+ Załóż konto
Strona główna > Publicystyka > Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Rydwan
#Rydwan
2015-10-15

Good job

16

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,
głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że z
marszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący.

A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym świecie widzimy inaczej. Dla tego to, na rządzących leży odpowiedzialność takiego rozwoju, który będzie wszystkim gwarantował godne życie, i zapewniał podmiotowość.

I to nie jest miraż, to jest realne, możliwe do zrealizowania, tylko trzeba dobrej woli i programu rozwojowego pozwalającego, to osiągnąć. A nie usilnego przekonywania społeczeństwa, że się nic
nie da zrobić, że tak już jest, i że tak być musi i że śmierć nas dopiero wyzwoli. A prawda jest taka, że mamy prawo, równe prawo do życia, godnego życia, bez względu na to, na jakim szczeblu los nas umieścił. A jeśli tak się nie dzieje, to znaczy, że ludzie, którzy
te rządy sprawują, nie są godni, kompetentni, by dalej te rządy sprawować, i powinni być, jak najszybciej zmienieni, by szkód nie, czynić, jak to ma miejsce w tej chwili, gdzie miejsce rozwoju zajął fałsz, zakłamanie, obłuda głoszona przez tubę propagandy.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że zmarszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący. A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym ...
17
więcej
DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

