+ Załóż konto
Strona główna > Publicystyka > Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Rydwan
#Rydwan
2015-10-15

Good job

16

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,
głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że z
marszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący.

A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym świecie widzimy inaczej. Dla tego to, na rządzących leży odpowiedzialność takiego rozwoju, który będzie wszystkim gwarantował godne życie, i zapewniał podmiotowość.

I to nie jest miraż, to jest realne, możliwe do zrealizowania, tylko trzeba dobrej woli i programu rozwojowego pozwalającego, to osiągnąć. A nie usilnego przekonywania społeczeństwa, że się nic
nie da zrobić, że tak już jest, i że tak być musi i że śmierć nas dopiero wyzwoli. A prawda jest taka, że mamy prawo, równe prawo do życia, godnego życia, bez względu na to, na jakim szczeblu los nas umieścił. A jeśli tak się nie dzieje, to znaczy, że ludzie, którzy
te rządy sprawują, nie są godni, kompetentni, by dalej te rządy sprawować, i powinni być, jak najszybciej zmienieni, by szkód nie, czynić, jak to ma miejsce w tej chwili, gdzie miejsce rozwoju zajął fałsz, zakłamanie, obłuda głoszona przez tubę propagandy.

Dwadzieścia pięć lat zmarnowane.
Dwadzieścia pięć lat zmarnowane, dwadzieścia pięć lat wyrzeczeń, bólu, cierpienia większości społeczeństwa, wdeptano w błoto,głosząc fałsz o niemożności. A przecież, to społeczeństwo ponosiło wszelkie koszty, więc rozwój kraju był możliwy, nieomal, że zmarszu, jednak rabunek był kierunkiem, który przyjęli rządzący. A każdą ideologię, którą przyjmiemy, jako ramowy kierunek dla kraju, musimy rozwijać. Rozwój musi oczywiście iść zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, i w spójności, zgodzie z okresem w którym żyjemy. Każda ideologia każdy ustrój ulega dewaluacji, bo zmieniają się warunki życia, oczekiwania, bo zmienia się świat techniczny, więc nasze postrzeganie świata ulega zmianie, ale i nasze miejsce w tym ...
17
więcej

