+ Załóż konto
Strona główna > Opowiadania > Śmierć o imieniu Sara #2
FreeWoman
#FreeWoman
2016-04-19

Good job

15

Śmierć o imieniu Sara #2

Witam! Przedstawiam kolejną odsłonę przygód panny śmierci. Co prawda wszystko dopiero się zaczyna, ale mam nadzieję, że nie zanudzę was na śmierć, hyhy :D 
Miłej lektury!  

 

- Szybciej! – wołanie Tam dobiegało z dołu. Przewróciłam oczami, ale posłusznie złapałam za torbę i zbiegłam po schodkach ledwo dotykając stopami podłogę. Minęłam kuchnie i przeszłam do przedsionku gdzie zniecierpliwiona opiekunka a zarazem przyjaciółka stukała znacząco swoim butem na wysokim obcasie.

- Już – oświadczyłam z uśmiechem i minęłam ją w przejściu.

- Nie śmiej się tylko bierz torbę i wsiadaj do wozu. – Odpowiedziała, a ja zatrzymałam się i obejrzałam przez ramię marszcząc groźnie brwi.

- A ty pamiętaj do kogo mówisz, Tamaro – słysząc groźbę czającą się w moim głosie tylko opuściła bezradnie ramiona i kluczem zamknęła drzwi naszego dotychczasowego domu.

- Przez twoje niedopatrzenia musimy się przeprowadzić. – Kontynuowała niewzruszona wyrównując się ze mną. Nie podobało mi się to, że tak mnie lekceważy, ale w głębi duszy cieszyłam się, że się mnie nie boi. Podeszłam do samochodu i otworzyłam drzwi po stronie pasażera.

- Trzeci raz w tym miesiącu! – Uzupełnił siedzący za kierownicą Aksel, który dzięki swojemu wyostrzonemu słuchowi słyszał całą naszą rozmowę.

- Nie moja wina, że widziała mnie jakaś stara baba, która zamiast pracować siedziała między kartonami. Nie zauważyłam jej. – Wytłumaczyłam po raz kolejny tego dnia i zajęłam swoje miejsce. Tam umieściła się na tylnych siedzeniach i westchnęła cicho.

- To już nie ważne. Teraz musimy się pośpieszyć, żeby zdążyć przed jutrzejszym popołudniem. – Spojrzała na zegarek na swoim nadgarstku i wymieniła spojrzenia z Akselem we wstecznym lusterku. Oczywiście to zauważyłam i syknęłam cicho. Ostrzegawczo. Przede mną nie mogli mieć tajemnic. Już zawierając ze mną przysięgę krwi o tym wiedzieli. Orientując co się dzieje Tam przesunęła się do przodu i ścisnęła uspokajająco moje ramię, a Aksel jak gdyby nigdy nic odpalił swoje czarne subaru i ruszył sprzed domu. Spojrzałam w prawo na jego kamienne ściany ostatni raz i pożegnałam się z nim w milczeniu. Kiedy opuszczaliśmy podjazd mój wzrok spoczął na tabliczce wbitej w ziemię niedaleko skrzynki pocztowej. Napis na niej głosił: NA SPRZEDAŻ!

- O czym nie wiem? – Zapytałam wracając myślami do samochodu i do dwójki moich ochroniarzy, którzy mieli czelność coś przede mną ukryć. Ufałam, że mi powiedzą o co chodzi. Jeśli tego nie zrobią będę zmuszona ich ukarać, a oni o tym wiedzą. Tak głosiła klątwa.

Kiedy po pięciu minutach w samochodzie nadal trwała nienaturalna cisza nie wytrzymałam i posunęłam się do tego, czego zwykle nie robię i co było naprawdę ostatnim ostrzeżeniem zanim podejmowałam ostateczne kroki jakimi było strącenie na dwie minuty wprost do piekielnego ognia. Trzeba zaznaczyć, że z pewnością były to najdłuższe dwie minuty w ciągu całego swojego istnienia.