Komentarze

czeslaw_brudek
Masz na myśli propagandę PiS-owską i SLD-owską oczywiście?
Pozostali również stosują zasadę : Oceniajcie rząd po dorobku, a nas po zamiarach. Niczego więcej nie da wam rząd ponad to, co my możemy obiecać... Jeszcze parę takich chwytów i uwierzymy. Wybierzemy nowe władze, które najpierw będą zwalać wszystkie winy na poprzedników, a później powiedzą to, co mówi dzisiejszy rząd.który jako opozycja będzie robił to samo co dzisiaj wyczynia dzisiejsza opozycja. Rząd się wyżywi, tylko my będziemy za to płacić.
Tak było i będzie, nie tylko u nas, ale wszędzie
Rydwan
Tak było, ale być nie musi i nie powinno. Jednak, jeżeli sami nie będziemy wymagać od rządzących, by nasze państwo stało się państwem obywatelskim, to dalej będzie to, co jest.
Wymagać należy od każdego, choćby poprzez krytykę, jak kto może. Od najniższego do najwyższego szczebla.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 1 0
Klara
wymagać owszem, ale od kogo? zmiana to będzie ale na znacznie gorsze..znowu pogłębi się emigracja, bo ludzie tych wariatów nie wytrzymają...a pamięć krótka..Inna sprawa, że nie ma komu w tym kraju rządzić..
#Klara - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
Słuchając dyskusji dyplomatów i ekspertów od spraw międzynarodowych można odnieść wrażenie, że nie jest to problem specyficznie polski. Brak odpowiedniego przywództwa wywiera bardzo negatywny wpływ na sprawy wewnętrzne wielu państw jak i organizacji międzynarodowych
Rydwan
Problem nie tylko Polski - owszem, ale musimy walczyć o to, by naszą politykę reformować, zmieniać. Równanie do innych, to zawsze daje nam pozucję za. Mieszmy wyżej, bo tylko mierząc wysoko mamy sznsę zrobić ten krok do przodu. Odnośnie przywódctwa, to jest problem, bo kompetęcje się nie liczą, tylko układy i pieniądze.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Myślę, że miałby kto rządzić, ale nie ma przebicia, możliwości.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
"Być wpływowym to jak być damą — jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś" - powiedziała Margaret Thatcher.
Tak samo jest z przywódcą. Co to za przywódca, który musi mieć przez innych zapewnione jakieś warunki? Jeśli jest przywódcą jakiego trzeba, to staje na czele narodu i sam sobie zapewnia wszystko to, co potrzebne aby skutecznie i efektywnie rzadzić
Rydwan
Tak, chociaż moim skromnym zdaniem, to w obecnych czasach przywódca powinien być w połowie przywódcą a w połowie menadżerem.By umiał naró poderwać, ale i zarządzać, kontrolować.
Bo przywódca w starym stylu, to tak jak np. Kukiz poderwał jakąś grupę ludzi a następnie usiadł i z płaczem powtarza swoją mantrę.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Odnośnie wymagania, to wymagać trzeba już od brygadzisty, czy sołtysa na wsi. I tak po szczeblach do góry, czyli do prezydenta.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Nie dokonańca zgadzam się, że zmarnowano te dwadzieścia pięć lat. Przyjeżdżam tu każdego roku i widzę zawsze pozytywne zmiany. Zgadzam się natomiast z opińia na temat władzy, ktora defińitywnie nie reprezentuje społeczeństwa jako całości. Dopóki jednak system wyborczy będzie wymagał takich nakładów finansowych jakich wymaga teraz, dopóty nie przebiją się do władzy ludzie mający dobro kraju na celu tylko ludzie, którzy są popieranie przez lobbystów z pieniędzmi. Druga strona fo fakt, że politycy za nic nie odpowiadają. W moim przekonaniu powinni być karani za błędne decyzje nie tylko finansowo ale pozbawiani możliwości pracy w jakimkolwiek rządzie nawet terytorialnym. Tak się jednak nie stanie bo żaden z tych zgłodniałych władzy nierobów nie zgodzi się na ustawę odbierająca mu jego kawałek "chleba". Jesli to sie niezmieni to ta zaślepiona chołota będzie bezkarnie robić co im się podoba.
Rydwan
Ogląd kraju z perespektywy turysty nie pokazuje prawdy, bo turysta ogląda zawsze tylko centrum metropolii, ale nie widzi slamsów, i mówi - miasto pięknieje.
Słusznie, bo to brak odpowiedzialności za decyzje demoralizuje i tworzy bagno.
Nie tylko politycy nie ponoszą odpowiedzialności, ale i cała administracja, jednostki prawne
nie ponoszą odpowiedzialności. Obywatel, jeśli można użyć takiego sformułowania, został uprzedmiotowiony, tak na prawdę nie ma praw.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Żeby było jasne. Moja cała rodzina mieszka w Polsce. Tu sie urodziłem i przeżyłem ponad trzydzieści lat. Nie potrzebuje przewodnika żeby zobaczyć centrum i slumsy jak to określasz, zatem nie uważam się za turystę. Nie mam zamiaru polemizować z faktem, ze wciąż jest wiele do zrobienia, nie zgadzam się jednak z tezą, że wszystko zostało zmarnowane. Nie chcę być złośliwy ale czasem przydałoby sie trochę turystyki żeby docenić osiągnięcia własnego kraju.
Rydwan
W pierw zaznaczę - w moim twierdzeniu nie ma złośliwości. Ja patrzę tak - ci co zmienili ustrój w Polsce, zostali zepchnięci na marginez. Tęż trochę świat zwiedzam i widzę, że u nas realia są zupełnie inne, ale i specyfika zmian też inna. I niekoniecznie poprawna.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
I tu muszę i naprawdę zgadzam się z twoim poglądem. Masy zostały wykorzystane a cwaniacy dorwali się do władzy. Dodatkowo mają czelność udawać, że wszystko co robią to robią dla nas.
Rydwan
Obecnie wszystko wskazje na to, że do zmiany dojdzie. Tu jednak trzeba postawić zasadnicze pytanie, czy dojdzie do zmiany ekipy, i tylko ekipy? Czy...
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Bazując na doświadczeniach ostatnich lat obawiam się, że zmieni się tylko ekipa problemy pozostaną. Bardzo chciałbym się mylić nie widzę jednak żadnych przesłanek po temu.
Rydwan
Zachowajmy spokuj, nie osądzajmy zbyt wcześnie, bo łatwo można
wyciągnąć fałszywe wnioski.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Napisz artykuł na Perepele już teraz!

Najnowsze:

