+ Załóż konto
Strona główna > Publicystyka > Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Rydwan
#Rydwan
2015-10-15

Good job

16

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,
głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że z
marszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący.

A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym świecie widzimy inaczej. Dla tego to, na rządzących leży odpowiedzialność takiego rozwoju, który będzie wszystkim gwarantował godne życie, i zapewniał podmiotowość.

I to nie jest miraż, to jest realne, możliwe do zrealizowania, tylko trzeba dobrej woli i programu rozwojowego pozwalającego, to osiągnąć. A nie usilnego przekonywania społeczeństwa, że się nic
nie da zrobić, że tak już jest, i że tak być musi i że śmierć nas dopiero wyzwoli. A prawda jest taka, że mamy prawo, równe prawo do życia, godnego życia, bez względu na to, na jakim szczeblu los nas umieścił. A jeśli tak się nie dzieje, to znaczy, że ludzie, którzy
te rządy sprawują, nie są godni, kompetentni, by dalej te rządy sprawować, i powinni być, jak najszybciej zmienieni, by szkód nie, czynić, jak to ma miejsce w tej chwili, gdzie miejsce rozwoju zajął fałsz, zakłamanie, obłuda głoszona przez tubę propagandy.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że zmarszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący. A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym ...
17
więcej

