+ Załóż konto
Strona główna > Poradniki > Jak podrywać w pociągu lub w samolocie - poradnik
PulkownikBabelek

Good job

12

Jak podrywać w pociągu lub w samolocie - poradnik

Bezmyślne gapienie się przez okno? To dobre dla emerytów, a nie nakręcanych testosteronem facetów jak my. Długa podróż? Wspaniale. To okazja do tego, aby poznać nowe kobiety i poflirtować z nimi. Czy tylko po to, żeby podnieść własne ego, czy też aby ten trip znalazł łóżkowy finał - ten wybór zależy tylko od ciebie.

 

Od czego zacząć, lecąc samolotem (jadąc pociągiem/Polskim Busem)? "First things first" - jak mawiają Amerykanie. Zacząć musisz od początku, tak by skończyć tam, gdzie będziesz chciał. Podstawową więc sprawą jest to, że musisz się dostać w najbliższe sąsiedztwo twojej wybranki, a więc... zająć miejsce obok niej.

To oczywiście najtrudniejsze, jeśli podróżujesz samolotem. Ale nie takie przeszkody na swojej życiowej drodze musi pokonać prawdziwy samiec. Wiemy, że klasa biznesowa ma swoje uroki, ale w tanich liniach jest nawet łatwiej. Dlaczego? Często nie ma tam przypisanych konkretnych miejsc. Od twojej kreatywności i przebojowości zależy więc, czy uda ci się usiąść obok wypatrzonej niewiasty. - Żeby przygotować grunt, warto, żebyś zaczął znajomość i rozmowę jeszcze w poczekalni albo w kolejce do odprawy na pokład. Potem możesz po prostu zająć miejsce obok kobiety, naturalnie kontynuując rozmowę - radzi Nick Savoy, trener i szef amerykańskiej firmy Love Systems, zajmującej się szkoleniem podrywaczy.

Poderwij stewardesę

Jeśli czujesz się już na tyle silny i pewny siebie, że żadne, ale to żadne zadanie nie wydaje ci się ponad twoje możliwości - pora zmierzyć się z zadaniem naprawdę ambitnym: poderwij stewardesę! Tak, tak, wiemy, że nieudolnie i często żenująco próbuje to zrobić większość zadufanych w sobie facetów. Odpowiedz jednak szczerze na pytanie: czy znasz jakiegoś, któremu naprawdę się udało, hę?

Tu z pomocą przychodzą fachowcy z portalu AskMen.com i ich porady zebrane w książce "Z baru do sypialni". Radzą m.in., żeby wybierać miejsca z tyłu samolotu. Tam bowiem jest szansa na mniej formalną rozmowę z interesującą cię stewardesą. Dlaczego? To proste - będzie z dala od reszty załogi, nie będzie skupiać na sobie uwagi pasażerów i dlatego może pozwolić sobie nieco "rozluźnić służbowy gorset" wyuczonych zachowań. Ważne też, abyś swoich sił spróbował podczas wylotu z jej rodzinnego miasta czy kraju. W drodze powrotnej będzie bowiem zbyt skupiona na życiu, do którego wraca, i mniej skora do rozmowy. Musisz też wyczuć i wyczekać odpowiedni moment na rozpoczęcie konwersacji. Nie rób tego wtedy, gdy ona ma dużo na głowie: musi wyjaśnić wszystkim, jak zapina się pasy bezpieczeństwa, gdzie są papierowe torby dla tych, którzy źle znoszą podniebne podróże, oraz roznieść jedzenie i drinki. Stewardesa obowiązków ma sporo, więc tak naprawdę nie masz zbyt wiele czasu. - Gdyby to było proste, to każdy z twoich kumpli chodziłby z wianuszkiem oczarowanych nim stewardes - przypominają redaktorzy portalu.

