+ Załóż konto
Strona główna > Poradniki > Lista Weselnych Zabaw Oczepinowych
FilipLeotardowski

Good job

0

Lista Weselnych Zabaw Oczepinowych

Tym razem chcę przedstawić listę zabaw weselnych, może komuś się przyda.

1. Polecane na oczepiny - chłopiec czy dziewczynka

Tej zabawy powinniście nie znać! Jednak skoro mówimy tu o planowaniu wesela to macie prawo wiedzieć wszystko. W zabawie bierze udział tylko Para Młoda. Młodzi siadają na 2 krzesłach odwróconych do siebie tyłem. W tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak wodzireja para odwraca się do siebie. Jeżeli para odwróci się w tą samą stronę - będzie chłopczyk. Jeżeli odwrócicie się inaczej - urodzi się wam dziewczynka. Zabawa trwa tak długo ile dzieci planują Pan Młody i Panna Młoda.

2. Polecane na oczepiny - butelka i długopis

W zabawie uczestniczy Para Młoda. Pan Młody ma zawiązane oczy. Do jego paska doczepia się sznureczek na końcu którego przywiązuje się długopis. Zadanie Panny Młodej polega na pokierowaniu mężem tak, aby ten trafił długopisem do postawionej na ziemi butelki.
Całość kwituje wodzirej: 'Tak oto będzie wyglądała noc poślubna'.

3. Polecane na oczepiny - test zgodności

Sadzamy Parę Młodą na krzesłach obok siebie, ale oddzielamy ich kotarą tak, aby się nie widzieli i nie mogli się ze sobą komunikować. Rozdajemy parze ślubnej po 2 kartki z napisem "ja" i "on" (dla Panny Młodej) i "ja" i "ona" (dla Pana Młodego). Lista możliwych pytań:
kto pierwszy powiedział "kocham Cię"? kto lepiej prowadzi samochód?
kto będzie trzymał kasę?
kto ma fajniejszych teściów?
kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni? kto pierwszy zasypia w łóżku?
kto pierwszy nawiązał znajomość? kto będzie zmywał po posiłkach? kto będzie rządził w sypialni?
Prowadzący zadaje pytania a Para Młoda podnosi karteczki odpowiadając tym samym na pytania.

4. Polecane na oczepiny - testy sprawnościowe

Test sprawnościowy dla Panny Młodej - Jajko
Pana Młody staje na krześle. Zadaniem Panny Młodej jest przemieszczenie surowego jajka przez

nogawki Pana Młodego. Zaczyna od jednej nogawki, przemieszcza je do góry dochodząc aż do krocza Pana Młodego, a potem w dół drugą nogawką. Liczy się czas i styl. Zadanie zostaje wykonane jeżeli jajko nie pęknie. Warto mieć zapasowy strój!

Test sprawnościowy dla Pana Młodego
Panna Młoda staje na krześle. Pan Młody, z pomocą świadka zdejmuje krawat. Świadkowa zawiązuje go wysoko na udzie Panny Młodej. Następnie Panu Młodemu związuje się z tyłu ręce, a jego zadaniem jest rozwiązanie krawatu z uda żony (oczywiście bez użycia rąk).

5. Polecane na oczepiny - poznajmy się

Zabawa powstała z myślą o oczepinach. Jednak sugerujemy ją dla par, które mają duże poczucie humoru i nie zezłoszczą się na swoją drugą połowę za ewentualną pomyłkę. Gra sprawdza czy nowożeńcy dobrze poznali się w okresie narzeczeństwa. Po kolei, Panna Młoda oraz Pan Młody rozpoznają swoje połówki po wymienionej części ciała.

Panna Młoda szuka męża:
Pannie Młodej zawiązujemy oczy. Panowie razem z Panem Młodym siadają na krzesełkach w jednym rzędzie. Panna Młoda rozpoznaje swego męża zmysłem dotyku po wybranej części ciała. Najczęściej wybierane: kolano, nos, pępek, pośladki, a w nieco erotycznej wersji po pośladkach.

Pan Młody szuka żony:
Panu Młodemu zawiązujemy oczy. Panie razem z Panną Młodą siadają na krzesełkach w jednym rzędzie. Pan Młody rozpoznaje swoją żonę zmysłem dotyku po wybranej części ciała. Najczęściej wybierane: kolano, nos, uda, a w nieco erotycznej wersji po biuście.

6. Polecane na oczepiny - buciki weselne

Zabawa polecana na początek zabawy oczepinowej. Podczas zdejmowania welonu i muszki goście weselni zabierają buty Parze Młodej. Zadaniem męża Panny Młodej jest wykupienie bucików swoich i małżonki. Najczęściej fanty odkupuje się alkoholem. Zespół przygrywa wtedy melodię z tekstem:
'Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki'.

7. PRZYSIĘGA

Młodzi powinni powtarzać za prowadzącym. Powtarzają jak na ślubie najpierw Pan Młody a później Pani Młoda. w miejsce kropek oczywiście wstawiamy ich imiona.

Ja.......,biorę sobie ciebie.........., od czasu do czasu, na siebie, żeby ci dobrze było, pieniądze żebyś wszystkie oddawała, dobrze gospodarzyła, dużo dzieci urodziła i szczęśliwa ze mną była.

Ja.......,biorę sobie ciebie......... za męża, żebyś mało spał, rano,w południe i w nocy i po północy, mnie kochał i na resztę godzin jeszcze siły miał.

Www.djlama.pl – Oprawa muzyczna Imprez

LICYTACJA

Istnieje też obyczaj licytacji ale tym razem uczestniczą w nim i zaproszone panie. Panna młoda stoi po środku a wokół niej licytujący goście. Panowie licytują, żeby Młoda podnosiła co raz wyżej sukienkę, panie natomiast, żeby opuszczała powrotem na podłogę. Pan młody lub jego drużba chodzą z cylindrem i zbierają licytowane sumy. Kiedy wreszcie oczom ukarze się podwiązka, zdejmuje ją pan młody i wręcza wygrywającemu, który oczywiście staje się teraz super gwiazda wieczoru.

TOMBOLA

W tej zabawie goście mogą wygrać nie tylko podwiązkę ale i inne drobiazgi dlatego warto pomyśleć o nich dużo wcześniej. Może to być krawat, otwieracz do butelek z serduszkiem, humorystyczny papier toaletowy, zawieszka na kieliszek do wina, korkociąg, breloczek na bagaż, łyżeczki w serduszka, motyl z migdałami itd. Trzeba założyć z góry ile będzie wygrywających kuponów : 3, 5 a może 7?

Wcześniej przygotowujemy kupony z nie powtarzającymi się numerami lub wyrazami. Musi ich być co najmniej tyle ilu będzie gości, chociaż można założyć, że niektórzy kupią więcej niż jeden kupon. Każdy kupon jest podwójny i złożony na pół. Jedną jego część dostanie kupujący, drugą odrywamy i wrzucamy do wielkiego wazonu lub cylindra do losowania. Goście kupują kupony (cenę też należy ustalić wcześniej np.: 2 zł lub 5 zł) Kidey już wszystkie kupony zostaną wysprzedane para młoda na środku sali losuje wygrywający los i czyta głośno numer lub wyraz, który się na nim znajduje. Gość o identycznym kuponie wygrywa podwiązkę! Kolejne osoby (zależnie od tego ile fantów przygotujecie ) wygrywają upominki przygotowane przez Młodych. Zebrane fundusze przeznaczane SA oczywiście na powstające gospodarstwo nowożeńców. Dużo emocji!

POEMAT

Tutaj potrzebne będą tylko kartki papieru i długopisy (można wcześniej przygotować w jakimś punkcie reklamowym długopisy z imionami pary młodej, datą ślubu lub motywem przewodnim przyjęcia weselnego.) Wszystko rozdajemy gościom. Muszą wymyślić wierszyk, wyliczankę, piosenkę, cokolwiek do przeczytania lub zaśpiewania ze słowem podwiązka oczywiście. Mają na to maksymalnie 30 minut. Para młoda zbiera karteczki po tym czasie, odczytuje je i wygrywa ten, który najbardziej spodoba się publiczności-gościom. Wygraną jest naturalnie poetycka podwiązka.

ŚLUBOWANIE TEŚCIOWYCH

Wodzirej: Czy ślubujecie nie zaglądać do garnków synowej/córki? Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie co tydzień przyjmować Wasze dzieci na obiadkach niedzielnych składających się z co najmniej dwóch dań i deseru?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie udawać, że nie widzicie pajęczyn, stosów brudnych garów i walających się ubrań w mieszkanku Waszych dzieci?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie każdorazowo dawać pokaźną wałówkę pysznego jedzonka kiedy tylko poproszą o to Wasze dzieci?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nie wisieć na telefonie za każdym razem, kiedy tylko okaże się, że pies sąsiada zaszczekał inaczej niż zwykle?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nigdy nie używać następujących zwrotów:
- jak będziesz w moim wieku .....
- ja to się nie chcę wtrącać, ale .... Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie bez marudzenia zajmować się gromadką co najmniej 10 dzieciaków jakie pojawią się w tym małżeństwie, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba ?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie z promiennym uśmiechem dostarczać zięciowi/synowi piwo w nieograniczonych ilościach?
Rodzice: ŚLUBUJEMY

Po ślubowaniu możemy tradycyjnie wręczyć prezenty dla rodziców.

ZABAWY WESELNE DLA GOŚCI I MŁODYCH

Butelka po piwie i szklanka wody

W konkursie uczestniczy klika par weselnych. Zabawę możemy podzielić na dwa etapy. 1 etap:
Mężczyźni lokują puste butelki po piwie w spodniach w ten sposób, by wystawała sama szyjka. Panie dostają szklanki pełne wody. Zadaniem pań jest przelanie jak największej ilości wody do pustych butelek. Liczy się czas i precyzja. Technika dowolna.