Komentarze

czeslaw_brudek
Masz na myśli propagandę PiS-owską i SLD-owską oczywiście?
Pozostali również stosują zasadę : Oceniajcie rząd po dorobku, a nas po zamiarach. Niczego więcej nie da wam rząd ponad to, co my możemy obiecać... Jeszcze parę takich chwytów i uwierzymy. Wybierzemy nowe władze, które najpierw będą zwalać wszystkie winy na poprzedników, a później powiedzą to, co mówi dzisiejszy rząd.który jako opozycja będzie robił to samo co dzisiaj wyczynia dzisiejsza opozycja. Rząd się wyżywi, tylko my będziemy za to płacić.
Tak było i będzie, nie tylko u nas, ale wszędzie
Rydwan
Tak było, ale być nie musi i nie powinno. Jednak, jeżeli sami nie będziemy wymagać od rządzących, by nasze państwo stało się państwem obywatelskim, to dalej będzie to, co jest.
Wymagać należy od każdego, choćby poprzez krytykę, jak kto może. Od najniższego do najwyższego szczebla.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 1 0
Klara
wymagać owszem, ale od kogo? zmiana to będzie ale na znacznie gorsze..znowu pogłębi się emigracja, bo ludzie tych wariatów nie wytrzymają...a pamięć krótka..Inna sprawa, że nie ma komu w tym kraju rządzić..
#Klara - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
Słuchając dyskusji dyplomatów i ekspertów od spraw międzynarodowych można odnieść wrażenie, że nie jest to problem specyficznie polski. Brak odpowiedniego przywództwa wywiera bardzo negatywny wpływ na sprawy wewnętrzne wielu państw jak i organizacji międzynarodowych
Rydwan
Problem nie tylko Polski - owszem, ale musimy walczyć o to, by naszą politykę reformować, zmieniać. Równanie do innych, to zawsze daje nam pozucję za. Mieszmy wyżej, bo tylko mierząc wysoko mamy sznsę zrobić ten krok do przodu. Odnośnie przywódctwa, to jest problem, bo kompetęcje się nie liczą, tylko układy i pieniądze.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Myślę, że miałby kto rządzić, ale nie ma przebicia, możliwości.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
"Być wpływowym to jak być damą — jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś" - powiedziała Margaret Thatcher.
Tak samo jest z przywódcą. Co to za przywódca, który musi mieć przez innych zapewnione jakieś warunki? Jeśli jest przywódcą jakiego trzeba, to staje na czele narodu i sam sobie zapewnia wszystko to, co potrzebne aby skutecznie i efektywnie rzadzić
Rydwan
Tak, chociaż moim skromnym zdaniem, to w obecnych czasach przywódca powinien być w połowie przywódcą a w połowie menadżerem.By umiał naró poderwać, ale i zarządzać, kontrolować.
Bo przywódca w starym stylu, to tak jak np. Kukiz poderwał jakąś grupę ludzi a następnie usiadł i z płaczem powtarza swoją mantrę.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Odnośnie wymagania, to wymagać trzeba już od brygadzisty, czy sołtysa na wsi. I tak po szczeblach do góry, czyli do prezydenta.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Nie dokonańca zgadzam się, że zmarnowano te dwadzieścia pięć lat. Przyjeżdżam tu każdego roku i widzę zawsze pozytywne zmiany. Zgadzam się natomiast z opińia na temat władzy, ktora defińitywnie nie reprezentuje społeczeństwa jako całości. Dopóki jednak system wyborczy będzie wymagał takich nakładów finansowych jakich wymaga teraz, dopóty nie przebiją się do władzy ludzie mający dobro kraju na celu tylko ludzie, którzy są popieranie przez lobbystów z pieniędzmi. Druga strona fo fakt, że politycy za nic nie odpowiadają. W moim przekonaniu powinni być karani za błędne decyzje nie tylko finansowo ale pozbawiani możliwości pracy w jakimkolwiek rządzie nawet terytorialnym. Tak się jednak nie stanie bo żaden z tych zgłodniałych władzy nierobów nie zgodzi się na ustawę odbierająca mu jego kawałek "chleba". Jesli to sie niezmieni to ta zaślepiona chołota będzie bezkarnie robić co im się podoba.
Rydwan
Ogląd kraju z perespektywy turysty nie pokazuje prawdy, bo turysta ogląda zawsze tylko centrum metropolii, ale nie widzi slamsów, i mówi - miasto pięknieje.
Słusznie, bo to brak odpowiedzialności za decyzje demoralizuje i tworzy bagno.
Nie tylko politycy nie ponoszą odpowiedzialności, ale i cała administracja, jednostki prawne
nie ponoszą odpowiedzialności. Obywatel, jeśli można użyć takiego sformułowania, został uprzedmiotowiony, tak na prawdę nie ma praw.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Żeby było jasne. Moja cała rodzina mieszka w Polsce. Tu sie urodziłem i przeżyłem ponad trzydzieści lat. Nie potrzebuje przewodnika żeby zobaczyć centrum i slumsy jak to określasz, zatem nie uważam się za turystę. Nie mam zamiaru polemizować z faktem, ze wciąż jest wiele do zrobienia, nie zgadzam się jednak z tezą, że wszystko zostało zmarnowane. Nie chcę być złośliwy ale czasem przydałoby sie trochę turystyki żeby docenić osiągnięcia własnego kraju.