 

Przytakniesz: "Wszystko zrozumiałe, tylko jak zacząć konwersację?". Jest kilka strategii, które mogą okazać się pomocne. Ważne żebyś pamiętał, że istotne jest nie tylko to, co mówisz, ale też jak to robisz. Twoja pewność siebie, uśmiech i spojrzenie.

1. Żartuj Możesz zacząć: "Wiesz, zazwyczaj podczas lotu siedzę pomiędzy grubasami, którym usta nie zamykają się przez cały czas. Ty wyglądasz całkiem normalnie, poza niektórymi drobnostkami, więc jeśli obiecasz, że się będziesz dobrze zachowywać, mogę i ciebie uchronić od takiego towarzystwa i zamienić miejsca tak, żebyśmy usiedli razem".

2. Intryguj W poczekalni, na peronie czy przystanku podejdź do interesującej kobiety. Powiedz coś w stylu: "Wybacz, że zawracam ci głowę, ale gdyby tego nie powiedział, miałbym skopany dzień - naprawdę świetnie wyglądasz", a potem... odejdź i zajmij się swoimi sprawami. W ten sposób zwiększasz swoje szanse nie tylko na to, że ona pozwoli ci się przysiąść, ale może się zdarzyć nawet i tak, że sama ci to zaproponuje.

3. Graj na "przełamanie" Taktyką dobrą dla pewnych siebie i bezczelnych jest też gra na "przełamanie". Jeśli już znalazłeś się w jej pobliżu i nie wiesz, jak zagaić rozmowę, powiedz po prostu: "Skoro już podróżujemy razem, to może się poznamy?". Oczekiwany efekt może też przynieść próba poczęstowania żelkami w pociągu, propozycja toastu serwowaną w samolocie lampką wina czy zagadnięcie o książkę, którą czyta w Polskim Busie.

Pamiętaj jednak - musisz działać szybko. Zanim dziewczę założy słuchawki albo postanowi się oddać słodkiej drzemce, śniąc o kimś innym niż ty.

...i słuchaj

Dlatego pamiętaj, że kobiety doceniają dobrych słuchaczy. Same lubią dużo mówić, daj im więc szansę, aby poczuły się w twoim towarzystwie komfortowo. Zadawaj pytania pomocnicze, podsycaj rozmowę własnym zainteresowaniem. Nie zapominaj o mowie ciała. Nie krzyżuj rąk ani nóg, rozmawiając z nią - twoja postawa musi być otwarta. Nie wykonuj nagłych ruchów, pokazuj dłonie, tak aby podkreślić twoją bezinteresowność i czystość intencji. Nie uciekaj wzrokiem - patrz jej w oczy, raz na jakiś czas zatrzymując na chwilę wzrok na jej ustach.

Musisz zdobyć jej telefon

Zawsze, ale to zawsze, bez wyjątków i bez wymówek musisz zdobyć jej numer telefonu. - Nawet wtedy, gdy nie masz zamiaru nigdy do niej zadzwonić - przekonuje James Bassil, autor "Męskiego przewodnika po romansie". - Musisz wyrobić sobie nawyk pytania o numer kobiety zawsze, gdy tylko jakąś poznajesz - tłumaczy. - Dzięki temu zyskasz wprawę, ale też nauczysz się znosić z godnością niepowodzenia - dodaje. Jest kilka żelaznych zasad, których powinieneś przestrzegać, prosząc o jej numer:

1. Zawsze wymieniaj się numerami - nigdy nie dawaj jej swojego, jeśli ona nie zrewanżuje się tym samym. Nigdy nie bierz jej numeru, jeśli nie masz zamiaru podzielić się swoim.

2. Nigdy nie proś wprost o numer. To może ją spłoszyć i sprawić wrażenie, że jesteś natrętem. Lepiej użyj sformułowania, które nie pozostawi jej wiele miejsca na powiedzenie nie. - "Świetnie mi się z tobą rozmawiało, wymieńmy się numerami, żebyśmy mogli to kiedyś powtórzyć" - to dobry sposób.