- Albo teraz mi powiecie, albo sama dowiem się o co chodzi. Nie zmuszajcie mnie do tego. – Zagroziłam cicho, ale byłam pewna, że ogrom mocy zawartych w tych słowach dała im do myślenia. Bardzo dobrze. Musieli wiedzieć, że ze mną nie ma gierek.

- Spokojnie. – Powiedział Aksel, a ja od razu porzuciłam swoje groźby. Coś w jego głosie mnie zastanowiło. – Powiemy ci co się dzieje, nie musisz nam grozić. – Rzucił półżartem, ale wyczułam w nim lekką nerwowość. Uśmiechnęłam się pod nosem ponuro i odwróciłam się przodem do nich by niewerbalnie zakomunikować, że teraz właśnie jest najlepszy moment na wyjawienie prawdy. W duchu przygotowałam się na najgorsze. Chcieli zrezygnować.

Adres URL:

Prochem jesteś i w proch się obrócisz
Prochem jesteś i w proch się obrócisz – Biblia - Rdz 3, 19 Moja ciocia ma 91 lat. Ma problemy z poruszaniem się i praktycznie nie wychodzi z domu. To do niej ludzie przychodzą. Przynoszą ciasto, herbatę, zupę, drugie danie. Przynoszą szacunek i uśmiech. Ciocia jest osoba lubianą. Ma już co prawda zaniki pamięci, ale humorem niejednego młodszego by pokonała. Jeszcze czyta plotkarskie czasopisma, jeszcze rozwiązuje krzyżówki. Okulary do czytania ma słabsze od moich. Z moich się śmieje i krytykuje, że to wszystko przez telewizory i komputery. Bardzo lubi telefon komórkowy. Cieszy się, że może go wszędzie zabrać. Wszędzie – ...
8
W marazmie życia, czekają na śmierć!
Okradani przez wszystkie rządy, ciągle czekają, a czasu coraz mniej.Ta ciągle głoszona propaganda, to hipokryzja, to bezczelność w którą już nikt nie wierzy. To celowe utrzymywanie tych ludzi w totalnym marazmiechyba tylko po to, żeby chełpić się swoją wyższością, pozycją swoich możliwości, tak jest, bo tak chcemy. Emeryci, renciści – musicie poczekać, już wkrótce Wam się odmieni zdecydowanie, bo już za węgłem czeka, cierpliwa śmierć.Nie ma pieniędzy dla tych ludzi, to kłamstwo głoszone przez wszystkierządy, łącznie z obecnym. Ogromne pieniądze marnotrawione przez rządy tylko po to, żeby ludzie już i tak bogaci, mogli dalej ...
2
O kinie...nieobiektywnie: cz. 60 - Śmierć nadejdzie jutro
60. Śmierć nadejdzie jutro (Die Another Day) – 2002 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 5/10 (ŚREDNI) Dwudziesty film o agencie Jej Królewskiej Mości. Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień – można zacytować piosenkę ze znanego serialu... Właśnie tak – dokładnie tyle czasu upłynęło od realizacji pierwszego epizodu, "Doktora No". Jak wiele się przez ten czas na świecie zmieniło sami możecie zaobserwować. Tymczasem po przeciętnej, bardzo przeciętnej części zatytułowanej "Świat to za mało" należało mieć nadzieję, że na ten zacny jubileusz twórcy pokażą coś atrakcyjnego. I pokazali, ale... Niestety tylko jeśli chodzi o efekty specjalne. Może by i to nie ...
0
Byle do jutra, część pierwsza
Porusza ręką, a woda odbija się od krawędzi wanny i wraca, wywołując lekką fale. Patrzy na to beznamiętnym wzrokiem strzepując popiół z papierosa do popielniczki znajdującej się na pralce. Powoli wypuszcza powietrze ustami i myśli kiedy doszło do tego, że nie przejmuje się nawet zwykłą wodą. Siedzi tu już od godziny i nie wykonała żadnego innego ruchu niż wyjęcie kolejnego papierosa ze swojej ulubionej papierośnicy. Zaciąga się kolejny raz i patrzy na zakratowane, malutkie okienko, przez które widać ulicę po przeciwnej stronie. Ludzie pędzą na złamanie karku nie wiadomo dokąd, a ona obserwuje ich próbując odgadnąć historię ich życia. Ta ...
0
Wysiadam!
Chyba całe życie będę pamiętał ostatnią niedzielę. Grała Polska, znajomi zapraszali mnie na mecz. Ja jednak nie specjalnie interesuję się piłką, a na drugi dzień miałem iść do pracy. Odmówiłem. Postanowiłem spokojnie spędzić niedzielę i nic nie zapowiadało się źle. Lekki kac po sobotnim spotkaniu, wyszedłem z psem na spacer, rodzicielka zrobiła obiad, który zjedliśmy razem. Wpadła siostra, a ja wyszedłem ponownie na długi spacer z psem, na peryferiach miasta spuściłem go ze smyczy, żeby trochę pobiegał. Wróciłem zrobiłem sobie kawę i siedziałem w swoim pokoju. Nagle usłyszałem harczenie i krztuszenie się w kuchni, wszedłem zobaczyłem matkę próbującą złapać ...
5
Obudź się ! Czas na tabletkę.
   To była zwyczajna  noc. Gwiazdy wysoko świecą nad niebem, bez najmniejszego śladu zachmurzenia. W małym pałacyku za miastem mieszka całkiem normalna rodzina. Każdego dnia rozpoczyna się tradycyjny maraton do łazienki. Cała kolejka stoi przed drzwiami i niespokojnie oczekuje na swoją kolej. Poranny prysznic,  szybka pielęgnacja twarzy i wolna, ale dokładna regulacja siwych wąsów oraz zarostu to bardzo żmudny zabieg. Wszystko musi być jak w zegarku. Żadnego zbędnego pośpiechu i bez wolnej minuty na głęboki wdech. Praca, kariera i szkoła oraz przyjaciele. Obowiązki, a potem przyjemność. Złota zasada państwa Millerów.    Millerowie mieszkają tutaj od wielu ...
5
więcej