    Fotografia już trochę wyblakła ale i czasu od wtedy sporo ubyło. To moja pierwsza zbiorowa prezentacja eksponatów z ślubnej kolekcji. Wystawa przycupnęła w gościnnych progach biblioteki zakładowej w "Cegielskim".   Dawno, dawno temu... Zgromadziła raptem kilkadziesiąt fotografii. Najstarsze egzemplarze znalazły miejsce w ekspozycji za szybką. Witryna biblioteczna, opróżniona na ten czas, wypełniona dekoracyjnie starą firanką i jeszcze starszymi pamiątkami ślubnymi. Miałem przyjemność w ten czas prowadzić radio zakładowe w Zakładach Przemysłu Metalowego H. Cegielski w Poznaniu. Że tak powiem - za pieniądze odczytywałem firmowe komunikaty i narzucone wiadomości zakładowe, a ze skutkiem wielkiej przyjemności prowadziłem ...
0
W szkołach panuje już atmosfera świąt. Młodzież ćwiczy programy artystyczne, którymi oficjalnie zakończy naukę, połamie się opłatkiem i wróci na rodziny łono aby świętować w węższym gronie. Wszyscy pamiętamy szkolne uroczystości i to nie zawsze tylko z dobrej strony.    Różnie bywa z tymi uroczystościami. Każdy nauczyciel wspomni przeróżne fakty związane z takim klasowym świętem. Ja, przed wielu laty jako wychowawca męskiej klasy zawodówki przeżyłem taką oto przygodę. Studiowałem wtedy na studiach podyplomowych w Krakowie. Dojeżdżałem tam na weekendy autobusem, a po mieście poruszałem się komunikacją miejską. Przyglądałem się kiedyś, jadąc tramwajem, staruszce z pieskiem wielorasowym. Wsiedli, oboje mocno zmoknięci ...
4
"Godzilla" Emmericha przypomniała Amerykanom czasy, gdy filmy o potworach przyciągały do kin tłumy. Tak było w latach pięćdziesiątych, w okresie największych obaw mieszkańców tego kontynentu przed niszczycielską potęgą broni atomowej. Filmowe monstra atakujące ludzkość na skutek testów jądrowych jak np. w filmie "Rozbudzona bestia", albo mutowały z niegroźnych organizmów na skutek radiacji wywołanej wybuchami nuklearnymi "One". Począwszy od "Rozbudzonej bestii", w której obudzony atomowym wybuchem jaszczur z epoki jurajskiej przybywa do Nowego Jorku i sieje ogromne spustoszenie, do końca lat 50. XX wieku niemal co roku na ekrany amerykańskich kin trafiały mrożące krew w żyłach historie ...
0
Ponieważ bardzo spodobała mi się ta kolęda, postanowiłem się nią podzielić. Jacek Kurski niestety przespał, a szkoda. A może i on się bał niekorzystnej opinii specjalistki od spraw medialnych. ...
6
                                                                                                                                 Mietek Startował do szkoły cyrkowej w Julinku. Występy na okrągłej „estradzie" były jego wielkim marzeniem. Pragnął uczyć się cyrkowej sztuki . ...
0
Sedno Boskiej Alchemii
Przemienienie w sobie ciemności w Światło, transformacja zła — w Miłość, tak oto ludzie zbliżają się do Doskonałości. W procesie takiej transformacji, poprzez walkę o maksymalnym natężeniu wszystkich sił duszy, stopniowo powstaje Eliksir Nieśmiertelności, Drogocenny Diament, Złoty Kwiat, Klucz do wszystkiego we Wszechświecie. Tymi terminami określana jest Boska Miłość! W „tyglu", pod nazwą planeta Ziemia, „przetapiane" są dusze. Gotują się w jedynym wspólnym kotle, dusze duże i małe, roślinne, zwierzęce, ludzkie, prawe, grzeszne i na równi mają możliwość oczyszczenia się ze „szlaki". Jednak tylko człowiek potrafi tego dokonać świadomie. Wrą-buzują w „tyglu" namiętności ludzkie: gniew, pożądliwość, inne niemoralne zachcianki, pycha, nienawiść, złość, ...
0
Leksykon filmowy. Film katastroficzny cz. 1