3. Kobiety uwielbiają spontanicznych mężczyzn. Dlatego nie aportuj przed nią z długopisem i kartką w zębach. Wtedy będzie to wyglądało, jakbyś miał wszystko ukartowane. Poproś któregoś ze współpasażerów, żeby pożyczył ci długopis.

4. Podaj jej długopis. Swój numer powinna zapisać ci sama. Poproś, żeby zapisała ta

m swoje imię. Pomoże ci to uniknąć kłopotliwej sytuacji, gdy będziesz musiał raz jeszcze spytać: jak ty właściwie masz na imię?

 

Test i klamra

Gdy czujesz, że łapiecie nić porozumienia - pozwól sobie na delikatne, niby przypadkowe muśnięcie jej dłoni. Jej reakcja na twój dotyk będzie dobrym testem tego, czy wszystko zmierza w pożądanym przez ciebie kierunku. Na koniec, aby spiąć rozmowę klamrą, możesz raz jeszcze zagrać na przełamanie. Powiedz coś w stylu: "Na pierwszy rzut oka nie do końca mi się spodobałaś, ale teraz już wiem, że jesteś wyjątkowa". Kobieta powinna docenić twoją szczerość oraz to, że nie traktujesz jej tylko i wyłącznie jako obiekt seksualnego pożądania.

Co ci grozi za seks w samolocie

Trudne pytanie. Zależy, skąd samolot startuje, gdzie ląduje i jakiego kraju są to linie lotnicze. Załóżmy jednak, że lecisz LOT-em (polskie linie) z Warszawy do Wrocławia (czyli pozostajesz w polskiej przestrzeni powietrznej). Wtedy (jeśli ktoś poinformuje policję o twojej przygodzie) grozi ci nagana, areszt, ograniczenie wolności lub 1500 zł grzywny. Seks w samolocie podpada bowiem pod art. 140 kodeksu wykroczeń ("kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku...").

Nie było ostatnio takiej sprawy, ale z tego artykułu karane są pary, które uległy namiętności np. w parku. A jak zareagowałyby stewardesy? Biuro prasowe LOT-u twierdzi, że "informacje dotyczące procedur zachowania bezpieczeństwa na pokładzie są poufne, niemniej z reguły linie posługują się kilkustopniową skalą ostrzegania pasażerów, którzy naruszają warunki przewozu. To od linii lotniczej zależy, ilustopniowa jest to skala".

Podryw w podróży

1. Bądź ubrany komfortowo, ale przede wszystkim dobrze. O higienie osobistej, dobrych perfumach i miętówkach chyba nie musimy nawet ci przypominać?

2. Możesz wypić kilka słabych drinków dla kurażu, ale nie upijaj się. Spróbuj na chwilę wejść w skórę kobiety i odpowiedz sobie na pytanie: czy podchmielony natręt w podróży to na pewno przygoda, której może szukać atrakcyjna kobieta?

3. Jeśli już się dowiesz, jak ma na imię - korzystaj z tego. Poczuje się wyróżniona i doceni to.

4. Odrobina szpanu nie zaszkodzi. "Logo" w dłoni albo książka, która zdobyła nagrodę Nike, będą jasnym sygnałem, że jesteś facetem na poziomie i będzie o czym z tobą pogadać.

Jak podrywać

Jeśli już uda wam się rozpocząć rozmowę - warto żebyś wiedział, co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Podbudować pewność siebie poprzez niezobowiązujący flirt, a może jednak wolałbyś później odkrywać tajniki jej bielizny? Jeśli nastawiasz się na tę drugą drogę, to pamiętaj, że według naukowców z Univeristy of Kansas kobiety, które szukają przygodnego seksu, najlepiej reagują na agresywne, bezpardonowe i ostre sposoby podrywu. Dlaczego wolą agresywnych mężczyzn w typie macho? Bo to właśnie ten typ spełnia wszelkie warunki przygody, a nie typ romantyka, który bardziej nadaje się na związek. Warto o tym pamiętać!