2 etap:
Puste szklanki stawiamy na podłodze, a panowie bez użycia rąk przelewają z powrotem zawartość butelki do szklanki. Oczywiście butelka nadal znajduje się w spodniach panów. Wygrywa ta para, która rozleje najmniej wody.

Gorące krzesła - bardzo popularna zabawa weselna

Powstało wiele odmian zabawy z krzesłami. Główne reguły pozostają jednak niezmienne.
Na środku sali ustawia się rząd krzeseł (np. 12: po 6 odwróconych do siebie tyłem, w 2 rzędach). Do zabawy zaprasza się od kilku do kilkunastu osób. Za każdym razem jest o jedno krzesło mniej niż uczestników zabawy. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca.

1 wersja: goście weselni chodzą wokół krzeseł; w momencie gdy muzyka przestaje grać jak najszybciej zajmują miejsca. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca.

2 wersja: uczestnicy mogą usiąść na krześle tylko wtedy gdy znajdą wymagany przedmiot. Wodzirej wymienia kolejne przedmioty, które należy przynieść przed zajęciem wolnego miejsca. Przedmioty zależą od fantazji prowadzącego zabawę weselną, mogą to być np.: krawaty, widelce, butelki po piwie i inne.

Ciasteczka

W najpopularniejszej wersji biorą udział 3 pary. Mąż z nowo poślubioną żoną, świadkowie oraz Nowa Młoda Para wyłoniona w trakcie oczepin. Prowadzący zabawę weselną ustawia trzy rzędy krzeseł tak, by na każdym rzędzie mogła położyć się jedna z partnerek. Na brzuchach bądź dekoltach partnerek kładziemy po 2 duże ciastka. Zadaniem partnerów jest jak najszybsze zjedzenia ciastek bez pomocy rąk.

Celowanie do bramki

W konkursie bierze udział kilka par. Pary stają w 2 rzędach oddalonych od siebie o kilka metrów. W pierwszym panie, w drugim panowie. Pary stoją do siebie przodem. Panie rozstawiają nogi tworząc tzw. bramki. Panowie mają przymocowane do pasków sznurki na końcu których jest ciężarek. Między nogami, panowie ustawiają pudełko. Ruchem bioder mają przesuwać pudełko do bramki swojej partnerki. Zwycięży ta para, która zrobi to najszybciej. Rola partnerski ogranicza się do kibicowania.

Świstaki

Tworzymy dwa zespoły po 4 osoby. Zbierzcie zespoły ze strony Pana Młodego i Panny Młodej by zaostrzyć rywalizację. W takim zestawieniu dużo łatwiej o doping dla uczestników zabawy weselnej.
Zespoły siadają naprzeciwko siebie (dwa rzędy po cztery krzesła). Wygrywa zespół, który pierwszy wykona zadanie. Zadania wykonywane są po kolei przez każdego z członków drużyny. Po wykonaniu zadania osoba daje sygnał koledze z drużyny, że ta może już zacząć swoje zadanie (klepiąc ją po plecach). Oto zadania:
Pierwsza osoba z każdej drużyny je banana. Gdy wykonana zadanie klepię osobę nr 2 Gość weselny nr 2 zjada 2 kawałki dużego ciasta
Gość weselny nr 3 pompuje balon tak, aby pękł
Gość weselny nr 4 ma oczywiście najtrudniejsze i najśmieszniejsze zadanie. Musi zjeść pół szklanki bułki tartej, a następnie...zagwizdać sto lat młodej parze. Pozornie zadanie wygląda na banalne, ale takie wcale nie jest. Dobra zabawa gwarantowana. Bułka tarta wysusza ślinę i przez około 2-3 minuty żaden mężczyzna nie będzie dał rady zagwizdać! Ważną rolę odgrywa prowadzący, który może wykorzystać pełen wachlarz komentarzy w stosunku do dorosłego pana, który nawet nie potrafi zagwizdać...
Kto pierwszy ten lepszy!

Zbieranie na wózek - 'cenna' zabawa weselna

Tradycyjna i piękna zabawa weselna. Szczytny cel i dobra zabawa. W zabawie obowiązkowo bierze udział Panna Młoda i Pan Młody. Każdy kto chce zatańczyć z Panną lub Panem Młodym
musi wnieść opłatę. Pieniądze zbierają najczęściej świadkowie. Grę można urozmaicić oznajmiając, że grę wygrywa ten, który ostatni zatańczy z Panną Młodą. Goście weselni przebijają swoje stawki odbijając młodą żonę z tańca na taniec.
Zebrane pieniądze Para Młoda przeznacza na symboliczny wózek dla nienarodzonego niemowlaka. Wymagana świetna kondycja Panny Młodej gdyż chętnych jest zazwyczaj wielu!

Hazardziści

Na weselu nie brakuje hazardzistów. Prowadzący zabawę proponuje grę ze stawką 100 zł i spośród gości wybiera dwóch ochotników. Są dwa etapy gry.

1 - w celu oswojenia uczestników ze stawką, wodzirej najpierw organizuje próbę. Na środku weselnej sali ustawiamy krzesło, a na nim kładziemy banknot 100 złotowy. Uczestnicy klękają po 2 stronach krzesła. Na znak prowadzącego zabawę dmuchają co sił w płucach by przedmuchać banknot na stronę przeciwnika.

2 - po próbie czas na grę o stawkę. Jednak delikatnie modyfikujemy zabawę. Uczestnikom zasłaniamy oczy czarnymi opaskami, a potem zamiast banknotu na krześle ustawiamy talerz z mąką. Budujemy atmosferę, a nieświadomi ochotnicy nabierają powietrza w płuca i na znak prowadzącego dmuchają co sił.

Baloniki - różne odmiany zabaw ślubnych z balonikami

Pisaliśmy już o jednej propozycji zabawy z balonikiem. Pora na kolejne.
do zabawy potrzebujemy kilku par, baloników i pompki do pompowania materacy. Pompki kładziemy na krzesełkach. Rola panów ogranicza się do trzymania wężyków od pompek, do których przymocowane są baloniki. Zadaniem pań jest jak najszybsze napompowanie baloników tak, by pękły. W tym celu wykonują systematyczne ruchy siadania na krzesło, na którym leży pompka. Panowie dopingują swoje partnerki.
uproszczona wersja pierwszej odmiany: wybrane osoby (tej samej płci) pompują balonik aż do jego pęknięcia. Kto pierwszy ten lepszy.
trzecią wersję zabawy także organizujemy oddzielnie dla płci żeńskiej i męskiej. Przywiązujemy graczom balonik do lewej nogi. Zasada jest taka, że tej nogi nie można oderwać od ziemi. Osoba która to uczyni odpada z gry. Lewą nogą można jedynie szurać po parkiecie. Prawa noga służy do zbijania baloników współuczestników zabawy. Wygrywa ten, który zostanie sam z nienaruszonym balonikiem. Zabawa bardziej męska bo wymaga dużo biegania, ale panie też mogą spróbować.

Druga twarz

Zabawa weselna budząca różne odczucia. Najlepiej bawią się przy niej najmłodsi. Zapraszamy na środek sali 4 pary. Potrzebujemy także 2 par pończoszek. Panowie siadają na krzesłach, a panie zakładają partnerom pończochy na ich głowy. Konkurs polega na tym, że panie zdejmują pończochy z twarzy wybrańców, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu pończochy. Goście weselni lub Para Młoda stają się jury i wybierają najzabawniejszą twarz wesela.

Kuszenie Adama

Bardzo stara i zarazem grzeczna zabawa. W zabawie może wziąć udział kilka par. Każda para dostaje jabłko uwiązane na końcu sznurka. Panie trzymają jabłka a zadaniem panów jest zjedzenie jabłka w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Sznurki powinny być jednakowej długości. Im dłuższy sznurek i większe jabłko tym sztuka zjedzenia jabłka jest trudniejsza. Goście weselni zagrzewają uczestników zabawy do zażartej walki.

Taniec na gazecie - bardzo popularna zabawa weselna

Do zabawy zapraszamy od kilku do kilkunastu par. Każdej rozdajemy duży format rozłożonej gazety tej samej wielkości. Pary zaczynają tańczyć. Pary odpadają z gry, gdy wypadną poza swój kawałek gazety. Muzyka przygrywa różne melodie. Co jakiś czas składamy gazetę na pół podnosząc w ten sposób poziom trudności. Tańczymy do momentu aż na parkiecie zostanie 1 para na jak najmniejszym kawałku papieru. Zwycięzcy otrzymują gromkie brawa od pozostałych gości weselnych.

Taniec na leżąco

Do zabawy zapraszamy kilka par. Każda z nich sama decyduje jaki taniec chce zatańczyć. Wybór tańców konsultujemy z didżejem lub orkiestrą, by upewnić się czy potrafią zagrać życzenie każdej pary. Pary wybierają najlepiej znane sobie tańce np.: walc, czacza, tango itd. Następnie przechodzimy do konkursu. Pary tańczą po kolei. W trakcie tańca jednej pary, pozostałe, które czekają na swoją kolej opuszczają salę (tak, by nie podpatrywali przeciwników).
Wodzirej podchodzi do pierwszej pary, kładzie przed nimi koc (można użyć prześcieradła lub obrusu) i oznajmia, że zatańczą wybrany taniec, ale na leżąco! Zaskoczeni uczestnicy próbują sprostać wyznaniu. Goście weselni oceniają 'tańczące pary' i wyłaniają zwycięzców.

