy organizowany przez Grupę PTWP. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prezydent RP Bronisław Komorowski. Wystąpić mają także m.in. wicepremier i minister gospodarki RP Janusz Piechociński oraz minister finansów RP Mateusz Szczurek. Organizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP, jeden z najbardziej doświadczonych organizatorów imprez biznesowych w kraju – z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach na czele.   Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku to dwa dni debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym kwestiom dla gospodarki Polski Wschodniej i nie tylko. Organizatorom zależy na stworzeniu platformy dyskusji o tym, co dotyczy ...
0
Powinniście się wstydzić.
2015.09.02„Pod prąd" - KRÓTKO na TEMAT. Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Powinniście się wstydzić.To nie stefan niesiołowski czy ewa kopacz jest debilem, to Wy.Oni sami siebie nie wybierają, oni Wam tylko wydają polecenia, jak bezwolnej masie. Każdy, kto oddaje głos na tą personę pochodzącą i mieszkającą w Łodzi jest zwykłym śmieciem niezasługującym na miano lubuszanina. To nie ja Wam ubliżam, to ewa kopacz wystawiając stefana niesiołowskiego na reprezentanta naszego regionu, traktuje Was jak najgorsze, bezmyślne bydło.P.S.Należę do osób tolerancyjnych. Przeważnie potrafię akceptować wybory innych, z którymi jestem w sporze, jednak ...
0
Nepotyzm, korupcja i złodziejstwo
2015.05.07„Pod prąd" - KRÓTKO na TEMAT. Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Nepotyzm, korupcja i złodziejstwo, to prawdziwy obraz polskich przemian.marta giermasińska, została w wieku 24 lat wiceprezesem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Skierniewicach, zaledwie miesiąc po tym, jak rozpoczęła tam pracę.Jest narzeczoną wicemarszałka województwa łódzkiego dariusza klimczaka i córką byłego starosty ostrowieckiego a następnie kierownika Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Kielcach macieja giermasińskiego.Obaj panowie ściśle związani z PSL-em.P.S.Takie sytuacje nie miałyby miejsca w normalnym kraju. Taki jest smutny ale prawdziwy obraz polskich przemian. To jest dorobek 25-ciu ...
0
Świąteczne  Życzenia
Nadchodzi dzień radości - Zanurzmy się w atmosferze świąt -niech dni te wypełni nam uśmiech -radości, miłości, bo to czas narodzinJezusa - naszego pasterzaprzyjmijmy go i ugośćmy. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia -Miłych, Pogodnych i Bezpiecznych.Niech Miłość nas otoczy i moc wybaczeniaposzukajmy w sercach, słów ciepłych koniecznych.Życzę wszystkim, wszystkim, wszystkim. ...
0
Nadzieja rozkwita wiosną
Po wyjściu z kina jeszcze wspominaszto wszystko co oglądałeś,ale dostrzegać także zaczynasz,że życie nie jest wspaniałe. Ekran ci tylko czas pozabierałi miejsca miałeś dalekie.Pora byś jakoś już się pozbierał,bo przecież jesteś człowiekiem. Oglądasz jeszcze się na plakaty,na to co wkrótce pokażą,ale przed tobą rachunki, ratyi inne sprawy wyłażą. Bilety będą na pewno droższe.Zamieszkać w kinie się nie da.Życie się stale zmienia na gorsze.Mistrzostwa, a po nich bieda. Za oknem wiosna. Myśl wielkopostnakładzie się już na półmiskach.Wczorajszy zapał przed sejmem został,a spowiedź jest bardzo bliska. Podnieś wzrok wyżej. Schowane krzyże...
1
Władza ma zawsze rację – szkolne sklepiki.