 

Uwierz w siebie!

Ilu byś dobrych rad się nie naczytał, ilu trików nie poznał - nic nie wskórasz, jeśli nie będziesz pewny siebie.

Przed niewiarą we własne siły ostrzega Solid ze stołecznej szkoły uwodzenia Warsaw Lair: "Widzisz piękną dziewczynę, w głowie masz myśli na wasz temat i czujesz radość. Ale masz też wtłoczony w głowę bagaż wdruków społecznych, te wszystkie osłabiające cię rzeczy, że może nie jesteś wystarczająco przystojny, nie masz odpowiednich pieniędzy czy czasem nie wyjdziesz na idiotę, zastanawiasz się, czy twój oddech przypomina ten z reklamy gumy do żucia.

Zgadnij, co się dzieje - kładąc na szali te dobre i złe rzeczy, podejmujesz decyzję, że jednak odpuścisz. Te wzorce mają tendencję do powtarzalności. Mimo że sobie obiecujesz, że następnym razem zachowasz się inaczej". Przestroga chyba warta przemyślenia?

 

 

 

A tu zdjęcie bez cenzury pięknej fanki sweet foci w toalecie ale tylko dla dorosłych.

.

Adres URL:

poradnik - Jak się całować?
Nie ważne, czy sztukę całowania opanowałeś do perfekcji, czy wciąż jest to dla ciebie skomplikowana operacja NASA. Jeśli jesteś heteroseksualnym samcem, powinieneś obejrzeć ten poradnik, choćby ze względów estetycznych W sieci pełno jest poradników: "Jak zaspokoić kobietę?", "Jak namówić laskę na seks analny?", "Jak powiększyć penisa?", "Jak zrobić bica?" itd. itd. Jedne przydają się bardziej, inne mniej, ale zupełnie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak inspirujący może być... instruktaż całowania. Niby proste zadanie - nic interesującego - a jednak poniższe wideo Playboya to jeden z najlepszych poradników, jaki ...
0
Moda na pomalowane usta wróciła
Zmysłowe usta nasycone kolorem pomadki są tej zimy tak modne, jak ozdabianie swetra błyszczącą broszką. Wróciła moda na kobiecość! Szminkę nosi w torebce prawie 80 procent dorosłych kobiet, to najpopularniejszy kosmetyk upiększający na świecie. Nic dziwnego. Piękne usta podkreślają kobiecą urodę, przykuwają uwagę mężczyzn. Rzadko jednak bywają dziełem natury. Ale wystarczy o nie zadbać, dobrze dobrać szminkę, zastosować kilka trików, by stały się atutem każdej z nas. Tajemnice pomadki Współczesne szminki to małe technologiczne cuda. Pielęgnują i chronią usta, są trwałe, znakomicie korygują kształt warg. Wybierając pomadkę w drogerii, trzeba mieć na uwadze to, że szminki lekkie gorzej kryją wargi, dlatego ...
0