Jedną z naczelnych zasad dobrych producentów filmowych jest dbanie, aby ich filmy dostarczały widzom silnych emocji. Widz bowiem czuje się usatysfakcjonowany wtedy, gdy przez dwie godziny trwania seansu nie pamięta o realnym świecie i daje się całkowicie wciągnąć w fabułę filmu. Do takiego stanu przyczynia się z całą pewnością film katastroficzny. Początki tego gatunku filmowego sięgają końca lat dwudziestych XX wieku. W 1929 roku reżyser Ewald Andre Dupont nakręcił film "Atlantic", będący ekranizacją dramatu Ernesta Raymonda o zatonięciu luksusowego brytyjskiego parowca "Titanic" w 1912 roku. Zrealizowany w dwóch wersjach językowych- angielskiej i niemieckiej- uznawany jest za ...
0
"Blizny" Rebecca St. James, Nancy Rue
Kirsten młoda dziewczyna skrywa w sobie wiele tajemnic. Ze swoim chłopakiem Wesem jej zdanie tworzy dobry związek. Pewnego dnia dochodzi między nimi do kłótni. Wesa wywiera na Kirsten presje gdyż ona nie chce uprawiać z nim sexu przedmałżeńskiego. Kiedy kolejnego dnia Kirsten myśli, że Wes chce ją przeprosić i oświadczyć się jej widzi jak on całuje się z jej najlepszą przyjaciółką. Kirsten dostaje szału i zamyka się w łazience, żeby zrobić to co zawsze przynosiło jej ukojenie w bólu. Kirsten od paru lat nacina się. Widok krwi, rozerwanie skóry i towarzyszący temu ból jak do tej pory pomagał jej ...
0
"Tajemnica mojej matki" Jenny L. Witterick
Krótka książka o ludziach, którzy w czasach Holokaustu mimo wszystko nie bali się pomagać innym. Niezwykle optymistyczna opowieść wpisana w czasy śmierci, bólu, głodu i strachu. Franciszka Halamajowa i jej córka Helena narażały swoje życie i ukrywały w swoim domu dwie żydowskie rodziny i Niemieckiego dezertera. Gdyby ktoś by się o tym dowiedział czekała by ich kara śmierci za ukrywanie żydów. Kolejno poznajemy osoby, które występują w powieści. Postawa Franciszki i Heleny jest godna podziwu. Wykazały się nie lada odwagą decydując się dać schronienie. Franciszka gotowała garnek jedzenia i zanosiła do chlewika pod pozorem resztek jedzenia dla świń. Tam za ...
0
Seniorze -  fora z forum !
Ostatnie dwa lata spędziłem na podróżach po bagnistych obszarach polskiego internetu. Żadne tam dorzecze Amazonki, Nilu czy Jeniseju. Za stary jestem, to raz, a dwa - dorzecza Wisły i Odry dostarczają nieledwie takich samych niebezpieczeństw i przeżyć. Może nawet większych, bo choć w tamtych egzotycznych stronach dzikie zwierzęta są rzadkością i więcej zagrażają im ludzie niż oni im, a węże i robactwo można omijać, to w naszym piękny kraju, z klimatem jednym z najprzyjażniejszych, sami udzie są najgrożniejszymi drapieżnikami, jedni wobec drugich. Podszczuwani umiejętnie przez swoich przywódcow w poszczególnych stadach, stają się zgrajami zagryzających się wzajemnie wilków. Nie wierzysz ...
1
O kinie...nieobiektywnie: cz. 87 - Piękne istoty
87. Piękne istoty (Beautiful Creatures) – 2013 Gatunek: Fantasy, Melodramat MOJA OCENA: 4/10 (UJDZIE) Fabuła filmu (będącego adaptacją cyklu książek Kroniki Obdarzonych) opiera się w całości na schematach. Jest więc prowincjonalne miasteczko, o którym nikt nie słyszał, z którego wszyscy chcą się wyrwać i w którym wciąż odbywają się jakieś wydarzenia, scalające i tak zintegrowaną społeczność. Jest zbuntowany bohater, zaczytany w zakazanych klasykach literatury, który zakochuje się w pięknej (no, powiedzmy) nieznajomej, przybyłej do miasta i szkoły. Nieznajoma jest siostrzenicą miejscowego odludka, mieszkającego, oczywiście, w starym, zaniedbanym domostwie w środku lasu. Jest miłość, naturalnie, nieszczęśliwa i otulona klątwą, a ...
0
Królowa Szwecji Sylwia nagradza projekt naszej studentki
W ostatnią niedzielę, w drodze powrotnej z kościoła włączyłem w samochodzie radio, a w nim program I PR nadający od niedawna właśnie w tym czasie sympatyczną audycję, której nazwa określa zarazem jej adresatów: Czas pogody - Piękne, dojrzałe życie. Audycję sympatyczną dla mnie i dla mojej żony – siedemdziesięciolatków, którzy pragniemy doczekania czasu pogody w mocno dojrzałym już okresie życia i wydłużenia jej w maksymalny sposób.Prowadzący audycję redaktor Zbigniew Krajewski jak mało kto potrafi nawiązywać kontakt ze słuchaczami, co sprawia, że mnożą się telefony, wpisy na stronie internetowej Jedynki i atmosfera robi się miła niezależnie od pogody. Gościem ...