Komentarze

czeslaw_brudek
Masz na myśli propagandę PiS-owską i SLD-owską oczywiście?
Pozostali również stosują zasadę : Oceniajcie rząd po dorobku, a nas po zamiarach. Niczego więcej nie da wam rząd ponad to, co my możemy obiecać... Jeszcze parę takich chwytów i uwierzymy. Wybierzemy nowe władze, które najpierw będą zwalać wszystkie winy na poprzedników, a później powiedzą to, co mówi dzisiejszy rząd.który jako opozycja będzie robił to samo co dzisiaj wyczynia dzisiejsza opozycja. Rząd się wyżywi, tylko my będziemy za to płacić.
Tak było i będzie, nie tylko u nas, ale wszędzie
Rydwan
Tak było, ale być nie musi i nie powinno. Jednak, jeżeli sami nie będziemy wymagać od rządzących, by nasze państwo stało się państwem obywatelskim, to dalej będzie to, co jest.
Wymagać należy od każdego, choćby poprzez krytykę, jak kto może. Od najniższego do najwyższego szczebla.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 1 0
Klara
wymagać owszem, ale od kogo? zmiana to będzie ale na znacznie gorsze..znowu pogłębi się emigracja, bo ludzie tych wariatów nie wytrzymają...a pamięć krótka..Inna sprawa, że nie ma komu w tym kraju rządzić..
#Klara - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
Słuchając dyskusji dyplomatów i ekspertów od spraw międzynarodowych można odnieść wrażenie, że nie jest to problem specyficznie polski. Brak odpowiedniego przywództwa wywiera bardzo negatywny wpływ na sprawy wewnętrzne wielu państw jak i organizacji międzynarodowych
Rydwan
Problem nie tylko Polski - owszem, ale musimy walczyć o to, by naszą politykę reformować, zmieniać. Równanie do innych, to zawsze daje nam pozucję za. Mieszmy wyżej, bo tylko mierząc wysoko mamy sznsę zrobić ten krok do przodu. Odnośnie przywódctwa, to jest problem, bo kompetęcje się nie liczą, tylko układy i pieniądze.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Myślę, że miałby kto rządzić, ale nie ma przebicia, możliwości.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
"Być wpływowym to jak być damą — jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś" - powiedziała Margaret Thatcher.
Tak samo jest z przywódcą. Co to za przywódca, który musi mieć przez innych zapewnione jakieś warunki? Jeśli jest przywódcą jakiego trzeba, to staje na czele narodu i sam sobie zapewnia wszystko to, co potrzebne aby skutecznie i efektywnie rzadzić
Rydwan
Tak, chociaż moim skromnym zdaniem, to w obecnych czasach przywódca powinien być w połowie przywódcą a w połowie menadżerem.By umiał naró poderwać, ale i zarządzać, kontrolować.
Bo przywódca w starym stylu, to tak jak np. Kukiz poderwał jakąś grupę ludzi a następnie usiadł i z płaczem powtarza swoją mantrę.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Rydwan
Odnośnie wymagania, to wymagać trzeba już od brygadzisty, czy sołtysa na wsi. I tak po szczeblach do góry, czyli do prezydenta.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Nie dokonańca zgadzam się, że zmarnowano te dwadzieścia pięć lat. Przyjeżdżam tu każdego roku i widzę zawsze pozytywne zmiany. Zgadzam się natomiast z opińia na temat władzy, ktora defińitywnie nie reprezentuje społeczeństwa jako całości. Dopóki jednak system wyborczy będzie wymagał takich nakładów finansowych jakich wymaga teraz, dopóty nie przebiją się do władzy ludzie mający dobro kraju na celu tylko ludzie, którzy są popieranie przez lobbystów z pieniędzmi. Druga strona fo fakt, że politycy za nic nie odpowiadają. W moim przekonaniu powinni być karani za błędne decyzje nie tylko finansowo ale pozbawiani możliwości pracy w jakimkolwiek rządzie nawet terytorialnym. Tak się jednak nie stanie bo żaden z tych zgłodniałych władzy nierobów nie zgodzi się na ustawę odbierająca mu jego kawałek "chleba". Jesli to sie niezmieni to ta zaślepiona chołota będzie bezkarnie robić co im się podoba.
Rydwan
Ogląd kraju z perespektywy turysty nie pokazuje prawdy, bo turysta ogląda zawsze tylko centrum metropolii, ale nie widzi slamsów, i mówi - miasto pięknieje.
Słusznie, bo to brak odpowiedzialności za decyzje demoralizuje i tworzy bagno.
Nie tylko politycy nie ponoszą odpowiedzialności, ale i cała administracja, jednostki prawne
nie ponoszą odpowiedzialności. Obywatel, jeśli można użyć takiego sformułowania, został uprzedmiotowiony, tak na prawdę nie ma praw.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Żeby było jasne. Moja cała rodzina mieszka w Polsce. Tu sie urodziłem i przeżyłem ponad trzydzieści lat. Nie potrzebuje przewodnika żeby zobaczyć centrum i slumsy jak to określasz, zatem nie uważam się za turystę. Nie mam zamiaru polemizować z faktem, ze wciąż jest wiele do zrobienia, nie zgadzam się jednak z tezą, że wszystko zostało zmarnowane. Nie chcę być złośliwy ale czasem przydałoby sie trochę turystyki żeby docenić osiągnięcia własnego kraju.