Rydwan
W pierw zaznaczę - w moim twierdzeniu nie ma złośliwości. Ja patrzę tak - ci co zmienili ustrój w Polsce, zostali zepchnięci na marginez. Tęż trochę świat zwiedzam i widzę, że u nas realia są zupełnie inne, ale i specyfika zmian też inna. I niekoniecznie poprawna.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
I tu muszę i naprawdę zgadzam się z twoim poglądem. Masy zostały wykorzystane a cwaniacy dorwali się do władzy. Dodatkowo mają czelność udawać, że wszystko co robią to robią dla nas.
Rydwan
Obecnie wszystko wskazje na to, że do zmiany dojdzie. Tu jednak trzeba postawić zasadnicze pytanie, czy dojdzie do zmiany ekipy, i tylko ekipy? Czy...
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Bazując na doświadczeniach ostatnich lat obawiam się, że zmieni się tylko ekipa problemy pozostaną. Bardzo chciałbym się mylić nie widzę jednak żadnych przesłanek po temu.
Rydwan
Zachowajmy spokuj, nie osądzajmy zbyt wcześnie, bo łatwo można
wyciągnąć fałszywe wnioski.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Manewry
Przybywajcie „zbawcy świata",którzy Boga w nim nie chcecie.Czekał na was długie latapederasta w internecie.Przybywajcie z Lóż Tajemnychi ze światłych parlamentów,wściekłe kundle mocy ciemnych,nadchodzi wasz czas momentów. Wielki Sabat Robespierrei królewski szafot pusty.Przybywajcie! Czas się zbierać.Rozdawane są odpusty.Czeka Mistrz i Magdalenka,która pójdzie na ofiarę.W waszych rękach jest udręka.W waszych są rachunki stare. Europa już się słania.Wkrótce ją pokryje Cielec.Czas waszego miodobraniakończy się. Jest go niewiele.Ostatnia pieczęć złamana.Jeszcze słychać Trąby granie.Wy, którzy mówicie za nas -przybywajcie na żądanie! Ogień wojny już się pali....
0
Po losowaniu grup EURO 2016
            Jak zdążyliście już pewnie zauważyć Mistrzostwa Europy 2016 są bliskie mojemu sercu. Można powiedzieć że już od jakiegoś czasu "żyję" tym turniejem. Dlatego w sobotę podczas losowania emocje były bardzo duże. Jak wiadomo trafiliśmy do grupy z Niemcami , Ukrainą oraz Irlandią Północną. Jak oceniam tą grupę? Myślę że możemy być zadowoleni. Mogliśmy trafić znacznie gorzej. Trochę obawiałem się że z 3 koszyka dojdą nam Włosi i wtedy grupa była by arcytrudna.  Z drugiej strony to jest turniej mistrzowski i słabych zespołów nie ma .Te odpadły w eliminacjach. A więc trzeba umieć walczyć ...
2
Loving Music 10
Madeleine Peyroux – „I'm All Right" (2006) Słuchając Madeleine Peyroux mam wrażenie przenoszenia się wstecz, do zadymionych amerykańskich klubów lat trzydziestych lub czterdziestych. Barwa jej głosu brzmi tak „niewspółcześnie". Tymczasem nagranie „I'm All Right" pochodzi z płyty „Half the Perfect World" wydanej w 2006 roku. Peyroux nie jest gwiazdą z pierwszych stron gazet, niewielu ją jeszcze zna, a warto. ...
0
Mroczny Świat Nieludzi cz. 2
Rozejrzała się po pomieszczeniu, w którym zebrała się mniej więcej setka osób. Damy ubrane w obszerne suknie, szyte według najnowszej mody obowiązującej na początku dziewiętnastego wieku. Mężczyźni towarzyszący swoim partnerkom, również przedstawiali sobą nienaganny wizerunek. Wszyscy oni patrzyli się teraz na Ninę stojącą w drzwiach. Chwilę później dziewczyna sprężyła się w sobie i dumnie unosząc głowę, miękkim krokiem skierowała się w stronę podwyższenia, gdzie na złoconym tronie siedział jej ojciec. Gdy przechodziła wśród tłumnie zebranych osób, czuła na sobie wzrok wielu nieżonatych mężczyzn, którzy chętnie wzięliby ja na swą małżonkę. Ona jednak z oczami twardo wlepionymi w postument, nie ...
0
Nowy rozdział dla kraju, dla nas.
Zaprzysiężenie nowego rządu nastąpi 12 listopada, to jednak jużznamy skład rządu. Odczytując skład rządu, to widzimy, że po razpierwszy mamy wzorcowy skład rządu, bo z jednej strony mocny politycznie, a z drugiej mocny w sprawach gospodarczych.Kompetentni ludzie dają nadzieję, że wreszcie kraj ruszy do przodu. W końcu nie ma karierowiczów, psiapsiółek, czy partykularnych spółek kolesiów, związków familijnych spod znaku bierny, ale wierny. Cała czereda pazernych, niekompetentnych grabieżców, którzy państwo, kasę narodową traktowali jak własny folwark.Z kończyło się i to z tond ta panika, warczenie, i próby kąsania. Nadszedł czas na wymiecenie spod dywanu ukrytych tamciemnych spraw. ...
8
Ja od tok szołów książki wolę!!