Taniec w kółeczku - walc weselny

Zabawa wymaga zebrania par, które potrafią na dobrym poziomie zatańczyć walca. Zaczynamy od stworzenia z par dużego koła, a w czasie tańczenia pary wykonują kolejne polecenia prowadzącego zabawę:
panowie biorą na ręce swoje partnerki łączymy się w 2 pary
łączymy się w kolejne 2 pary (czyli razem po cztery pary) panie tańczą w środku stworzonych kółek
panowie łapią się i trzymają mocno za ręce
panie siadają na rękach panów i łapią panów za szyje panowie tańczą w środku stworzonych kół
panowie na sygnał odwracają się i tańczą z panią do której się akurat odwrócili. Kapela przestaje grać, partnerzy stają naprzeciw siebie, a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem: moja głowa, twoja głowa , moje ucho, twoje ucho, mój nos, twój nos, moja broda, twoja broda, moja pierś, twoja pierś
Na koniec panowie dziękują za taniec swoim partnerkom klękając na jedno kolano.

Taniec z figurami

Zabawa dla pełnoletnich ze względu na finał imprezy. Oczywiście można ją zmodyfikować tak, by pasowała do każdego wieku. W zależności od prowadzącego podczas tańca wykonywane są przeróżne figury. Tańczymy w kółeczkach, okręcamy panie, łączymy się w pary, wymieniamy partnerki, wracamy do swoich partnerów itd. W przypadku pełnoletnich możemy wprowadzić dodatkową figurę: panowie klęczą, a panie tańczą wokół panów. Na koniec zabawy role się odwracają: panie klękają, panowie stają naprzeciwko, cichnie muzyka. Wszyscy oczekują, że teraz panowie zaczną tańczyć wokół swoich partnerek, a wodzirej mówi: tak właśnie panie chciałyby podziękować swoim partnerom.

Taniec weselny inaczej - dyscypliny sportowe

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu. Przykładowe dyscypliny:
łyżwiarstwo figurowe jazda konna
skoki narciarskie karate
Grę można urozmaicić przekazując informację o wylosowanej dyscyplinie jedynie parze tańczącej. Publiczność złożona z gości weselnych będzie próbowała odgadnąć jaki sport naśladują pary.

Konkurs tańca weselnego dla par

Powstało wiele odmian konkursów tanecznych na weselach. Prezentujemy poniżej te które najlepiej się sprawdzają, na większości wesel ślubnych.
Do konkursu zazwyczaj zapraszamy kilka par. Sędziami mogą być goście weselni, prowadzący imprezę lub też para młoda. Zabawę wygrywają Ci, którzy najdłużej wytrwają na parkiecie. Dwie główne formy zabaw, które proponujemy to zabawa siłowa lub zabawa zręcznościowa:

zabawa siłowa
Prowadzący zmusza panów do coraz trudniejszych figur tanecznych: np. uniesienie partnerki, taniec z partnerką na rękach lub na barana, taniec w przysiadzie itd.

zabawa zręcznościowa Proponujemy 3 sprawdzone wersje.
balony - parom rozdajemy po balonie. Pary umieszczają balon między różnymi częściami ciał. Zaczyna się zazwyczaj od góry: czoło, klatka, brzuch, kolana. Orkiestra może też zmieniać natężenie i rodzaj muzyki przyśpieszając rytm. Para, która najdłużej będzie tańczyć z balonem wygrywa. Jeżeli balon pęknie lub para będzie tańczyć za wolno to odpada z konkursu. marynarki - wybieracie kilka par. Mężczyzna musi mieć na sobie marynarkę. Pary rywalizują ze
sobą. Para tańczy ze sobą, a na sygnał wodzireja zaczyna się konkurs na szybkość. Zadaniem par jest jak najszybsze zdjęcie marynarki z mężczyzny, odwrócenie jej na drugą stronę i ponowne założenie. Partnerki mogą pomagać. Para, która zrobi to najwolniej, odpada. Konkurs uznajemy za zakończony gdy na parkiecie zostanie jedna para.
płetwy - rozdajcie parom płetwy. Taniec z pewnością nabierze barwnych figur i kształtów.

Konkurs tańca dla panów

Panowie zgłaszają się do zabawy. Zdejmują marynarki i podwijają spodnie do kolan. Następnie po kolei tańczą Jezioro Łabędzi przy stosownym akompaniamencie. Wygrywa ten, który otrzyma najgorętsze owacje od płci pięknej. Zabawa bardzo udana gdy panowie są kreatywni i lekko podpici.

Lambada

Bardzo przyjemna zabawa choć wyobraźnia prowadzącego zabawę może spowodować, że zarekomendujemy ją dla osób pełnoletnich, z poczuciem humoru. Zbieramy spośród gości weselnych pary obu płci. Tworzymy kółeczko tak by na przemian stały panie i panowie.
Rozpoczynamy powolny taniec trzymając się za ręce. Zespół muzyczny co jakiś czas przestaje grać, a prowadzący pyta o kolejne części ciała: za rączki się trzymaliśmy? Roztańczeni goście reagują stosownie do sytuacji. Po każdym zapytaniu tańczący krąg trzyma się za coś innego.

Wałek - popularna ślubna zabawa

Zabawa podobna do lambady z tą różnicą, że tym razem głównym zadaniem uczestników jest przekazywanie między sobą, po kolei, przedmiotu - wałka do ciasta. Uczestnicy tworzą koło, a w czasie tańcowania przekazują wałek kolejnej osobie. Szkopuł i cała trudność polega na tym, że wałek przekazywany jest w niecodzienny sposób. Jest kilka wersji trzymania i przekazywania wałka: pod brodą, pod pachą lub między kolanami. Używanie rąk jest zabronione. Gdy wałek obiegnie całe koło można zmienić sposób trzymania przedmiotu. Jeżeli wałek upadnie podczas 1 kółka - będzie tyle córeczek pary młodej ile razy wałek upadł. Analogicznie dla 2 kółeczka, liczymy synów.

Zakręcony

Zabawa dla odważnych panów. Potrzebujemy kilku kijków, kilku panów i kilku kieliszków z wódką. Zasady gry są proste. Na sygnał uczestnicy wypijają setkę wódki. Tuż po tym przykładają

czoło do postawionego kijka i dziesięć razy obiegają go dookoła. Na koniec jak najszybciej biegną do Panny Młodej, która stoi na drugim końcu sali i trzyma w dłoniach nagrodę.

Przepowiednie

Wracamy raz jeszcze do popularnych na weselu baloników. Proponujemy jeszcze jedno rozwiązanie. W balonikach ukrywamy karteczki z komendami. Pan i Pani Młoda na przemian przekłuwają balonik. Mąż i żona przekłuwają po 5 baloników i czytają głośno co wylosowali. Zobowiązują się przy tym do wykonywania opisywanych czynności przez 3 kolejne miesiące małżeńskiego życia. Propozycja haseł wypisywanych na karteczkach:
od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki od dzisiaj to ja będę głową rodziny
od dzisiaj będę prać bieliznę współmałżonka
od dzisiaj to ja będę oddawać pensję małżonkowi od dzisiaj będę słuchać mądrych rad teściowej
od dzisiaj będę gotować obiadki inne, zależnie od woli Pary Młodej
Młoda para przekłuwa na zmianę baloniki i czytają, co wylosowali.

Podaj dalej pocałunek - zabawa weselna dla wielu osób

Przyjemna i sympatyczna zabawa, która polega na przekazywaniu pocałunków. Sprawdza się zwłaszcza na ogromnych weselach z dużą ilością gości. Pozwala poznać się gościom i przełamać pierwsze lody. Goście weselni razem z Parą Młodą tworzą krąg. Para Młoda staje obok siebie. Pan Młody całuje osobę, która stoi obok niego (ale nie Pannę Młodą).
Następnie pocałowana osoba całuje następną z łańcuszka. W końcu pocałunek wraca do Panny Młodej. Na koniec goście mogą zaśpiewać słynne 'gorzko gorzko', a Para Młoda dochowa tradycji.

Cudze ubranie - test na szybkość

Na środku sali ustawiamy 4 krzesła w kwadracie, oparciami naprzeciw siebie. Panowie siadają na krzesłach, zdejmują marynarki i wieszają na swoich oparciach. Prowadzący prosi ich o przejście o 2 krzesła w prawo. Panowie siadają, zdejmują krawaty i wkładają do kiernoski marynarki (teraz już cudzej bo zmienili miejsca). Znowu wstają i przesuwają się o trzy krzesła w lewo, zdejmują 1 buta i zostawiają go pod krzesłem. Następnie przemieszczają się o sześć krzeseł w prawo i zostawiają tam w bucie skarpetkę. Dalej losowo przemieszczają się na kolejne krzesła. Na sygnał wodzireja goście weselni, którzy biorą udział w zabawie ubierają się jak najszybciej wkładając ubrania, które leżą na krzesłach, na których aktualnie siedzą.

Poznajmy się

Do zabawy potrzebujemy równej ilości gości ze strony Pana Młodego i Panny Młodej. Stają oni w 2 szeregach, naprzeciwko siebie. Celem zabawy jest poznanie drugiej rodziny. Naprzeciw panów ustawiamy panie. W pierwszej rundzie każdy po kolei mówi co mu się podoba w osobie, która stoi naprzeciwko np.: usta, włosy, oczy, ramiona, dłonie lub też części garderoby: spinki, buty, koszula itd. Swój wybór uczestnicy zapamiętują bo w drugiej rundzie... muszą pocałować osoby z przeciwnej strony w wybrane wcześniej miejsce.

Zabawa w kotka i myszkę

Pan Młody musi dostać się do Panny Młodej. Panna Młoda staje w kółku otoczona przez inne

panie, które bronią dostępu do Panny Młodej. Najlepiej by ochronę stanowiły panny, ale gdy ich zabraknie mogą być też mężatki. Zabawa ma przewrotną nazwę gdyż myszka w tej grze nie ucieka. Mimo to kotek musi wykazać się sprytem, by dopaść myszkę.