Komentarze

Rheagar
Czekam na każdy twój artykuł. Bardzo lubię je czytać. Wzbogacają mnie. Życzę dalszych sukcesów i następnych świetnych rozdziałów. Mi się podoba i chciałbym twój autograf, jak kiedyś to wydasz.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Ten tydzień jest dla mnie dość przygnębiający, więc tym bardziej dziękuję za uśmiech, który pojawił się na mojej twarzy. :)
Nie ukrywam, że chciałabym wydać kiedyś książkę a nawet książki, więc kto wie..kto wie ;)
Dziękuję ci za ten piękny komentarz! Lecę czytać twoje cudo. :)
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Cudo ? Poczekaj już cały czerwony jestem. Tak mnie zawstydziłaś. Robię co mogę, aby uszczęśliwić moich stałych czytelników. Głowa do góry :) Stwórzmy razem coś wspaniałego. Musze przyznać, że urzekłaś mnie i moje serce. Mało czytam, ale czytanie twoich artykułów zamienia to. Jest jakiś postęp.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Haha, przestań już, przestań. :)
Ja z mojej strony ręczę, że udaje ci się nas uszczęśliwiać. Popatrz na odzew pod twoimi artykułami :)
Mało czytasz? Nie wierze! Ale skoro jest tak jak piszesz, to tym bardziej się cieszę.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 2 0
Rheagar
Taka jest prawda. Mało czytam książek o komiksy się raczej nie liczę. Mam ich coraz więcej. Pyrkon doprowadził mnie do chwilowego bankructwa, ale nie żałuję. Mroczne Odbicie jest rewelacyjną opowieścią o zaskakującym zakończeniu. Drugim i mniej wartościowym nabytkiem do kolekcji jest Wieczne Zło. Zawsze podobała mi się idea światów alternatywnych, ale niestety kupiłem tom drugi i tam wojna pomiędzy dobrymi, a złymi dobiega końca. Trzeci to długo wyczekany brakujący element do cyklu o Batmanie. Batman Trybunał Sów to pierwszy tom z sześciu. Opowiada historię o tajemnym zgromadzeniu, które rządzi miastem Gotham od setek lat. Młody panicz Bruce zaraz po pogrzebie wyrusza na swoje pierwsze śledztwo. Warto przeczytać. Zack Snyder w przemyślany sposób w ręce czytelnika oddaje dobrze przemyślaną historię. Jest o czym mówić i pisać, ale to wymaga dużego zapasu czasu. Zabójczy Żart to bardzo abstrakcyjny komiks i przedstawia możliwą opcję narodzin Jokera. Polecam i zachęcam do lektury.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Komiks to też rodzaj książki. :) Tak czy inaczej ważne, że cokolwiek czytasz. Co prawda komiksy czytałam bardzo dawno temu i teraz raczej tego nie robię. Wolę normalne książki, bo wkurza mnie dzielenie na jakieś bardzo małe części, odcinki, czy jak to się nazywa, gdzie później muszę czekać na kolejne wydanie.
Dziękuję za komentarze! :)