Jak wznosić toast - poradnik
Rozpocznę anegdotą, ale nie chciałbym, żeby stało się to tradycją. Nie ma wszak nic nudniejszego niż facet, który bez anegdoty nie może rozpocząć. Odwiedzając w początkach lat 90-tych francuskiego wy­twórcę szampana zostałem zaproszony do piwnic gospodarza, który zachęcił mnie by wspólnie wznieść toast na­pojem z wybranego przeze mnie rocznika. Oszołomiony widokiem tysięcy butelek sięgnąłem po tę opatrzoną datą 1962 - rokiem mojego urodzenia. Kiedy pan domu podał kieliszki odkryłem, że są nie pierwszej czystości i najwyraź­niej posłużyły wcześniej kilku podobnym toastom. Widząc moje zmieszanie gospodarz sięgnął po... butelkę z ...
0
Jaką płeć ma przyjaźń?
Chwila, w której przyjęłam do wiadomości fakt, że mój mąż nie jest moją najlepszą przyjaciółką była znacząca dla naszego związku. Choć akceptacja różnic w przyjaźni w ujęciu męskim i damskim nie jest najłatwiejsza, to jednak zarówno badania psychologów, jak i codzienne doświadczenia większości z nas dowodzą, że nie uznawanie tego faktu przez którąkolwiek z płci prowadzi do frustracji i rozczarowań. Działamy czy gadamy Barbara J.Bank i Sussane Hanford dowodzą na bazie swoich badań, że męskie przyjaźnie cechuje znacznie mniejsza intymność i doza udzielanego ...
1
Savoir vivre w łóżku czyli co wolno w seksie
By dowiedzieć się czegokolwiek o ekwilibrystyce seksu, nie trzeba się nadto wysilać. O setkach cyrkowych pozycji możemy przeczytać i w fachowej literaturze, i pooglądać je na podstawkach pod piwo. Ale czy wystarczy, że umiemy spleść się w finezyjny węzeł? Otóż nie. Nawet umiejąc założyć nogi na głowę, wyjść możemy na prostaka i wtedy, mimo wnikliwego studiowania Kamasutry, pierwszy raz okazać się może ostatnim. Zatem, kilka słów o kulturze seksu. O czym nie wolno zapomnieć? – Niezależnie od ...
0
Lesbijska zdrada
Zdrada zawsze jest niespodziewana, ale są pewne rodzaje przyprawiania rogów, które zaskakują jeszcze bardziej. Bądź czujny i bacznie obserwuj sygnały, które mogą zapowiadać to, że twoja dziewczyna rzuci cię dla... innej dziewczyny! Jesteś zazdrosny o swoją ukochaną – pocisz się ze strachu, gdy rozmawia z jakimś nadzianym gościem ze złotym Roleksem na ręku; nie śpisz po nocach, wyobrażając sobie, jak rzuca cię dla przystojniaka jeżdżącego BMW M6. A tymczasem może okazać się, że zagrożenie dla waszego związku i zdrada może nadejść z zupełnie innej, nieoczekiwanej ...
0
więcej