Kareta - widowiskowa i popularna zabawa weselna

Jedna z popularniejszych weselnych zabaw. Do gry zapraszamy 9 osób różnej płci, które wcielają się w kolejne role: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnica, no i oczywiście Król (Pan Młody) i Królowa (Pani Młoda). Każdy musi zostać poinformowany kim jest. Zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec szybko krzesło, na którym się siedzi). Za niezareagowanie na słowo dostaje się karę. Karę otrzymuje ten który nie zareagował i nie obiegł krzesła lub zrobił to z dużym opóźnieniem np. Król (czyli Pan Młody reprezentujący Króla). Winowajca za karę musi wypić kieliszek wódki bez popitki (choć warto przemyśleć rozwiązanie z plasterkiem cytryny, zwłaszcza dla króla i królowej).
Podpowiedź do czytanki:
Na słowo kareta muszą zareagować aż 4 części: Kareta = woźnica + koła + król + królowa
Zaprzęg = woźnica + koła + król + królowa + konie
Oto 2 alternatywne teksty, które może przeczytać prowadzący zabawę: Wersja 1
Dawno, dawno temu żyli sobie król z królową.
Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królową wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak
do jazdy". I pojechali.
Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało".
Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.
Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.
Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza". Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.
Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak.
"Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.

Wersja 2
Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Król i Królowa ze swoim woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą. Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu,

powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem." Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: "Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe."
Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy, by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami."
Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa."

ZOO - jedna z popularniejszych zabaw ślubnych

Zabawa, która stylem bardzo przypomina "Karetę". Tak jak w poprzedniej zabawie goście weselni wcielają się w poszczególnych bohaterów. Uczestnicy zabawy (7 osób): tata, mama, dzieci (Witek, Jacek, Zosia), piesek Azor i słoń.

Tekst, który czyta prowadzący:
Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA - radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich POCIECH. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

Na barana

Zabawa dla par. Panowie tworzą krąg, a ich partnerki ustawiają się za nimi. Muzyka gra, a panie na sygnał wykonują kolejne czynności. Wskakują na plecy panom, zeskakują, obiegają całe kółko, przechodzą pod nogami panów, przechodzą za plecy i wskakują. Kto ostatni wskoczy na plecy, opada.

Spinacze

W zabawie uczestniczą 2 pary (lepiej by miały poczucie humoru). Panom zawiązujemy opaski na oczach, a na paniach zaczepiamy po 10 spinaczy. Podmieniamy partnerki i każemy panom zdjąć jak najszybciej wszystkie spinacze z nowych partnerek.

Deseczka i siekierka - zabawa ślubna dla Panów

Do zabawy weselnej zapraszamy panów. Najlepiej kilku . Najpierw wykonują kilka niewinnych czynności. Zdejmują marynarki , podwijają rękawy koszuli, ściągają buty, ściągają skarpetki, podwijają spodnie. Panowie klękają, a przed nimi kładzie się deseczkę do krojenia . Do ręki dostają siekierki . Przed panami kładzie się cienki patyczek i oznajmia się, że patyczek trzeba posiekać na jak najdrobniejsze kawałeczki . Następnie panom zawiązuje się oczy. Kulminacyjnym punktem zabawy jest pod miana patyczka na ich własne skarpetki (o czym oczywiście panowie nie mają pojęcia) . W efekcie przed nimi leży ich własna skarpetka. Goście weselni zagrzewają nieświadomych uczestników. Nagrodę zdobywa ten, który zrobi największe dziury w swojej skarpetce.

Sznurek i taniec

Przyjemna zabawa połączona z tall.cem . Potrzebujecie tylko liny o długości 4-5 metrów. Dwie osoby rozciągają sznurek w poprzek sali. Pary uczestniczące w zabawie tall.czą, a ich zadaniem jest przechodzenie pod liną nie przerywając tall.ca . Pary przechodzą pod liną w miarę jednocześnie .
Ważne by każda para przeszła pod sznurkiem tą samą ilość razy. W trakcie gry, 2 osoby trzymające sznurek z czasem obniżają wysokość sznurka, zwiększając przy tym poziom trndności . Odpadają pary, które przewrócą się lub dotkną sznurka. W trakcie przechodzenia pod sznurkiem pary mu szą trzymać się blisko siebie.

Pociąg - jedna z najpopularniejszych zabaw ślubnych

Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości. Goście ustawiają się w szeregu czyli wagonikach . Zalecane jest , aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda. Mijając kolejnych gości łatwiej jej zachęcić gości, którzy jeszcze siedzą za stołem, zamiast stworzyć kolejny wagonik. Do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę i gwizdek dla prowadzącego pociąg weselny. Jeśli to możliwe wodzirej może przygotować pernki, czapki i inne stroje, by przyozdobić ludzkie wagoniki . Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka...
Uatrakcyjnieniem zabawy są stacje do, których dojeżdża pociąg . Wodzirej oznajmia w jakim kraju zatrzymał się pociąg a goście starają się odtall.czyć narodowy taniec danego kraju (najczęściej nieudolnie) . Kolejne stacje to:
Francja - kankan, kaczuchy Rosja - kazaczok
Wiedell. - walc Madryt - corrida Praga - poleczka
Warszawa - polonez (z reguły na koniec) inne w zależności od pomysłów wodzireja

Fanty - kreatywna zabawa weselna

Idealna ilość uczestników zabawy - od pięciu do dziesięciu . Z doświadczenia wiemy, że mężczyźni bardziej pasują do tej gry. Zadaniem graczy jest przynoszenie fantów wymienionych przez prowadzącego imprezę. Co może być fantem? Praktycznie wszystko . Zabawę zaczyna od najprostszych fantów: zapałki, zegarki, szminki, paski od spodni, buty, staniki, dzbany, marynarki , świece. Osoba, która ostatnia doniesie przed miot, odpada z gry.
Gdy zmniejsza się liczba uczestników zabawy weselnej podnosimy poprzeczkę żądając coraz bardziej wyszukanych przed miotów. Wodzirej wyd aje polecenie przyniesienia : gaśnicy, największego garnka z kuchni, koła od samochodu , teścia (gdy zostały trzy osoby) i innych ciekawych atrybutów.
By zabawa miała swój punkt centralny, fanty powinny być znoszone w jed no miejsce np. na środek sali lub obok stołu Panny i Pana Młodego .
Zabawa wypada zwykle lepiej gdy mężczyźni kosztowali już weselnego alkoholu . Łatwiej przychodzi im śmiałość w zdobywaniu fantów, zwłaszcza gdy poziom trnd ności się zwiększa .

Sznurek z ubrań

Zabawa polega na spleceniu z własnych u brall. jak najdłuższego sznurka. Uczestnicy składają
ubrania, a wygrywa ten, który ułoży najdłuższy ciąg u brall. weselnych . Aby zmobilizować gości można w pewnej odległości ustawić nagrodę (dodatkowe porcje tortu weselnego I alkohol). Jeżeli nagroda jest jed na, wygrywa ten, który do nagrody dotrze jako pierwszy.
Porada I : Zabawa wygląda efektownie gdy uczestnicy tworzą 3-4 osobowe zespoły.
Porada 2 : Zabawa weselna wychodzi lepiej gdy uczestnicy nie są do kall.ca trzeźwi . Śmiałość kluczem do zwycięstwa .
Porada 3 : Stwórzcie 2 zespoły; u stawcie ich naprzeciw siebie w dużej odległości. Wygrywa ten kto pierwszy dotrze do obozu 'wroga'.

TELEGRAM

(czytają dwie osoby, np. Dróżbowie, napisane fonetycznie)

Nie każd y wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klu bu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami . Żeby udowod nić, że naprawdę przebywają we Włoszech będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć .

Dziell. dobry drogi Kamilu Bongiorno Kamillo frajeri bardzo nas cieszy
Kantato schizofrenio że się ożeniłeś Liberta kaput
w tym uroczystym dla Ciebie dniu Akademio kabaretto
życzymy Ci wiele radości i szczęścia La dyscyplina dyktatore
pojąłeś piękną żonę Paloma maszkarone
po weselu rozpoczniesz normalne życie Katorga, galera, patoga
wasz związek będzie pełen miłości

Finito amore...
potem może przyjdą dzieci Cinquecento bambini zostaniesz ojcem
Padre Virgiliu s
będziesz się cieszyć tą perspektywą Silencio mortale
dbaj o teściową Arszenikos cyjankare i o teścia
Piwencjo kuflozo
a zostaniesz doceniony Vizitato prokuratore życzymy Ci Gratulacjone
miłej współpracy Non kolaboracjone dużo pieniędzy Forsa finito
ładnego mieszkania Apartamento sutereno dobrego samochodu Karocze sireno
udanych wakacji co roku
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii Cavalieros Sicilianos Italianos
podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów Ku mplos smutatos
P. S. Pozdrowienia dla gości weselnych Bongiorno stonka inwazione

A KTO SIĘ W STYCZNIU URODZIŁ

Kapela lub wodzirej .... "a kto się w styczniu urodził?" ... Wszyscy goście urodzeni w styczniu wstają (brawa dla nich) .
Pozostali im śpiewają ... "kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna, kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna."
W tym czasie piją ... i dalej kapela ... "a kto się w lutym urodził ?" I tak do kall.ca roku .
W miesiacach , w których wstają Młodzi mu szą się Oni pocałować ... i wszyscy wtedy śpiewają ... "Ona temu winna, Ona temu winna, pocałować Go powinna ..."
OBRĄCZKI
Wybieramy 2 grnpy: I grnpa z rodziny Pana młodego 2 grnpa z rodziny Pani młodej

Osób ok. 15 w każdej

Każdej osobie dajemy po jednej wykałaczce . Osoby wkładają wykałaczki do buzi i na nich mają przenosić obrączkę drngiej osobie, bez używania rąk. Gdy obrączka spadnie - zaczynają od nowa . Która grnpa pierwsza przeniesie obrączkę do kall.ca wygrywa
Obrączki są oczywiscie Młodej Pary

DZIDZIUSIE

Dla każdej pary potrzebne będą następujące akcesoria
- czapeczka ... niemowlęca (można uszyć)
- butelka ze smoczkiem (dla niemowląt)
- śliniaczek
- grzechotka
- mogą być pampersy (problem z rozmiarem , to jest opcja, ale z nimi jest śmieszniej)

Panowie siedzą na krzesłach trzymając ręce z tyłu , nie mogą pomagać paniom . Panie prosimy na start, jak najdalej od panów. Nalewają napój do butelek, zbierają akcesoria i biegną w stronę swoich partnerów. Zakładają czapeczkę, śliniaczek, pampers ... i karmią swoich "dzidziu siów". Panie zachęcają (poganiają) panów do szybszego picia grzechotką !Zwycięska para otrzymuję nagrodę
np. piwo, szampan, wódkę, ew. kanapkę na zagrychę .