W moim pokoju stoi pewien szanowany jegomość, jest już trochę wiekowy ale nadal silny. Dumnie opiera się o ścianę, na każdym za swoich ramion dźwiga inny świat, inną historię i innych ludzi. Gdy rano otwieram oczy widzę jego mieszkańców, grzbiety małe i duże, grube i szczupłe...Widzę moje książki i słyszę ich ciche szepty, które nawołują. Słyszę wesołe skrzypnięcie półek za każdym razem, gdy po którąś z nich sięgam. To ulubione miejsce w moim pokoju, moi najlepsi "przyjaciele". Moja największa miłość... Dla mnie słowo książka to nieograniczone możliwości, wejście do świata, który poprzez swoją magię nie pozwala wyjść. Świata, który istnieje ...
5
Szampańska noc – szampana moc, czyli miłość zaklęta w...
Szampańska noc – szampana moc, czyli miłość zaklęta w bąbelkach   Żaden bal sylwestrowy nie może obejść się bez szampana. Huk strzelających korków sprawia, że wszyscy wpadają w ... szampański nastrój i dobrze się bawią do białego rana.To wino białe jest bowiem jednym z nielicznych, które produkowano już w czasie rzymskiego panowania nad terenami należącymi do dzisiejszej Francji. Ale wynalazcą tego wspaniałego trunku był w XVII wieku zakonnik z francuskiego klasztoru w Hautvilles, zarządca piwnic Dom Perignon. Zainteresował się on wtórną fermentacją wina, w trakcie której powstają słynne bąbelki. Swoją nazwę zawdzięcza Szampanii, krainie historycznej w północno-wschodniej Francji. Pinot Noir, ...
0
Najważniejsze wydarzenia sportowe 2016 roku.
                     W 2016 roku czeka nas wiele emocji sportowych. Będzie dużo imprez , najważniejsze to oczywiście Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ale nie tylko. Oto krótki przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych w 2016 roku.   15-31 styczeń - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce. Już za niecałe 2 tygodnie rozpoczynamy nowy rok z wielkimi emocjami w naszym kraju. Pierwszy raz w historii szczypiorniaka tak wielki turniej jest rozgrywany w Polsce. Znając styl gry naszych piłkarzy ręcznych możemy być pewni pięknych meczów , ambitnej gry i szalonych końcówek. Nasi są jednym ...
0
Kwik opozycji nie cichnie, bo oderwane ryje od koryta bolą!
 Ryje oderwane od koryta bolą – słychać głośny kwik, bo powrotu nie ma.Minęło sto dni rządu Beaty Szydło, jednak te sto dni opozycja ostro krytykowała, nie szanując ciszy przysługującej tym dniom, jak to dotychczas było uznawane przez opozycję. Po tragicznym bałaganie jaki pozostawiła PO, nie da się grać koncertu całą orkiestrą, bo część z nich musi sprzątać bałagan, jaki pozostawili poprzednicy. Na każdym kroku, w każdej dziedzinie panuje rozgardiasz i trzeba wpierw uporządkować wszystko, nastroić instrumenty, by koncert mógł zabrzmieć, czysto i radośnie. Zatem, cierpliwości trzeba, choć jej brakuje. Na arenie politycznej ciągle jest zbyt wielu matołów, cyników, propagandzistów, którzy ...
4
Sylwestrowe świętowanie z telewizją (reżymową) w tle
Wieczorne rozstanie ze Starym Rokiem 2016 oraz powitanie Nowego Roku 2017 spędziliśmy w starannie dobranym towarzystwie. Zdecydowaliśmy z żoną – zgodnie i jednogłośnie – odrzucić wszelkie konwenanse w jakie obrosło takie świętowanie. Nawet szampana nie przygotowaliśmy aby przyjmowane leki, a w tym antybiotyk mogły skutecznie doprowadzić nas do ładu i poświątecznej normalności. Zrezygnowaliśmy również z wychodzenia o północy przed dom na obserwacje kanonady i wypicie z sąsiadami lampki szampana za nowy, oby lepszy rok. Rozpięty pomiędzy komputer i telewizor nie pierwszy raz spędzałem ten czas w taki właśnie sposób. Gdy coś mnie przynudzało w TV odchodziłem do Fejsbuka, ...
3
Ile jeszcze ?
Zastanawiam się ile jeszcze musi się wydarzyć złego, żeby mądregłowy rządzące światem realnie walczyły z terroryzmem. Kolejny zamachi kolejne zapowiedzi wojny z Państwem Islamskim. Komisarze, premierzy itpprężą muskuły, jak bumerang wraca a może raczej na sile przybieradyskusja o przyjmowaniu imigrantów. Za to terroryści bez problemurobią swoje : kolejne zamachy, propaganda w Internecie werbowaniekolejnych potencjalnych zamachowców samobójców . Kolejne szyty UE bezkonkretnych rozwiązań. W obliczu śmierci tylu niewinnych ludzimocodawcy tego świata zastanawiają się jak uszczelnić granicę i jakkontrolować imigrantów. Na myśl przychodzi mi przysłowie ,, mądryPolak po szkodzie " Ilu ...
0
Strąceni z olimpu
Trwająca dyskusja wokół trybunału konstytucyjnego, choć trudno to nazwać dyskusją, jaskrawo pokazuje nam o co tak naprawdę chodziPO. Widząc, że już nie mają szansy dłużej utrzymać się przy sterzewładzy, wprowadzili ustawę niezgodną z konstytucją, by mócwprowadzić do TK sędziów trzymających z nimi.Mając przewagę w TK, mogli by torpedować każdą ustawę jaką PiS by zgłaszał. To by była podstawa do nagonki na PiS, że się nie wywiązują z przyjętych na siebie obowiązków, zobowiązań wyborczych. Zarzuty stawiane przez PO w odniesieniu do TK, stawiane PiS-owi, są idiotyczne, bo to przecież parlament jest po to, żeby zmieniać, czy to ...
6