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
DOWIEDZ SIE WIĘCEJ
Napisz artykuł na Perepele już teraz!

Najnowsze:

Tytuł zaczerpnąłem z Talmudu . Najbardziej znane jest chyba jednak z Jad Waszem, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu – instytut w Izraelu poświęcony żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Tam znajduje się duży park złożony z drzew posadzonych dla Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Może zbyt górnolotne to odniesienie ale tak to postrzegam. Moja dzisiejsza opowieść brzmi następująco: Późny wieczór. Jeden ze znajomych, będący kierowcą w przewozach międzynarodowych wrzuca do Fb. informację: 10 listopada o 22:45 · Walsall, England, United Kingdom · Dziś rano, wracałem z pracy, było jeszcze ciemno ...
0
O wiele więcej szczęścia do reżyserów i aktorów miał Batman. Główny bohater, milioner Bruce Wayne, który w dzieciństwie stracił rodziców walczy ze złem w przebraniu nietoperza. Jeszcze ciekawsze są postacie złoczyńców takie jak: Joker, Pingwin, Harvey "Dwie Twarze" dent, Człowiek- Zagadka, Kobieta-Kot, Mr. Freeze czy Trujący Bluszcz. Dzięki zmiennej naturze byli oni swego rodzaju barometrem nastrojów społecznych i zmian zachodzących a Ameryce. W pierwszym filmie fabularnym z 1943 roku (15 odcinków, z Lewisem Wilsonen w roli głównej) będącym słabo zawoalowanym narzędziem propagandowym przeciwnikiem Batmana był japoński szalony naukowiec, Tito Daka. Filmem nakręconym dla kina był "Batman ...
0
Utrzymanie łazienki i kuchni w czystości to nie lada wyzwanie. Wprawdzie pucowanie kafelków, armatury, zlewozmywaka itp. nie stanowi już dziś wielkiego problemu - środków do ich mycia nie brakuje - ale jak poradzić sobie z czyszczeniem fug? Gorzej z fugami podłogowymi. Porowatość, wgłębienia i wpływ czynników mechanicznych niszczących powierzchnię sprawiają, że brud i wszelkie osady wnikają głębiej i są trudniejsze do usunięcia. Oto kilka sposobów na radzenie sobie z problemem. Jeśli fugi są białe, to można użyć typowych, zawierających wybielacz środków chemicznych do czyszczenia fug - są dostępne w ...
0
Nie ważne, czy sztukę całowania opanowałeś do perfekcji, czy wciąż jest to dla ciebie skomplikowana operacja NASA. Jeśli jesteś heteroseksualnym samcem, powinieneś obejrzeć ten poradnik, choćby ze względów estetycznych W sieci pełno jest poradników: "Jak zaspokoić kobietę?", "Jak namówić laskę na seks analny?", "Jak powiększyć penisa?", "Jak zrobić bica?" itd. itd. Jedne przydają się bardziej, inne mniej, ale zupełnie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak inspirujący może być... instruktaż całowania. Niby proste zadanie - nic interesującego - a jednak poniższe wideo Playboya to jeden z najlepszych poradników, jaki ...
0
Zbyt często nie doceniamy potęgi dotyku, uśmiechu, dobrego słowa, prostej umiejętności słuchania, szczerego komplementu czy najmniejszego przejawu troski. A przecież te drobne gesty mogą odmienić czyjeś życie – napisał Leo Buscaglia. Czy faktycznie jedno wypowiedziane szczerze i z uśmiechem zdanie może sprawić, że zdobędziesz serce jej lub jego? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany komplement może być kluczem do serca? Jak słowem sprawić przyjemność? Przebadano ponad 700 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn w badaniu "Jakie komplementy lubisz najbardziej?". Poznaj trzy zasady, dzięki którym trafisz prosto ...
1
Polacy w czołówce rankingu English Proficiency Index
Wedle najnowszego raportu English Proficiency Index 2014 Polacy są jednym z najlepiej mówiących po angielsku narodów na świecie. Wyłączając kraje, w których mowa Szekspira stanowi język urzędowy, zajmujemy w rankingu wysokie, szóste miejsce na świecie, wyprzedzając m.in. Niemców, Francuzów czy Czechów. Raport od 2011 regularnie opracowuje EF Education First - międzynarodowa organizacja zajmująca się nauką języków obcych. Firma wykorzystuje do tego celu internetowy test, który wypełniają kandydaci pragnący zapisać się na organizowany przez nią kurs. W tym roku w badaniu udział wzięło 750.000 osób z 63 krajów świata, przeważnie w wieku 20-30 lat. Test, składający się w sumie ze 100 ...