#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
"Arka zabójców" Asa Schwarz
Ten kryminał bardzo przypomina mi książki Stiega Larssona. Nie to, żeby tematyka była podobna tylko styl pisania. Główną bohaterką jest Nova młoda dziewczyna, która aktywnie działa w Greenpeace. Otrzymuje zadanie, aby włamać się do domu prezesa elektrowni. Prezes znajduje się na tak zwanej liście firm, które zanieczyszcza środowisko. W jego domu, na ścianach ma wymalować napisy przeciwko niemu. Podczas wykonywania swojego zadania w sypialni natrafia na zmasakrowane ciała prezesa i jego małżonki. Ucieka z miejsca zbrodni, ale wie że zebrane dowody będą świadczyły przeciwko niej. Niebawem dochodzi do kolejnego morderstwa innego szefa. Sposób w jaki dokonano tego okrutnego morderstwa jest zbliżony ...
0
To myśli nas mobilizują
Z moich przemyśleń. Chęć osiągnięcia, jest karmą nadzieitak jak nadzieja, jest impulsem dążenia. To banalne, jednak dzięki temu idziemy do przodu. Limeryki Limeryki skurczybykito króciutkie są wierszykitrochę światła, trochę cieniatrochę bawi, nic nie zmienia. ...
0
Początek  likwidacji  polskiego  przemysłu  zbrojeniowego.
2015.04.22„Pod prąd". Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Przetarg na śmigłowce.Początek likwidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego.Wielokrotnie pisałem, że jestem pacyfistą uważającym wydawanie pieniędzy (zwłaszcza w takiej ilości) na armię, jako szkodliwe dla rozwoju narodu. Jednak skoro wydajemy pieniądze na „poprawę obronności", to powinniśmy wydawać je u nas budując własną gospodarkę (przemysł zbrojeniowy). O sile państwa nie stanowi tylko poziom wyposażenia armii, ale w głównej mierze zajmowana na świecie pozycja gospodarcza.Kilka podstawowych informacji związanych z obecną sytuacją.Zaplanowana kwota finansowa (wydatków), to: - około 10-ęć miliardów zł..Black Hawk S-70i (Sikorsky - PZL Mielec) ...
0
O kinie...nieobiektywnie: cz. 48 - Żyj i pozwól umrzeć
48. Żyj i pozwól umrzeć (Live and Let Die) – 1973 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 6/10 (NIEZŁY) Sean Connery definitywnie pożegnał się z serią (odrzucił nawet ogromne jak na tamte czasy wynagrodzenie w postaci 5mln $) i ponownie trzeba było znaleźć następcę. Ostatecznie wybrano Rogera Moore'a. Co ciekawe – 45-letni Roger Moore wygląda na kilka lat młodszego niż 41-letni Sean Connery w „Diamenty są wieczne". Wejście w cykl ma zresztą naprawdę całkiem dobre. Jeżeli istniały jakieś obawy, były one niepotrzebne. Moore poradził sobie znakomicie. W swej interpretacji dodał do postaci sporo luzu i dużą dawkę humoru, dzięki czemu seria ...
0
Zaczynasz związek Kobieta zabierze ci 10 rzeczy zobacz jakie