4
Ferria Libre czyli plac targowy
Często robiąc swoje zakupy, szczególnie te owocowo-warzywne, myślę o starych płacach targowych w naszym kraju. Odbywały się one przede wszystkim we wtorki i w piątki i można na nich było kupić niemal wszystko. Dzisiaj nie ma już tych miejsc, zastąpiły je codzienne hale targowe. One też już nie spełniają tej samej funkcji co kiedysiejsze place targowe bo zaopatrzenie w sklepach detalicznych też się zmieniło, często oferując dokonanie kompletnych zakupów pod jednym dachem. W Cuence nie ma jeszcze tak popularnych na zachodzie i w Polsce galerii, aczkolwiek i tu ten trend zaczyna powoli się pojawiać. W dalszym ciagu ...
0
"Nasza słodka tajemnica" Ninni Schulman
Autorka dla mnie dotąd nie znana, ale muszę przyznać, że wykonała dobrą robotę. Książka dla wielbicieli Camilli Lackberg. Świetny kryminał, trzyma w napięciu, akcja i fabuła bardzo wciąga. Wyzwala wiele emocji, szybko się czyta i trudno się oderwać. W małym miasteczku dochodzi do dziwnego zdarzenia. Pracownica pomocy społecznej nie wraca do domu a mąż zgłasza jej zaginięcie. Poszukiwania Anny-Karin doprowadzają do odnalezienie jej porzuconego samochodu a w nim widnieją ślady krwi. Annie wiele razy grożono ze względu na charakter jej pracy. Tylko kto chciałby zrobić jej krzywdę?Policja wszczyna śledztwo i odsłania wiele tajemnic związanych z tą sprawą. Mąż Anny ...
0
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes
Jest to książka na podstawie, której powstał film.Lou Clark mieszka z rodzicami i siostrą. Ich sytuacja finansowa nie jest najlepsza a pogarsza się jeszcze bardziej w momencie kiedy Lou traci prace w kawiarni. Dwudziestosześcio latka prowadzi raczej nudne życie. Ma chłopaka stałego chłopaka od wielu lat, który kocha bieganie i maratony. Lou nie ma wielkich ambicji, ani planów na przyszłość. Nie ma też wielu przyjaciół ani zainteresowań. Jej znakiem rozpoznawczym są ekstrawaganckie ubrania, którymi wyróżnia się w tłumie. Pewnego dnia otrzymuje propozycje pracy jako opiekunka do chorego, młodego mężczyzny. Will jeszcze dwa lata temu był bogatym, cieszącym się ...
0
"Ufać zbyt mocno" Jadwiga Czajkowska
Książka o kobiecie silnej, niezależnej, odważnej, szczerej do bólu, która potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji, bo nie ma innego wyjścia. Blanka, bo o niej mowa, to kobieta, która od zawsze dobijała do celu. Ciężka, stresująca praca w banku. Sama musiała dojść tam gdzie jest po wielu latach nauki, szkoleń, wyrzeczeń. Ku zazdrości innych zajmuje wysokie stanowisku. Ale w pracy uznawana jest za podłą sukę. W życiu osobistym Blance nie wiedzie się zbyt dobrze. Trafia na nie właściwych mężczyzn, którzy zbliżają się do niej omamieni pieniędzmi Blanki i jej stanowiskiem. Z rodziną również na bakier. Matka od zawsze na ...
0
Jakie prezenty dla Panów
Utarło się przekonanie, że mężczyźnie znacznie trudniej wybrać prezent niż kobiecie. Szanowne Panie, matki, żony, kochanki czy siostry i koleżanki - nie uszczęśliwiajmy naszych mężczyzn kolejną parą skarpetek, siedemnastym krawatem, czy następną koszulą. Spróbujmy znaleźć inny prezent, niż komplet narzędzi, portfel lub wizytownik. Pomyślmy! Może dawno nie byliśmy na kolacji tylko we dwoje? Może w prezencie można podarować naszemu mężczyźnie zaproszenie na kolację przy świecach, do włoskiej restauracji? A może nasz przyjaciel marzy o masażu tajskim, tylko wstydził się pójść do gabinetu, tak samo jak my boimy się wziąć do ręki wiertarkę, której nie chciałybyśmy dostać w prezencie? A ...
0