0
Jeremy Clarkson uderzył producenta Top Gear!
To koniec Top Gear! Jeremy Clarkson, słynny dziennikarz i gospodarz programu Top Gear, został zawieszony w czynnościach służbowych "po kłótni z producentem BBC". Stacja ogłosiła, że w najbliższą niedzielę zostanie wstrzymana emisja programu, mimo że jest jednym z najbardziej dochodowych w całej ramówce BBC. Dzisiaj na fanów Top Gear czekała smutna wiadomość. Stacja postanowiła, że nie wyemituje trzech ostatnich odcinków programu Clarksona. Okazało się bowiem, że w trakcie kłótni z producentem doszło do rękoczynów. Gwiazdor uderzył przełożonego. Brytyjscy fani programu połączyli swoje siły i napisali petycję o przywrócenie Clarksona i emisję ostatnich odcinków Top Gear. Dokument podpisało już ponad 850 ...
4
Referendum - wola suwerena jest najważniejsza!
Sprawa jest poważna i należy tutaj porozumieć się i wspierać ponad podziałami. Chodzi mianowicie o imigrantów i jak najbardziej słuszną propozycję Kukiz'15 ,aby zrobić w tej sprawie referendum. Zamiast zwalać wszystko na PO ,co psu na budę się zda trzeba działać ,a referendum jest do tego działania odpowiednim narzędziem. Uważam że warto je przeprowadzić. Nie zgadzam się z tymi, którzy marudzą że Polacy na referendum nie pójdą ,że szkoda pieniędzy i inne takie. Otóż Polacy na referendum pójdą. Jedni pójdą, bo się po ludzku boją ,inni pójdą bo kazał prezes ,a jeszcze inni pójdą na złość tym co im prezes ...
0
Historia filmu cz. 10
Lata 40. XX wieku to złota dekada Hollywood i ogromny rozwój kina amerykańskiego. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Połowa tej dekady została w Europie zdominowana przez potwornie krwawy konflikt zbrojny, który pochłonął kilkadziesiąt milionów ludzkich istnień, czyli II Wojna Światowa. USA także brało w niej udział od grudnia 1941 roku, ale pomimo ich aktywnego udziału działania zbrojne nie toczyły się na terenie Stanów Zjednoczonych.Aż do początku 1942 roku Hollywood unikało drażliwego i trudnego tematu jakim była tocząca się w Europie wojna. Wśród producentów dominowała postawa defetystyczna. Tylko nieliczne filmy przypominały, że gdzieś tam za horyzontem walczą ...
1
"Spalacze tłuszczu" - tak, czy nie?
Zadano mi kiedyś pytanie pytanie co sądzę o środkach przyspieszających spalanie tłuszczyku. Powiem tak- zastanów się na czym ci zależy- na osiągnięciu wymarzonej sylwetki każdym kosztem, głównie swojego zdrowia. Czy na długoterminowym zdrowym trybie życia? Z zasady jeśli coś jest syntetyczne, ma mieć nienaturalny wpływ na mój organizm – nie stosuję. Znam wiele osób- jedne jakoś z przyspieszaczem spalania żyją , inne po pierwszej próbie zrezygnowały. Wszystko opiera się na nienaturalnie szybszej pracy organizmu. Ja w sposób naturalny, kiedy cierpiałam na nadczynność tarczycy- miałam okazję zaobserwować atrakcje przyspieszonego ...
3
Cuenca - centrum i stare miasto
Jednostką administracyjną w Ekwadorze są prowincje, które z kolei dzielą się na kantony. Wszystkich prowincji jest 24 a Cuenca jest stolica prowincji Azuay, której powierzchnia liczy nieco ponad 8,300 kilometrów kwadratowych. Oficjalna data powstania Cuenki to 12 kwietnia 1557 roku. Najwyższy punkt w Cuence sięga 2550 metrów nad poziom morza a najniższy 2350. Już sam ten fakt świadczy, ze miasto jest urozmaicone pod względem geograficznym. Cuenca rozciąga się na niespełna 71 kilometrach kwadratowych. Centrum miasta stanowi oczywiście tak zwane stare miasto z charakterystyczna katedrą w samym jego środku. Katedra ta a może raczej bazylika jest najbardziej rozpoznawalnym ...