Zmieniłeś status z "wolny" na "w związku"? No, nareszcie, gratulacje, chłopaku niebieski ptaku! To zobacz teraz, co tracisz... 1. Używki Zerwany film? Nocne powroty tanecznym krokiem? Brak umiarkowania i inne grzechy główne. Nic z tego. Z niewiadomych przyczyn twój chwalebny hedonizm popularnego utracjusza partnerka postrzega jako przywarę, którą należy tępić butem niczym prusaki. 2. Flirt & podryw To raczej oczywiste. Rozstajesz się z rolą towarzyskiej gwiazdy wieczoru i nie schlebiasz (fakt, że prostym) gustom nowo poznanych dziewczyn. Gdy partnerka złapie cię za rękę, twoja pozycja w bohemistycznym środowisku momentalnie spadnie. Automatycznie zmniejsza się szansa na poznanie tej innej jedynej - jeszcze piękniejszej i ...
0
Wreszcie  ktoś  nabrał  odwagi
2015.05.02„Pod prąd". Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !Wreszcie ktoś nabrał odwagi, łamiąc dotychczas obowiązujące powszechnie zasady urabianą jedynie słuszną ideologię mówiące, że Polska jest mesjaszem narodów, Ukraina to nasz największy interes narodowy, a Rosja to największy wróg.W satyrycznym programie telewizji Polsat News „Premierzy" z dnia 01.05.2015 r. między innymi poruszana była kwestia naszych relacji (stosunków) zagranicznych z Rosją.Powodem tej wypowiedzi, najprawdopodobniej było wysłanie przeze mnie uczestnikom (zapraszanym gościom i prowadzącym) kilkanaście dni wcześniej informacji wraz mapami dawnego terytorialnego podziału Europy.Wracając do meritum:Komentując obecną sytuację Polski i Rosji, były premier RP ...
0
Czynnik ludzki
Mój zbiór filmów rozrasta się w tempie przyspieszonym. W dobie cyfryzacji tworzenie filmów zdaje się byś mniej skomplikowane toteż każdego tygodnia na rynku pojawia się kilka nowych tytułów. Przy zakupie zwykle kieruje się obsadą i jeśli gra jeden z, według mnie, uznanych aktorów to na ogół taki film staje się moja własnością. Lubię Toma Hanksa zatem nie miałem problemu z podjęciem decyzji z zakupem "Sully" jednego z ostatnich jego filmów. Wyreżyserował go Clinton Eastwood co jeszcze bardziej przemawiało za nabyciem filmu. Historia dotyczy pilota, który wylądował na rzece Hudson. Zaraz po starcie w silniki samolotu wpadła gromada ...
0
Polska w ruinie, naród pod broń
W Polsce 197 595 osób posiada 381 588 sztuk broni palnej. Narodowcy kukizowscy i pisowscy nawołują do zmiany przepisów o posiadaniu broni w taki sposób, aby posiadanie broni w Polsce stało się tak samo powszechne, jak np. w USA czy Kanadzie. Chcą uzbroić Naród Polski, aby miał czym przeciwstawiać się tym zagrożeniom, które nań czyhają zewsząd, a szczególnie ze Wschodu. Wróg, jak wiadomo, nadchodzi. Analizując dane policyjne można dojść do innych wniosków: w Polsce obowiązują trzy rodzaje pozwolenia na broń. Część posiadaczy jednego pozwolenia posiada więcej rodzajów pozwoleń. Pozwoleniu na broń do ochrony osobistej bardzo często towarzyszy pozwolenie na broń ...
0
 Quo vadis  polska motoryzacjo ?