2015.09.18„Pod prąd" - KRÓTKO na TEMAT. Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Władza ma zawsze rację – szkolne sklepiki.Mówi się, że człowiek głupi się rodzi i głupi umiera.Głupota objawiająca się popełnianiem błędów, sama w sobie nie musi być zawsze szkodliwa. Jednak trwanie w niej nie zwracając uwagi na okoliczności już TAK. Do polskiej tradycji a nawet specyfiki, można zaliczyć trwanie w głupocie. To jedna z cech naszych rządzących bez względu na poglądy polityczne. Zjawisko to, ma się dobrze, gdyż jest wspierane przez prawie wszystkich polskich bezmyślnych „dziennikarzy" (mainstreamowe media).Ustawa o tak zwanym ...
0
"Dwoje pod napięciem" Agnieszka Czochra
Książka cieniutka w porównaniu z tomiskami, które ostatnio czytałam. Nazwie ją opowiadaniem, bo ciężko nazwać mi ją powieścią. Akcja toczy się w górach w Szczyrku. Miejsce to jest bliskie mojemu sercu gdyż byłam tam nie dawno.Anka studentka ratownictwa medycznego właśnie szykuje się na wyjazd w góry z grupą kolegów w roku. Mają tam chodzić po górach, jeździć na narach a wieczorami jak to młodzi imprezować. Anka jest dziewczyną rozrywkową, zabawową i korzystającą z życia. Lubi być w centrum uwagi wśród znajomych. \ Wojtek mężczyzna, który własnie rozstał się z narzeczoną, nauczyciel wf-u. W góry z znajomymi udał się, żeby ...
0
Mama - domowy menadżer
   W moim kalendarzu, na kartce z datą 26 maja zamieszczono sentencję Margaret Thatcher: „Atmosferę w rodzinie wciąż jeszcze tworzy matka.To ona jest w domu menadżerem". Po raz kolejny przyjdzie nam przeżyć ważne święto – Dzień Matki. Ja w swojej rodzinie już raz przeżywałem ten dzień, gdyż Dzień Matki w USA obchodzony był w tym roku w dniu 8 maja. Nasza Małgosia uczciła swoją mamę telefonując kilka razy z życzeniami i przesyłając paczuszkę z upominkami, do której włożyła to, co najważniejsze w takich razach, czyli kartkę z życzeniami. Kartkę o tak dobranych słowach, że nawet gdy mi tłumaczyła jej ...
4
W Berlinie kupisz mieszkanie taniej niż w Warszawie!
Portal domy.pl sprawdził, jak kształtują się ceny mieszkań w Niemczech i porównał je z aktualnymi stawkami w Polsce. Wyniki są szokujące!W Berlinie najtańszą kawalerkę można kupić już za ok. 120 000  zł. Najtańsze M2 w Berlinie kosztuje ok. 180 000 zł!  Dla porównania - za najtańsze, małe i wymagające remontu, jednopokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba zapłacić ok. 200 000 zł. Średnia cena ofertowa kawalerki w stolicy Polski oscyluje w granicach 280 000 zł, czyli kwoty, za którą we wschodniej części Berlina można kupić nawet mieszkanie 3-pokojowe! Jak większość zapewne wie, zarobki w Niemczech są blisko 4 razy ...
1
Najśmieszniejsze wydarzenia podczas podróży
Podróże kształcą, to niezaprzeczalny fakt, ale również przysparzają uśmiechu. Co do zasady wybierając się do kraju o odmiennej kulturze i języku winniśmy się stosownie przygotować, jednak i to nie gwarantuje nam powodzenia. Wpadki, czasem śmieszne, czasem poważne w swych konsekwencjach się zdarzają. Bardzo często wynikają z nieporozumienia, odmiennych nawyków kulturowych, bądź zrządzenia losu. A czasem są to bardzo przyjemne zdarzenia, kiedy to obcokrajowcy chcą koniecznie zabłysnąć znajomością języka polskiego. Planując już wakacje na 2015 rok warto przejrzeć najciekawsze promocje lotnicze i dopiero potem przeczytać zestawienie 10 bardzo śmiesznych wydarzeń, jakich warto uniknąć w miarę możliwości w przyszłości chyba, że lubimy ...
0