RODZINNE STO LAT

Po kilku pierwszych tall.cach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie . Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej . Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej . Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą aby stanął na podwyższeniu , tak aby objąć cały parkiet a my prosimy gości po jakimś wesołym tall.cu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kiernnku kamery swoje imię!

WYKRYWACZ KŁAMSTW

Para młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się od "kto" (np. kto z was częściej mówi "kocham cię"?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jed nej strony napisane jest "ja" a z drngiej "on" (wersja dla niej) lub "ona" (wersja dla niego) . Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę
"publiczności" . Jeśli odpowiedzi są niezgodne - karniaczek albo taniec.

BUZIAKI DLA MŁODYCH

Młodzi tall.czą w środku a goście w kółeczku . Panowie robią jedno kółeczko . a panie za nimi
drngie. W trakcie tall.ca Pan młody dołącza do kółeczka panów, a młoda zostaje sama w środeczku i po kolei daje buziaka każdemu panu w kółeczku Później wraca młody, znowu chwilę tall.czy z młodą panowie robią kółeczko na zewnątrz a panie w środeczku pani młoda dołącza do kółeczka pall. a młody zostaje sam na środku . Po chwili koniec muzyki . Młody w środku koła klęka na kolanko i wszystkie panie naraz na hurra mają pocałować pana młodego

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

Państwo Młodzi stają na środku sali, tyłem do siebie, gromadząc przed sobą zaproszonych przez siebie gości i przyjaciół (ze strony Pani Młodej jej goście, analogicznie w przypadku Pana Młodego). Na znak wodzireja Pani Młoda zaczyna dyrygować swoim chórem, który śpiewa sto lat później analogicznie Pan Młody. Wodzirej ogłasza zwycięską drużynę. Po skończonej zabawie obydwie drużyny odśpiewują sto lat dla nowożeńców.

KARUZELA DLA PANÓW

Wodzirej zaprasza na parkiet panów posiadających krawaty. Panie pomagają panom związać się wzajemnie krawatami. Na znak wodzireja panowie zaczynają tańczyć dookoła w rytm dynamicznej muzyki. Jeśli żaden z nich nie wypadnie z karuzeli, otrzymują oni nagrodę przygotowaną przez Parę Młodą (może to być butelka wódki).

ZNAJDŹ SWOJEGO PARTNERA

Wodzirej zaprasza na parkiet wszystkich panów z bliskiego otoczenia Pani Młodej, Pan Młody osobiście zawiązuje jej oczy, tak, aby nic nie widziała, pomagają mu w tym druhny. Należy oczywiście zakręcić Panią Młodą tak, aby straciła orientację, lub porosić Panów, biorących w udział w zabawie o przemieszczenie się. Na znak wodzireja Pani Młoda przystępuje do łapania jednego z Panów na ślepokażdego może dotknąć, ale nie może o nic pytać, a Panowie nie mogą odpowiadać, jeżeli Pani Młoda podejmie decyzję, druhny rozwiązują jej oczy. Wodzirej prosi o przedstawienie
się wybrańca oraz wypytuje go szczegóły znajomości z Panią Młodą. Później zabawa toczy się analogicznie wokół Pana Młodego.

PAJĘCZYNKA MŁODYCH

Potrzebny jest do tego parasol (raczej troszeczkę większy, a nie składana chińszczyzna) i około biała włóczka w ok. 20 kłębkach wielkości piłki do tenisa.
Para Młoda tańczy pod parasolem na środku sali w rytm spokojnej muzyki. Idealnie nadaje się "Preludium weselne" K. Krawczyka, a goście weselni, którzy wczesniej utworzyli krąg wokół Młodej Pary, rzucają tymi kłębkami nad parasolem (osoba, która pierwsza rzuca musi złapać za początek nitki). Goście z drugiej strony łapią te kłębki i przerzucają spowrotem. Efektem jest biała pajęczyna otulająca szczelnie parasol, pod którym ukryci są Państwo Młodzi.
LICYTACJA

Istnieje też obyczaj licytacji ale tym razem uczestniczą w nim i zaproszone panie. Panna młoda stoi po środku a wokół niej licytujący goście. Panowie licytują, żeby Młoda podnosiła co raz wyżej sukienkę, panie natomiast, żeby opuszczała powrotem na podłogę. Pan młody lub jego drużba chodzą z cylindrem i zbierają licytowane sumy. Kiedy wreszcie oczom ukarze się podwiązka, zdejmuje ją pan młody i wręcza wygrywającemu, który oczywiście staje się teraz super gwiazda wieczoru.

Paczuszka

Paczuszka wędruje od rąk do rąk aż nie trafi do Pani Młodej – a w paczuszce niespodzianka.

Z bułką tartą

Zabawy ,Neselne

Wybieramy kilku panów i u stawiamy ich w rzędzie . Każdy z nich dostaje po kieliszku tartej bułki do zjedzenia w jak najkrótszym czasie. Pierwszy, który skoll.czy musi zagwizdać 'Sto Lat' dla młodej pary. Nie popijamy :)

Podaj dalej

Często organizowana na początku . Wszyscy stają w kółku , zabawę zaczyna Młoda Para przekazując sobie pocału nek. Następnie pocału nek przekazywany jest dalej przez całą salę od jed nego gościa do następnego , dopóki nie wróci do Pary Młodej.

Marynarki

Goście dobierają się parami . Panowie koniecznie muszą założyć marynarki . Zespół zaczyna grać, pary tall.czą. W pewnym momencie muzyka cichnie, panowie ściągają marynarki, przekładają na lewą stronę a następnie zakładają na siebie. Panie mogą pomagać . Ostatni, któremu się to uda odpada. Kolejną piosenkę tall.czą pozostałe pary. Gdy muzyka ucichnie analogicznie jak poprzednio panowie ściągają marynarki , przekładają ponownie na prawą stronę i zakładają na siebie. Zabawa trwa do wyłonienia zwycięzcy.

Orbitek

Szukamy ochotników. Chętni stają, pochylając się tak aby czołem dotknąć opartego o parkiet kija (ok. I m. długości) . W takiej pozycji wykonują dziesięć obrotów w jed ną stronę (np. lewo), w równym tempie . Pozostali gości głośno liczą i pilnują aby wszyscy wykonali równo taką samą ilość obrotów. Następnie zawodnicy ścigają się do np. ustawionej na koll.cu sali butelki . Jak łatwo się domyśleć po tylu obrotach spotęgowanych wypitym alkoholem, niektóre "planety" mogą wypaść ze swoich orbit :) Dla bezpieczell.stwa kilku gości moie stać na drodze wyścigu i wyłapywać mniej odpornych zawodników. Wygrywa ten, który dotrze do butelki w najkrótszym czasie (przyda się stoper). Dla zabawy możemy nagrodzić najwolniejszego - za wytrwałość :)

Coś dla sprawnych fizycznie

Goście dobierają się parami . Panowie stają w kółku . Panie stoją za swoimi partnerami . Gdy zespół zaczyna grać, panie wskakują panom na plecy, zeskakują, obiegają całe kółko, przechodzą pod nogami panów, przechodzą za plecy i wskakują. Ostatnia para odpada a pozostali bawią się dalej - do wyłonienia zwycięzcy

Kto jest kto

W konkursie bierze udział para młoda oraz jak najwięcej gości. Najpierw sadzamy panie z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami mu si znaleźć swoją wybrankę po wymienionej części ciała (najczęściej nos, uda, biust) . Zabawa trwa do skutku . Następnie role się odwracają i to Panna Młoda szuka. Najczęściej wybierany jest nos tym niemniej zdarza się pępek, pośladki lub po pocału nku .
Sznurek

Na jed nym koll.cu sali ustawiamy zawodników a na drngim stawiamy butelkę wódki . Na znak prowadzącego gracze ustawiają na podłodze sznurek ze swoich u brall., które mają na sobie.
Wygrywa osoba, której uda się ułożyć sznurek tak długi aby dosięgnął butelki .

Sznurek 2

Tworzymy dwie drnżyny po minimu m 10 osób tworząc dwa wężyki . Każda osoba w drnżynie mu si przeciągnać sznurek przez obie nogawki i odpowied nio podawać go dalej tak aby dotarł do osoby stojącej na przodzie . Jeżeli sznurek się zerwie, drn2:yna zaczyna od nowa . Wyhgrywają Ci którzy jako pierwsi przeciągną sznurek.