Witam  Jak już wiele razy wspominałem, motoryzacja była moim spiritus movens w ciągu całego długiego życia zawodowego i pozostała nim nawet w moim obecnym żywocie na emerytalnym zapiecku. Dodajmy - szczególnie zajmowała mnie polska motoryzacja. Śledziłem bardzo uważnie jej rozwój w  siermiężnym ( ? )  PRLu,  od udanej pod każdym względem Warszawy, przez krótkie skoki zawsze traktowanej po macoszemu Syreny, aż do rozdeptanego przez najlepszych przyjaciół Beskida. Wielu z polskich samochodów wystawiłem swoim obyczajem małe pomniczki  w postaci sterowanych radiem modeli, jedyne zresztą w schamiałej kulturze i zdychającym modelarstwie, obłożone nie wiedzieć czemu, odium niechęci wszędzie, także tu. Za ...
0
Loving Music 2
Freddie King – „Ain't Nobody's Business" (1970) LIVE! Jeden z najwspanialszych gitarzystów bluesowych – Freddie King (1934-1976). W 2003 roku został umieszczony przez magazyn Rolling Stone na 25. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów. Inspirował takich muzyków jak Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Peter Green, Jeff Healey i wielu innych. Posłuchajcie i zobaczcie cudowne, zagrane całym sercem, wykonanie „Ain't Nobody's Business". Nagranie z występu w studiu telewizyjnym w Los Angeles, z roku 1970. Freddie pyta widowni „Can you feel it?". A wy? Can you feel it :) ...
0
Optymiści, realiści, pesymiści...
Każdy z nas ma inną naturę. Niektórzy patrzą na wszystko przez różowe okulary (optymiści), inni widzą świat w szaro-czarnych barwach (pesymiści), a jeszcze inni postrzegają rzeczywistość dokładnie taką, jaka jest (realiści). Dzisiaj będzie trochę o skrajnych przypadkach każdej z tych populacji. Cóż, podejrzewam, że najlepiej jest tym pierwszym, optymistom, bo cokolwiek by się nie działo, nawet w najgorszej sytuacji dostrzegą coś pozytywnego. Ale też na siłę próbują udowodnić pozostałym dwóm grupom, że świat jest piękny, choć dobrze wiemy, że wcale tak nie jest. Ich nadmierna wesołość może się nam udzielać, ale w kryzysowych sytuacjach może też denerwować. Oni sami jednak ...
0
pierwsze typy Piłkarskiej ekstraklasy
Zabawa w typowanie.Wraca nasza szara ligowa  piłkarska rzeczywistość rzeczywistość więc czas na pierwsze typy.Piątek Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 1: minimalne zwycięstwo Ruchu po ciężkim meczu.Śląsk Wrocław- Wisła Kraków 1X : gospodarze nie przegrają tego meczu, jeśli nie będą uważniw obronię to rywalizacja zakończy się remisem.Sobota Górnik Łęczna-Piast Gliwice X2 : konsekwentni Gliwiczanie wyjdą po swoje jednak gospodarzy stać na skuteczne przeciwstawienie się, nie sądzę by mieli dość argumentów na odniesienie zwycięstwa ale mają szanse na urwania punktów liderowi.Lechia Gdańsk- Podbeskidzie Bielsko Biała 1 : kiedy jak nie teraz, przed własną publicznością Lechia wykorzysta swój ...
1