Rydwan
W pierw zaznaczę - w moim twierdzeniu nie ma złośliwości. Ja patrzę tak - ci co zmienili ustrój w Polsce, zostali zepchnięci na marginez. Tęż trochę świat zwiedzam i widzę, że u nas realia są zupełnie inne, ale i specyfika zmian też inna. I niekoniecznie poprawna.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
I tu muszę i naprawdę zgadzam się z twoim poglądem. Masy zostały wykorzystane a cwaniacy dorwali się do władzy. Dodatkowo mają czelność udawać, że wszystko co robią to robią dla nas.
Rydwan
Obecnie wszystko wskazje na to, że do zmiany dojdzie. Tu jednak trzeba postawić zasadnicze pytanie, czy dojdzie do zmiany ekipy, i tylko ekipy? Czy...
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
WidzianezEkwadoru
Bazując na doświadczeniach ostatnich lat obawiam się, że zmieni się tylko ekipa problemy pozostaną. Bardzo chciałbym się mylić nie widzę jednak żadnych przesłanek po temu.
Rydwan
Zachowajmy spokuj, nie osądzajmy zbyt wcześnie, bo łatwo można
wyciągnąć fałszywe wnioski.
#Rydwan - Zgłoś nadużycie 0 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Jak otrzymać większe wsparcie od ojca?
Jeśli pachniesz i wyglądasz podobnie jak twój ojciec, możesz liczyć na większe wsparcie niż te dzieci, które są mniej podobne - informują naukowcy w piśmie "Animal Behaviour".Badania prowadzone na 30 rodzinach w Senegalu dowodzą, że ojciec bardziej inwestuje w swoje dzieci, jeśli są one do niego podobne. W celu ustalenia, które dzieci bardziej przypominają ojców - z wyglądu i zapachu - naukowcy zaangażowali ponad 100 osób z odległych wiosek, które nie znały wcześniej badanych. Próbowały one przyporządkowywać fotografie dzieci jednemu z trzech potencjalnych ojców na innych zdjęciach. Wąchały również koszulki noszone przez dzieci i przez ojców. Zdaniem badaczy, bardziej podobne ...
0
"Cudze jabłka" Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Autorką tej książki jest scenarzystka serialu "Na dobre i na złe", którego jestem fanką. Normalna kochająca się rodzina Ewa, Marek i ich córka Pola. Ewa dotychczas nie musiała martwić się pracą. Zajmowała się domem, odwoziła córkę do szkoły i na treningi. Marek prowadzi firmę i dobrze im się wiedzie finansowo. Podczas wyjazdu służbowego Marka do Grecji, do którego dołączyła Ewa i Pola dochodzi do niebywałych zdarzeń. Otóż Ewa dowiaduje się, że firma Marka zbankrutowała, mają oni długi a komornik zabierze ich mieszkanie. Marek nie mówił Ewie o ich problemach ponieważ myślał, że uda mu się wyjść z nich i nie ...
0
Leksykon filmowy. Film historyczny i kostiumowy cz. 1
Film historyczny i kostiumowy nierozerwalnie jest ze sobą związany. W końcu prawie wszystkie filmy historyczne to także filmy kostiumowe. Bo kostiumem może być wszystko: mundur, elegancka suknia, czy zbroja. Dlatego te dwa gatunki omówię razem. Historia dostarcza pomysłów twórcom filmowym od wczesnych lat rozwoju kina. Tematem "Narodzin narodu" z 1915 roku, uznawanego za pierwszy prawdziwy film kinowy, jest epizod z historii Stanów Zjednoczonych. Kontrowersyjna epopeja, nakręcona z punktu widzenia konserwatysty, a nawet rasisty, przyczyniła się do tego, że następni twórcy zaczęli interpretować historię zgodnie z własnymi przekonaniami lub potrzebą chwili. Wydarzenia z przeszłości stanowią doskonały ...
0
Fenomen wydarzeń w Ferguson.
 W Ferguson trwają zamieszki, spowodowane brakiem postawienia zarzutów Darrenowi Wilson, policjantowi, który zastrzelił czarnoskórego młodzieńca w Ferguson, Missouri.  Stróż prawa, według opinii ławy przysięgłych hrabstwa St. Louis, działał w samoobronie. Po zaledwie trzech miesiącach, w Ferguson znów doszło do zamieszek.   Ja w całej tej sytuacji widzę nieporadność Baracka Obamy, który jest nijaki od początku piastowania urzędu prezydenta. Moim zdaniem spowodowane jest to populizmem demokratów, którzy na dodatek już od lat 60 walczą o prawa czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych. Tym sposobem utknęli w martwym punkcie, ponieważ każdy ich ruch będzie zły.  Z jednej strony nie mogą agresywnie stłumić tych zamieszek, ponieważ są obrońcami ...
0
Gang, Frank i własny ogon
Włada nami ten sam gang,choć po Goldzie jest już Frank.Już mu płacą sami swoi.System swe szeregi doi.Pozostałe pookradał.Teraz własny ogon zjada.Wpierw zarabiał na mandatach.Dziennikarzy powymiatał.Szczypnął diety polityków,potem okradł sadowników,lecz mu mało było jeszcze,wziął się za kopalnie Brzeszcze.W wielu miejscach się potykał.Odroczył długi górnika.Ściągnął trochę od dilerów.Zwolnił kilku menedżerów.Chwiał się i na samym końcuwziął się za kredytobiorców.Nie jest to organizm zdrowy.Nie ma już tej samej głowy.Zostawiono go na minie.Oddał resztki Ukrainie.Zaciągnął ogromne długii buntują mu się sługi....
0