Taniec w kółeczku

Zespół gra walca, a wszyscy goście tall.czą w dużym kole. W czasie walca zespół nakazuje wykonywać następujące czynności :
panowie biorą na ręce partnerkę łączymy się po dwie pary
łączymy sie po następne dwie pary (czyli razem 4 pary) panie tall.czą w środku kół
panowie łapią się mocno za rece
panie siadają na rękach i łapią panów za szyje panowie tall.czą w środku kół
panowie odwracają się i tall.czą z panią do której się odwrócili, zatrzymujemy muzykę i partnerzy stają naprzeciw siebie, a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem -moja głowa - twoja głowa - moje ucho - twoje ucho - mój nos - twój nos moja broda - twoja broda - moja pierś twoja pierś

Przechodzenie pod sznurkiem

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jed nej stronie rozciągniętego sznurka.Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tall.czą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jed ną, a następnie w drngą stronę. Osoby, które tzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tall.czących par na drngą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tall.czące ze sobą muszą trzymać się caly czas siebie, nie mogą się puścić . Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym koll.cu .

Ubierz się.

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle . Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu . Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i

wkładają do kieszonki marynarki( widaomo, że nie własnej) . Następnie przesuwają soę o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła . Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robie ze dwa niepełne okrążenia . Ktory pierwszy się ubierze wygrywa butelkę .

Druga twarz

Tą zabawę często łączy się z innmi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać . Tak więc wybieramy cztery pary. Do zabawy należy przygotować dwie pary poll.czoch . Panowie siadają na krzesełkach , a Panie zakładają lPanom poll.czochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela . Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom poll.czoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na koll.cu każdej poll.czoszki .

Buciki weselne

Ta zabawa weselna jeśli tak można ją nazwać ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Parze młodej podczas zdejmowania welonu i muchy. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki i swoich alkoholem. Często do tej sytuacji można usłyszeć przygrywki orkiestry w stylu : "Panie Młody nie bądź Felek wyku p młodej pantofelek , pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki .

Mumia z papieru

Jest to bardzo prosta gra. Należy wybrać od 10 do 12 osób i podzielić je w pary. Jedna osoba z pary stoi niernchomo , podczas, gdy drnga osoba zawija swojego partnera w papier toaletowy. Od stóp do głów, tak aby stworzyć papierową mumię. Możecie użyć także kolorowego papiern dekoracyjnego czy bibuły. Para, która stworzy najład niejszą mu mię wygrywa!

Konkurs na parę idealną

Dzięki tej zabawie goście będą mogli poznać lepiej parę młodą i zadać jej kilka pytall. zupełnie anonimowo!

Zasady :

Prowadzący lub wodzirej winien wytłumaczyć parze, że zada im kilka pytall., na które powinni szczerze odpowiadać. Para siada na krzesłach odwrócona do siebie plecami . Otrzymują oni tabliczki lub baloniki z napisem : Ja i On (dla Panny Młodej) oraz Ja i Ona (dla Pana Młodego) . Prowadzący imprezę wcześniej powinien przesłać wśród gości koszyk, do którego mogli oni wrzucać swoje pytania na przygotowanych karteczkach papiern . Po wybraniu pytania - para na ustalony sygnał powinna odpowiedzieć na nie w tym samym czasie.

Oto kilka przykładowych pytall. : Kto odkurza?
Kto zmywa naczynia? Kto najbardziej chrapie?
Kto pierwszy kogo poderwał? Kto wyrzuca śmieci?
Kto ścieli łóżko?
Kto spędza jak najwięcej czasu w łazience?

Kto pierwszy zaczął wspominać o ślubie? Kto pierwszy wraca do domu z pracy?

Taniec z parasolką

Po mnóstwie tych szalonych zabaw, przyszedł czas na coś spokojniejszego. Potrzeba wam duży parasol, confetti oraz serpentyny. Para młoda tańczy (np. walca) pod parasolem, natomiast goście ze wszystkich stron rzucają w ich kierunku confetti oraz serpentyny. Będzie to niezwykły moment również dla fotografa ślubnego, który będzie miał okazję do wykonanie pięknych i romantycznych zdjęć pary młodej.

Czy panna młoda zna pana młodego od stóp do głów?

To bardzo zabawna gra, ale tylko jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: TAK! Tym razem panna młoda winna opuścić salę. W tym czasie wybrani panowie wchodzą na ustawione w jednym rzędzie krzesła oraz podnoszą spodnie do kolan. Następnie na salę jedna z osób przyprowadza pannę młodą, która ma zakryte oczy.

Ustawione przed rzędem mężczyzn, za pomocą dotyku stara się poznać, która z odkrytych łydek należy do jej męża. Po wybraniu mężczyzny, panna młoda powinna pocałować pana, mając ciągle zakryte oczy, aby upewnić się, że dobrze wybrała. Pozostaje więc pytanie: czy zna swojego męża odpowiednio dobrze, aby móc go rozpoznać?

MISS TWARDEGO POŚLADKA

Na każdym weselu wybiera się jakąś miss... Wybierzmy miss twardego pośladka! Wręczamy chętnym paniom, słabo napompowane baloniki. Aby wygrać, Panie muszą przebić baloniki swoimi pośladkami... Świadkowie ustawiają krzesła, ustalają linię startu, na wcześniej umówiony znak startu wszystkie panie biegną do swojego krzesła, na które kładą balon, następnie siadają na niego, tak aby go przebić...

CHOCHELKI

Zabawa dla kilkunast osób, które tańczą w okręgu, przekazując sobie w rytm muzyki wazową
łyżkę. W momencie gdy muzyka się zatrzyma, ostatnia osoba, która będzie w rękach trzymać łyżkę, musi karnie wypić wódkę z rekwizytu, który będzie trzymać w dłoniach – chochli.

WYŚCIG CEBULEK

Do zabawy staje pięć osób. Każdej z nich przywiązujemy z tyłu do szlufki na 30-40cm
odcinku mocnej nitki cebulę, jak największą. Ustawiamy graczy w linii i wyznaczamy dystans, np. 3m.
Przed zawodnikami ustawimy pudełka, małe, najlepiej po zapałkach. Zabawa polega na tym, aby ruchami bioder rozkołysać cebulki, którymi należy dopchać pudełka do mety.
Zamiast cebuli można użyć marchewek... więcej zabawy i sugestywnych skojarzeń. Żeby było śmieszniej
można prosić ojców pary młodej, pana młodego
oraz świadka. Zespół komentuje przebieg zabawy w wiadomy sposób. Nieobowiązkowe: Zwycięzca musi zjeść swoją cebulkę, popijając alkoholem.

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘ

Panna młoda staje w kółku otoczona przez inne panny, (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki) Zadaniem pana młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go - taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka

Przysięga Gośd Weselnych

My goście weselni Uroczyście przysięgamy Zjeść i wypić
Wszystko to co nam podają Bawić się i tal1czyć
Do póki DJ będzie grać Przysięgamy
Nie przeszkadzać kelnerom i kelnerkom Niech sobie odpoczną
Ale po weselu Przysięgamy

P A N O W I E

Zabawiać drogie Panie P A N I E
Opiekować się Panami
W jakim stanie by nie byli Przysięgamy

W S Z Y S C Y

Nie opuścić wesela W stanie trzeźwym
I bez powiadomienia młodych Tak nam dopomóż
Rado zakładowa wesela
Pod przewod nictwem szefa kuchni i wszyscy święci.

SMACZNEGO

P A C Z U S Z K A

Hej Wesele Weselisko przybyli goście Ci co mieszkają daleko i Ci co mieszkają blisko

Hej Wesele Weselisko (imiona pary młodej). Parze Młodej trzeba wigoru dodać i na dalszą życia

drogę przygotować. Więc w niczym nie będziemy Wam folgować. Na początek prosimy na środeczek,

przygotujcie nóżki do długich wycieczek .

Oto jest paczuszka dla żartu przyniesiona, zaraz będzie przez męża-żoneczce wręczona (przekazuje paczuszke mlodemu).
-Kochana(imie młodej) masz paczuszkę w swoich rączkach możesz ją obejrzeć z każdej strony ,ale

jeszcze nie jest Twoja .Zanieś ją Panu co najdalej siedzi niech on się teraz nad paczuszką biedzi (mloda

wybiera delikwenta)

-nie zapomniano o Tobie i nie bez racji ,rozejrzyj się i oddaj paczuszkę Pani w najładniejszej kreacji.

-Ta suknia jest pięknego kroju ,ruszaj dalej z tą paczuszką do boju -Idz za serca głosem oddaj panu z

największym nosem

-Na wybór ten niech się pan nie gniewa, musi pan być szybki i szukać pani co ma najładniejsze łydki

-Nóżki masz jak sarenka ,wiec popisz się tanecznym ruchem i poszukaj pana z największym brzuchem

-Nie ma co robić krzyku o Twoją kule ,poszukaj pani co ma najładniejszą fryzure

-Buzia i fryzura pasują do siebie- wyglądasz jak anioł w niebie, ale paczuszka nie dotarła do celu - musisz znależc pana co łysina przoduje ale sie z nią dobrze czuje
-Mój przyjacielu możesz być dumny bo przeważnie ją mają ludzie rozumni , nie zastanawiaj się wiele

Poszukaj pani co ma oczy jak gwiazdy ,oddaj te paczuszkę w miarę szybko, bo już tyle drogi przebyła a

do celu nie trafiła -a w nagrode panna ta długiego buziaka Ci da

-Panienko panieneczko rozejrzyj się deczko ,gdzie stoi chłop jak wieża tam do niego zmierzaj

-Długi długi z Ciebie chłop ,ale do najmniejszej panny musisz zrobić skok

-W Twoich rączkach paczu szka leży -przykro ale do Ciebie nie należy ,Miłej(imie młodej)należy się ten

zwrot -1OO Lat I OO Lat HOP HOP HOP

-Co W Tej paczce może być? nasze myśli i życzenia do rychłego spełnienia .Wszyscy się bawili panowie i panie ,śmiechu zdrowego było sporo i było wesoło . Gdy otworzycie paczuszkę bieda was
nie udusi , dzisiaj jesteście życia Krezusi .A my zdrowia i lat długiego pożycia ze sobą życzymy
.Dzisiaj

jesteście bohaterami naszymi .