0
Zwiastun 50 Twarzy Greya z klocków Lego lepszy od oryginału.
Długo oczekiwany film 50 Twarzy Greya, zawiódł widzow na całym świecie, krytycy, jak i zwykli kinomaniacy nie zostawiaja suchaj nitki na temat tej produkcji. Na szczęście wszystko jest lepsze w wersji Lego, nawet Grey. Ten zwiastun kontrowersyjnego filmu wykonany z sławnych klocków jest seksownie zabawne.         Filmik poniżej: ...
1
Parę słów na temat wybrzeża Ekwadoru
Linia brzegowa Ekwadoru liczy mniej więcej 800 kilometrów od granicy z Kolumbią na pół­nocy do granicy z Peru na południu. Ekwadorskie wybrzeże jest bardzo zróżnicowane od skalistych zatok pełnych zielonych wzgórz sięgających aż do oceanu przez nieprzebrane ilości małych zatoczek po mniej lub bardziej odludne urokliwe plaże. Najbardziej zna­nym miastem na północy jest Esmeraldas. Północna cześć wybrzeża jest najmniej skomer­cjalizowana. Od Esmeraldas aż po Bahia del Caraquaz wybrzeże to oaza spokoju dla ludzi poszukujących ciszy. Po drodze spotkamy jedynie małe wioski rybackie oraz mniej lub bar­dziej dzikie plaże. W drodze na południe Bahia del Caraquaz jest pierwszym ...
1
Woda na Merkurym. Układ Słoneczny "zalany" wodą
  Woda jest w Układzie Słonecznym, w ilościach o wiele bardziej większych, niż niedawno jeszcze sądzono. Przez miliardy lat docierała do planet i księżyców, na asteroidach i kometach wylatujących z Pasa Kuipera. Naukowcy na całym świecie głowią się m.in. nad tym, skąd na Ziemi jest woda. Niedawno wykluczono jej pochodzenie z komet i planetoid, które pod tym kątem badano, a jeszcze dwa lata temu było przeciwne przekonanie. Jedno jest jednak pewne: nie brakuje wody w Układzie Słonecznym. Przypuszczano, że jest ona na Merkurym. Wynikało to z danych dostarczonych przez radioteleskop Arecibo, który wskazał na możliwości istnienia lodu wodnego na biegunach Merkurego. Amerykanie ...
0
Zemsta – epilog
Rejent Milczek – milczeć musi,ale wie od swej mamusi,co się działo w Strasznym Dworze,lecz o tym mówić nie może. Cześnik także o tym wiei dlatego mówi – nie,ukryte znając powody.Mur ich dzieli. Nie ma zgody. Tak już bywa na tym świecie,że wyrasta nowe kwieciei do słońca pnie się w górę.I przed murem i za murem. Z czasem, sobą spór przesłoni.Próżno nadal, obaj oni,bronią dostępu młodzieży.Że mur zniszczą, nikt nie wierzy. Chcą, by trwała kłótnia stara.Wszystko na nic! Młoda paraprzejmie po nich to zamczyskoi odtąd się zmieni wszystko. Starzy będą ...
1
Tatry były morzem i znów będą morzem
  Słowa poety: "Góry są poza dobrem i złem" (J. W. Goethe). Naukowiec widzi je całkiem z innej strony. Zanurza się w głębokie warstwy ziemi i czyta zeń jej odległą przeszłość. Nasze piękne polskie Tatry, choć wysokie – ponad tysiąc metrów, z najwyższym szczytem Gerlach na Słowacji (2655 m n.p.m.) i po polskiej stronie Rysy (2499 m) – wciąż jeszcze rosną. Ale za miliony lat będą niską równiną lub zastąpi je morze – tak, jak miliony lat temu. Przez wieki szumiały na ich obszarze błękitne fale wodne, pędząc jednostajnym rytmem tam i z powrotem, rozbijały się o brzegi z większym lub ...
1
"Radość przez łzy" Danielle Steel
India wyszła za mąż za Douga i na wyraźną prośbę męża porzuciła swoje życie zawodowe. Mąż bardzo chciał, aby cały swój czas poświęcała dzieciom i prowadzeniu domu. India nigdy nie narzekała. Wykonywała swoje obowiązki jak potrafiła najlepiej, a jej ambicje zawodowe dawno już zeszły na dalszy plan. Kiedyś bardzo zapracowana fotografka i reporterka, zawsze podejmowała się trudnych spraw i nie bała się wyzwań. Dzieci rosły i zrobiły się samodzielne a India zaczęła czuć im się coraz mnie potrzebna.Otrzymuje propozycje powrotu do pracy. Ta propozycja zasiewa w niej nowe nadzieje na to, że jeszcze coś może w życiu robić ...
0