Psycholog kliniczny
Gdzieś numer mi się zapodziałi chyba nie znajdę go.Wiem, miała na imię Lodzia,jak dzisiaj już mało kto. Pozazdrościłby i młodzian,gdyby mógł zobaczyć to,jak potrafiła ta Lodziaprzegonić z człowieka zło. Profesjonalizm podejściarówny Opiece Społeczneji doświadczenie po przejściachukryte w postawie grzecznej. Przy ujmującym wyglądziebłysk miała iskierek w oczach.Każdy przy takiej przysiądzie.Ta Lodzia była urocza. Gdzieś numer mi się zapodział.Zapisywałem. Gdzie? Nie wiem.Może wiersz przeczytasz Lodzia!Znów w wielkiej jestem potrzebie. ...
0
Blue Monday - czyli najbardziej depresyjny dzień w roku
   Natrafiłem dzisiaj w Internecie na informację o tym, że mamy oto Blue Monday. Najbardziej depresyjny poniedziałek (16.01.) 2017 roku. Zatrwożyłem się, jako że przeżyłem w nieświadomości już niemal cały ten dzień, a być może powinienem komuś wyrażać wdzięczność z tego powodu, że nic złego mi się nie przytrafiło? Ba, pomyślałem nawet, że całkiem udany był ten poniedziałek, bo pogoda piękna, wyżowa – ze słoneczkiem i temperaturą w okolicach zera. Jurek Owsiak dał nam w niedzielę ogromną porcję optymizmu i mimo ostrego ataku przeciwników dał sobie radę i swoje zamierzenia zrealizował z sukcesem. Optymistycznie nastrojony wyszedłem nawet na miły spacerek, ...
7
Kocica w butach, czyli pośpieszne zwierzenia zakupoholiczki
Ma ich 187, letnie, zimowe i wizytowe. Na koturnie, na platformie, na szpilce, albo na zupełnie niskim obcasie. W różnych kolorach, skórzane, jak i z innych materiałów. Dziś kupiła 188 parę do swojej kolekcji. Buty to jej miłość, a kupowanie ich stało się niemal obsesją. Ale gdy na wystawie sklepowej zobaczy te, które jej się podobają, musi je kupić, musi je mieć, choćby nawet miały stać tylko w pudełku na półce. Jej umiłowania butów nie rozumie zaś rodzina, koleżanki natomiast zazdroszczą i podziwiają, ale mąż rozwiódł się z nią właśnie z powodu "kupowania butów". Na początku było jej przykro, ...
0
Manhattan, miejsce które nigdy nie śpi.
Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych we wrześniu 1989 osiedliłem się w stanie New Jersey. Zaczęło się od Dover przez Boonton a skończyło w Roxbury. Przez cały okres mojego pobytu mieszkaliśmy w chrabstwie Morris. Przez jego północną część przebiega droga numer 80, która jest najdłuższą drogą międzystanową w Stanach. Na wschodzie kończy sie ona przed samym wjazdem na most George'a Washingtona a na zachodzie dochodzi aż do San Francisco. Mieszkanie w pobliżu tej drogi umożliwiało nam odwiedzanie Nowego Jorku. Miasto Nowy Jork podzielone jest na dzielnice i chociaż Manhattan jest najbardziej utożsamiany z miastem, to jednak stanowi tylko ...
0
[Recenzja]Blood Will Tell
Feudalna Japonia, w niespokojnych czasach rozłamu. Brak jednego przywódcy, demony pałętają się po świecie. Pierwszym złym omenem były dwa słońca które wstały pewnego dnia, jedno z nich czarne, to zwiastowało rychły koniec wolności ludzi. Legendarny fechmistrz Daigo, został obdarowany jednak proroczą wizją, zobaczył, że będzie w stanie zjednoczyć kraj i zaprowadzić pokój. Wyruszył więc do świątyni z swej wizji i podpisał pakt, który zaowocuje wieloma tragediami. Obiecał on, że odda w ręce demonów w zamian za siłę, swoje pierworodne dziecko. Nie wiedział jednak, że chłopiec będzie wybrańcem, którego demony nie będą mogły zabić. Podzieli więc jego ciało pomiędzy siebie. ...
0
„Brzydula” Julia Kamińska
Kto z Was oglądał serial Brzydula? Ja oglądałam. Serial mnie wciągnął jak to serial, na który się zaczyna patrzeć. Zabawne sytuacje, śmieszne teksty, miłość, związki,praca i duża dawka humoru. Uważam, że Julia Kamińska świetnie odegrała swoją rolę i przeobraziła się w brzydulę. Tym razem dorwałam pamiętnik Uli, który pisała. Podczas czytania go przypomniałam sobie sceny z serialu, który był już dość dawno emitowany. Zaopatrzony jest on w zabawne rysunki. Opisuje wiele sytuacji i osobiste przeżycia Uli, które zapisała sobie tylko dla siebie. Jeżeli ktoś jest fanem Brzyduli zachęcam do przeczytania jej pamiętnika i do przypomnienia sobie serialu. ...
3
O czołówkę i przetrwanie
Nie zwalnia tempa nasza piłkarska Ekstraklasa czas na kolejne przemyślenia.Patrząc na wtorkowe mecze należy zwrócić uwagę na drużyny, którym mało kto dawał szanse Na sukces. Przewidywano raczej walkę o utrzymanie, a tymczasem Podbeskidzie Bielsko Biała, Górnik Łęczna Zagłębie Lubin, KS Nieciecza mają duże szanse na rywalizację w pierwszej ósemce. Do tej pory grają z sercem, twardo i konsekwentnie. Do niezwykle ciekawego starcia dojdzie więc w Bielsku gdzie Górale podejmą efektywny a ostatnio coraz częściej efektowny Górnik z Lubelszczyzny. W tym starciu możliwe jest wszystko. Zagłębie podejmie Lechię Gdańsk . Przy tym meczu także jest duży znak zapytania, o ...
1