REWIA MODY

Zabawa polega na skompletowaniu przez Dja lub wodzireja kilku zestawów dams 1obcisłych ciu szków w które przebiorą się podpici Panowie.Ich zadaniem będzie zaprezentowanie się na wybiegu (np. w kole gości) kolejno . Para Młoda wybiera zwyciężcę, ale nie tylko po prezentacji . Panowie za zadanie będą mieć zatall.czyć, po pierwsze Walca, po drngie taniec dyskotekowy, i po trzecie taniec erotyczny. Dla najlepszego FLASZECZKA.

Adres URL:

Sylwestrowe wspominki.
Mam wrażenie, że z wiekiem atrakcyjność zabaw sylwestrowych maleje. Na dobrą sprawę noc jak każda inna, tyle że na drugi dzień trzeba zmienić kalendarz, bo ten stary już nie ma zastosowania. Uczestniczyłem w trakcie swojego życia w bardzo wielu tego typu imprezach. Najdroższa za dwieście zielonych od pary a najtańsza, jeśli dobrze pamietam, dwie dychy zorganizowana przez członków polonijnej parafii. Z tej najbardziej kosztownej mam same złe wspomnienia. Miał ją prowadzić legendarny Piotr Kaczkowski z radiowej trójki. Nie tylko, że nie prowadził to organizatorzy kompletnie zawiedli pod każdym względem. Marne było jedzenie, kiepska muzyka i żeby dokończyć ...
6
Gotujcie się do pary
  Audycja radiowaGodzina 9.00 rano.Sygnał! Ogromne głośniki radiowęzła,gęsto porozmieszczane na halach fabrycznych,potężnych wówczas Zakładów Metalowych im. H. Cegielski .Zaczynają emitować audycję.   Uwaga! Uwaga!Satyryk zakładowy, pilnie proszony o zgłoszenie się w radiowęźle.(narastający odgłos szybko stawianych kroków) Zadyszany głos – Jestem! - Siadajcie, imię? Z B I G N I E W(słychać stuk pojedynczych uderzeń w klawisze starej maszyny do pisania);Stuk, stuk, stuk, stuk, stuk, stuk, stuk, stuk. - Nazwisko? - Ż O KStuk, stuk, stuk - Lat? ...
0
Moja pierwsza wystawa
  Fotografia już trochę wyblakła ale i czasu od wtedy sporo ubyło. To moja pierwsza zbiorowa prezentacja eksponatów z ślubnej kolekcji. Wystawa przycupnęła w gościnnych progach biblioteki zakładowej w "Cegielskim".       Dawno, dawno temu... Zgromadziła raptem kilkadziesiąt fotografii. Najstarsze egzemplarze znalazły miejsce w ekspozycji za szybką. Witryna biblioteczna, opróżniona na ten czas, wypełniona dekoracyjnie starą firanką i jeszcze starszymi pamiątkami ślubnymi. Miałem przyjemność w ten czas prowadzić radio zakładowe w Zakładach Przemysłu Metalowego H. Cegielski w Poznaniu. Że tak powiem - za pieniądze odczytywałem firmowe komunikaty i narzucone wiadomości zakładowe, a ze skutkiem wielkiej ...
0
monidło
  Stare fotografie ślubne zbieram od ładnych paru lat. Gdzie się da, zdobywam stare ramyi ramki dla wykorzystania przy oprawianiu moich ślubnych eksponatów.Przed tygodniem otrzymałem od przyjaciela dwie ramki od obrazu, a właściwie jedną ramkęi jeden obrazek oprawiony w ramkę i szybkę... Dzisiaj w przypływie wolnego czasu zdecydowałem przysposobić mój skarb do potrzeb kolekcji. Zabrałem się za demontaż zdobytego ostatnio obrazka. "Plecy" obrazka wykonane zostały z tapety o wzorze drewnopodobnym.. Całość przyklejona do krawędzi ...
0
Moje małe science fiction
Miał przekonanie, że uczestniczy w tym wszystkim. Ale nie mógł jasno sprecyzować kim był w tym tłumie odświętnie ubranych ludzi. Czy to wszystko pojmuje z punktu widzenia szybko uwijającego się pomocnika fotografa, czy może stoi w zwartej grupie przygotowanej do wykonania pamiątkowej fotografii. A może ogarnia to wszystko oczyma kundelka, który głośno wtóruje całemu przedsięwzięciu. Tak, to też było możliwe. Rozpoznawał niektóre twarze zebranego tłumu. Był przekonany, że wcześniej już widział siedzących na pierwszym planie mężczyzn z instrumentami muzycznymi. Spora drużyna, razem z dzieciakami na pewno więcej niż pięćdziesiątka. Chłopiec z elegancką grzywką, zdecydowanie wyróżniał się pośród pozującej dziatwy. ...
0
Zaplanowaliście ślub? Koniecznie przeczytajcie.
                                 charakterystyczny kwadracik - logo informatora "Kurier Weselny",                              towarzyszyć będzie każdej mojej publikacji kierowanej do narzeczonych  https://pl.pinterest.com/   Czy słyszeliście już o Pinterest? To jedna z najszybciej rozwijających się stron internetowych. Zasada jest absolutnie prosta. Pinterest, to taka wirtualna tablica korkowa, miejsce gdzie wpinasz inspirujące obrazy i video. "Tablica marzeń" ...
0
więcej
DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Napisz artykuł na Perepele już teraz!

Najnowsze:

Nasze dzieci na studniówki wyprawiamy, no a sami co wspominać mamy? Swój pierwszy bal.. Młodzież, która już rozpoczęła bale studniówkowe nie zna Kaliny Jędrusik ani śpiewanej przez nią piosenki „Mój pierwszy bal". Przypomnę więc pierwszą zwrotkę i refren. To wystarczy nam do wprowadzenia się w atmosferę naszego pierwszego balu: Mój pierwszy bal Ze szkolnego mundurka, z pokoiku na piętrze,z fotografii z warkoczem, ze spacerów na wietrze,coraz mniej dziś pamiętam, coraz rzadziej się śmieję,pozostało mi jedno wspomnienie: Mój pierwszy bal,te walczyki leciutkie jak świerszcze,pierwszy bal,czyjeś oczy wesołe, na szczęście. Pierwszy bal.Bal z myszką, bal z łezką, bal ...
0
Do czasu pojawienia się filmu "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppolli w 1972 roku próby kontynuacji losów bohaterów w kolejnych filmach prowadziły zwykle do powstania dzieł o zdecydowanie niższej wartości. Monumentalna saga, stworzona przez Coppollę przy współpracy autora książki "Ojciec chrzestny" Maria Puzo, dzięki znakomitym kreacjom aktorskim nie miała sobie równych w dotychczasowej historii kina. Włosko-amerykański ruch na rzecz praw człowieka próbował nie dopuścić do realizacji filmu o włoskiej mafii w Ameryce. Pojawiły się nawet groźby zamachów bombowych, a ze scenariusza trzeba było wykreślić słowa "Mafia" i "Cosa Nostra". Premiera filmu "Ojciec chrzestny" przyniosła twórcom wielkie uznanie ...
0
Rekonstrukcja i po rekonstrukcji , kilku miesięczny Polski serial polityczny dobiegł końca. Jakie wnioski ? Co wiemy a czego nie ? Oto moje przemyślenia dotyczące wydarzeń ostatnich tygodni w naszej Polityce. Wszystko co się wydarzyło po raz kolejny pokazało to że jedną z głównych sił obecnego rządu jest opozycja. Ta nie tylko już nie ma żadnej konkretnej alternatywy dla PISu co już nawet gubi się w ciągłej monotonnej krytyce władzy. Podczas gdy jak mantrę powtarzano zarzuty o łamaniu prawa konstytucji i wszystkiego co można tylko złamać Jarosław Kaczyński dokonał przegrupowania szeregów. I wbrew opiniom wielu o upokorzeniu tego czy tamtego ...
0
   Doczekaliśmy się i już możemy odetchnąć. Funkcjonujący od września temat rekonstrukcji rządu stał się faktem. Mamy już nie tylko nowych ministrów ale i zmienioną strukturę rządu, gdyż premier uwolnił spod swojego osobistego nadzoru kawał ważnych dla Polski obszarów, jak finanse, rozwój, nowe technologie, przedsiębiorczość i coś tam jeszcze. To konieczne zmiany, a stały się tym bardziej wymagalne, że premier podjął – i wygląda na to, że ze skutkiem realizuje – tzw. „Nowe otwarcie." Jest wszędzie gdzie trzeba i swoim urokiem, wiedzą i wynikającą stąd charyzmą buduje nowy obraz Polski widzianej przez pryzmat polskiego rządu, ocenianego przez pryzmat ...
2
bardzo roboczy tytuł - "Ruch Pasibrzucha czyli samoobrona" Ponieważ sam posiadam łatwość nawiązywania kontaktu z tkanką tłuszczową. Widząc na swojej drodze zmierzającego w moim kierunku przyjaciela o kształtach odwrotnie proporcjonalnych do moich w mig ułożyłem sobie w głowie słowa, którymi go powitam.Cześć Sergiusz! - wypaliłem radośnie. Chciałem w ten sposób zdobyć przewagę nad znajomym, który przy każdej takiej okazji usiłował zwrócić uwagę na niedostojność mojego brzucha. Wychodząc z założenia, że najlepszą bronią jest ......Witaj - odpowiedział. I już zapewne szykował się do wypowiedzenia opinii na temat mojego trwania w nadwadze, kiedy zalałem go potokiem ...
0
"Blizny" Rebecca St. James, Nancy Rue
Kirsten młoda dziewczyna skrywa w sobie wiele tajemnic. Ze swoim chłopakiem Wesem jej zdanie tworzy dobry związek. Pewnego dnia dochodzi między nimi do kłótni. Wesa wywiera na Kirsten presje gdyż ona nie chce uprawiać z nim sexu przedmałżeńskiego. Kiedy kolejnego dnia Kirsten myśli, że Wes chce ją przeprosić i oświadczyć się jej widzi jak on całuje się z jej najlepszą przyjaciółką. Kirsten dostaje szału i zamyka się w łazience, żeby zrobić to co zawsze przynosiło jej ukojenie w bólu. Kirsten od paru lat nacina się. Widok krwi, rozerwanie skóry i towarzyszący temu ból jak do tej pory pomagał jej ...
0
Jak rozmawiać z kobietą
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak rozmawiać ze mną, czyli z kobietą? Pewnie nie, bo od lat sądzisz, że całą sprawę załatwiasz najlepiej bez słów, dając mi kwiatki, perfumy lub kupon rabatowy na zakup biustonosza. A może myślisz, że oczekuję od ciebie nieustannych zapewnień, że mnie kochasz i beze mnie żyć nie możesz? Podejrzewam, że właśnie dlatego zwracasz się do mnie czule per kotku, aniołku lub per świnko. A ja powiem ci szczerze i to w imieniu milionów podobnych do mnie nowoczesnych kobiet, że mam taką bezpłciową gadanę tam, gdzie słońce nie ...
0
Ołowiany szogun
Patrząc na naszego Szoguna czyli ministra od obronności przypomina mi się piosenka o małym chłopcu co to chciał być żołnierzem. Miał on ołowiane wojsko i wyprawiał z nim co mu się podobało. Nasz Hetman Wielki Koronny tez żyje w jakimś iluzorycznej przestrzeni , z której nawet Król Polski Jarosław Ponury nie może go wydostać sam coraz głębiej zapadając się w owym świecie. A w nim istnieją tylko trzy podmioty poza naszym ukochanym krajem: Królestwo Dobra czyli kraj za wielka wodą, Królestwo Zła czyli stepy na wschodzie i Diabeł Wcielony czyli przewodniczący Rady Europejskiej. Nie pojmuje z jakich ...
4
"Cudze jabłka" Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Autorką tej książki jest scenarzystka serialu "Na dobre i na złe", którego jestem fanką. Normalna kochająca się rodzina Ewa, Marek i ich córka Pola. Ewa dotychczas nie musiała martwić się pracą. Zajmowała się domem, odwoziła córkę do szkoły i na treningi. Marek prowadzi firmę i dobrze im się wiedzie finansowo. Podczas wyjazdu służbowego Marka do Grecji, do którego dołączyła Ewa i Pola dochodzi do niebywałych zdarzeń. Otóż Ewa dowiaduje się, że firma Marka zbankrutowała, mają oni długi a komornik zabierze ich mieszkanie. Marek nie mówił Ewie o ich problemach ponieważ myślał, że uda mu się wyjść z nich i nie ...
0
"Dziecięce koszmary" Lisa Gardner
Jest to książka, która oprócz tego, że jest świetnym kryminałem dotyka tematu, o którym nie często się mówi. Mam tu na myśli choroby psychiczne dzieci i to jak radzą sobie z nimi rodzice. Danielle to świetna w swoim fachu pielęgniarka na oddziale psychiatrycznym dziecięcym. Sama zmaga się z traumatycznymi przeżyciami, które ciągną się za nią całe życie. Zwłaszcza przeżywa je bardzo mocno co roku kiedy zbliża się kolejna rocznica dramatycznego zdarzenia. Teraz przypada dwudziesta piąta rocznica śmierci jej rodziców i rodzeństwa. Tego dnia wszyscy zostali zabici w swoim domu a Danielle jako jedyna przeżyła. Teraz w nawale pracy stara się ...
0
Która osoba na gałęzi jest najgłupsza?
Odpowiedź zdradza, kim naprawdę jesteś! Popatrz na obrazek i wskaż swój wybór. Poniżej znajduje się interpretacja odpowiedzi. Okazuje się, że każda z nich zdradza kilka cech naszej osobowości. Która osoba na gałęzi jest najgłupsza?   Człowiek nr 1 Jesteś osobą, która bardzo szybko się poddaje. Godzisz się na warunki narzucane przez innych i nie wdajesz się w dyskusję. Uważasz, że nie masz wpływu na sytuację, więc po co się męczyć. Rzadko się kłócisz i prawie nigdy nie próbujesz przeforsować swojego zdania. Sprzeczki z innymi osobami powodują w tobie smutek i spadek nastroju. Jesteś raczej cichą, ...
3
Egipt - podróżować czy unikać?
Obecnie cała kraj żyje śmiercią Polki w Egipcie. W internecie pojawia się mnóstwo artykułów nie tylko informacyjnych, ale też publicystycznych. Ludzie w różnych miejscach komentują sytuację, bawią się w detektywów oraz próbują dociec, co dokładnie się stało. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, ale nie o tym będzie ten tekst. Ze sporą krytyką spotkały się komentarze, że kobieta sama jest sobie winna. Od razu pojawiły się wzburzone głosy mówiące, że zawsze wszelką odpowiedzialność ponosi sprawca. Tutaj się zgodzę, ale czasami możemy uniknąć pewnych nieprzyjemności. Oczywiście, przy tego typu sprawach internauci krzyczą, że coś złego może nam się przytrafić w biały ...
2
Rząd rządzi czy błądzi?
Powoli kolesiostwo i mianowanie na odpowiedzialne stanowiska ludzi bez przygotowania merytorycznego i fachowego zaczyna odbijać się rządzącym coraz większa czkawką. Ludzie roku Krynickiego Towarzystwa Wazeliniarzy z panią Beatą i panem Jarosławem na czele wyglądają równie żałośnie jak i rzeczona organizacja. Czego ci wprowadzacze dobrej zmiany się nie dotkną, kończy się kompromitująco. Totalny rozgardiasz zapanował w sadownictwie, zniszczono niezależność Trybunału Konstytucyjnego czas na sądy niższego szczebla. Póki co postawił się prezydent, ale czy on kieruje się dobrem państwa czy własnym interesem, ciężko w tej chwili zdeterminować. Walka jednak trwa i każdy ciągnie w swoją stronę oczywiście dla naszego ...
2
Leksykon filmowy. Komedia cz. 1
Komicy towarzyszyli filmowi od samego początku- od narodzin kina. Niektórzy nawet uważają, że komedia jest najstarszym gatunkiem filmu. Pierwsze pokazy filmowe składały się ze scenek rodzajowych, które miały dostarczać widzom wielu wrażeń. Krótkie filmy komiczne, z reguły wykorzystujące niewybredny komizm sytuacyjny, znakomicie nadawały się na materiał filmowy. Jedną z najwcześniejszych form komedii jest slapstick- burleska, posługujący się dowcipem wizualnym, eksploatujący temat nieszczęśliwych przypadków oraz nieporozumień, kończących się najczęściej rzucaniem obelg, bijatyką czy pościgami. Burleskę jako podgatunek komedii opiszę osobno. Początkowe lata rozwoju komedii filmowej zdominowali twórcy europejscy. Pochodzili oni z małych z małych kabaretów lub ...
0
Magia działa, ponieważ myśli mają moc sprawczą?
Od najmłodszych lat większość z nas pasjonowała się sztuczkami magicznymi, czarodziejkami, czarnoksiężnikami i magią, jako taką. Oczywiście szybko zrozumieliśmy, że nie wystarczy rzucić zaklęcie, aby pewne rzeczy się wykonały. Ponieważ magia nie jest rzeczą prostą i doświadczenie jej nie jest czymś pospolitym zwykło się myśleć, że coś takiego po prostu nie istnieje. Jednak magia jest czymś bardzo realnym a jej moc jest tym większa im większy strach przed nią i wiara w jej skuteczność. Kreślenie znaków w powietrzu, wróżenie z fusów czy tarota kojarzy nam się raczej z operetkowymi postaciami telewizyjnych wróżbitów. Jednak magia to zagadnienie poważne i bywa niebezpieczna. ...
0
"Większy kawałek nieba" Krystyna Mirek
Pierwsza cześć z dwóch kolejnych rewelacyjnej moim zdaniem polskiej pisarki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Zawsze odprężam się przy czytaniu książek Pani Mirek i z przyjemnością je czytam. Iga to dziewczyna, której nie jest łatwo w życiu. Ojciec alkoholik, który ciągle popada w kłopoty finansowe a Iga musi ciągle go ratować. Chwyta się każdej pracy i samotnie bez wsparcia walczy o każdy grosz. Pracowała za granicą w restauracjach a każde pieniądze musiała odkładać na kolejne długi ojca. Mimo wszystko nie zapomniała o swoich marzeniach i planach, które czekały na lepsze jutro. Podczas wizyty w Polsce zauważyła ogłoszenie o pracę w ...
0
Białowieska się puszcza...
Białowieska się puszcza? Czego ci studenci nie wymyślą...    Znana od lat tfurczość w ramach sztuki ulicznej, zwana powszechnie jako graffiti, ma swój specjalny dział określany mianem Teksty z murów. Autor, który je zebrał w kupę umieścił na wstępie istotną informację:„Na murach można napisać wszystko, tu nie działa żadna cenzura, choć czasami wydaje mi się, że powinna. W tym zestawieniu starałem się nie ujmować wulgarnych i zbyt obraźliwych określeń oraz stwierdzeń, których (niestety) najwięcej jest na naszych murach..". Oto próbka:Analfabeci muszom umżedż.Bezdomni do domu.Białowieska się puszcza.Bogu – co boskie. A co ludziom?Boże spraw żeby ...
2