+ Załóż konto
Strona główna > Styl życia > Bajka o jutrze.
FreeWoman
#FreeWoman
2016-03-10

Good job

20

Bajka o jutrze.

Witajcie! 

Dziś chciałabym przedstawić wam coś co kiedyś znalazłam w sieci i do dziś mi towarzyszy. Chciałabym, żeby przeczytał to każdy. Zwłaszcza jeśli ma akurat zły humor, dzień lub chce się po prostu zmotywować, bo właśnie o to chodzi. Nie przedłużając... Przedstawiam wam bajkę dość filozoficzną, pełną metafor, ale też z bardzo interesującym morałem. Miłej lektury! 

 

(...) Młoda dziewczyna została wyrwana z zamyślenia. Oto przed nią stanęło Jutro w pełnej okazałości.
- No! To zaczynamy! – Wykrzyknęło Jutro entuzjastycznie.
- Co zaczynamy?! – Zaniepokoiła się dziewczyna.
- Jak to, co? Wszystko, co zaplanowałaś, czekając na mnie! Ciągle powtarzasz, że jutro wyjdziesz z pokoju, jutro zobaczysz, co jest w drugim pokoju, jutro zapiszesz się na kurs, jutro zrobisz przemeblowanie, jutro zainwestujesz w siebie, jutro postawisz na siebie, jutro wprowadzisz zmiany, jutro zaczniesz od nowa!
- Ale... Nie jestem jeszcze gotowa! – Zapierała się dziewczyna.
- Nie rozumiem, przecież powtarzasz, że jutro będziesz już gotowa, więc oto jestem! Czas zacząć.
Dziewczyna spojrzała w kąt swojego pokoju na Czas, który siedział na regale machając nogami i bawił się zegarami.
- W sumie mam jeszcze Czas, nie ma się co spieszyć. – Stwierdziła. – Teraz jest przecież Dziś, a Dzisiaj nie jestem jeszcze gotowa, jeszcze nie podjęłam decyzji.
- A kiedy ją podejmiesz? Kiedy zaczniesz działać? – Spytało podejrzliwie Jutro.
- Jutro oczywiście! Przecież przyjdziesz, zawsze przychodzisz.
Jutro pokręciło z rezygnacją głową i westchnęło.
- Jak chcesz, przyjdę, zawsze przychodzę, ale pamiętaj, pewnego dnia nie przyjdę.
Dziewczyna wzruszyła ramionami, przecież miała Czas po swojej stronie. Ba! Dużo czasu.
Tak mijały tygodnie, miesiące i lata. Dziewczyna wciąż siedziała w swoim fotelu rozmyślają o Jutrze i o tym, co zrobi. Wyobrażała sobie jak wygląda drugi pokój i wiedziała, że już jutro się o tym przekona. Była przeciętna, niczym się nie wyróżniała, ani szczęśliwa, ani smutna. Miała swoje plany, jakieś postanowienia, ale wiedziała, że Jutro zawsze przyjdzie i ma nadal przy swoim boku Czas.
Pewnego dnia Dziewczyna, spojrzała w kąt swojego pokoju, w którym zawsze siedział Czas i zdała sobie sprawę, że go tam nie ma. Przeraziła się i podbiegła do lustra. Z odbicia spojrzała na nią stara, siwa Kobieta. W jej spojrzeniu było pełno żalu, pretensji i smutku. Rozejrzała się po pokoju, który planowała bardzo dawno przemeblować. Po podłodze porozrzucane były wyblakłe ulotki dotyczące kursu, na który zawsze chciała iść. Nic się nie zmieniło, ona się nie zmieniła, wszystko było takie, jak przed kilkudziesięcioma laty. Drzwi od pokoju były zamknięte. Zawsze chciała je otworzyć i przez nie przejść, zobaczyć, co jest na zewnątrz. Jej stara, drżąca ręka dotknęła klamki, ale zaraz się cofnęła.
- Jutro. – Powiedziała do siebie Kobieta. – Czasu już nie mam, ale jest jeszcze Jutro.
Z tym postanowieniem i planem, że wreszcie Jutro otworzy drzwi, położyła się spać, ale kiedy Czas przeminął, to Jutro już nie nadeszło.
Jutro jest dziś. Niczego w życiu nie odkładaj na potem, bo potem może nie nadejść. Jutro się nie zmienisz, nie schudniesz, nie zrobisz prawo jazdy, nie powiesz, że kochasz, nie odejdziesz od kogoś kto Cię nie kocha i nie szanuje, nie spełnisz swoich marzeń... jeśli nic w tym kierunku nie zrobisz. Pamiętaj, że czas i tak upłynie, a gdy miarka się przepełni będzie już za późno. Dziś jest jutro na, które wczoraj czekałeś!

 

Adres URL:

Bajka jest dobra na wszystko
W ubiegłą niedzielę słuchałem rankiem w Jedynce Polskiego Radia cyklicznej audycji „Familijna Jedynka". Tematy raczej poważne jak to w katolickiej rozgłośni bywa, aż tu nagle usłyszałem: - A teraz zapraszamy do odbiorników naszych najmłodszych słuchaczy. Wysłuchamy wspólnie bajki o poszukiwaniu szczęścia. Zastanowiło mnie to, że to dzieciom będą czytać, a cóż one wiedzą o szczęściu, czy o jego szukaniu. Chcą mieć wszystko, a gdy to jest spełnione, to czy przyjdzie na myśl przeciętnemu dziecku aby nazwać ten dobrostan szczęściem?Robiąc swoje słuchałem jednak z rosnącym zainteresowaniem:W pewnej krainie żył sobie człowiek, który był wyjątkowym pechowcem – rozpoczął swoją opowieść ...
2
O kinie...nieobiektywnie: cz. 60 - Śmierć nadejdzie jutro
60. Śmierć nadejdzie jutro (Die Another Day) – 2002 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 5/10 (ŚREDNI) Dwudziesty film o agencie Jej Królewskiej Mości. Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień – można zacytować piosenkę ze znanego serialu... Właśnie tak – dokładnie tyle czasu upłynęło od realizacji pierwszego epizodu, "Doktora No". Jak wiele się przez ten czas na świecie zmieniło sami możecie zaobserwować. Tymczasem po przeciętnej, bardzo przeciętnej części zatytułowanej "Świat to za mało" należało mieć nadzieję, że na ten zacny jubileusz twórcy pokażą coś atrakcyjnego. I pokazali, ale... Niestety tylko jeśli chodzi o efekty specjalne. Może by i to nie ...
0
O kinie...nieobiektywnie: cz. 58 - Jutro nie umiera nigdy
58. Jutro nie umiera nigdy (Tomorrow Never Dies) – 1997 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 7/10 (DOBRY) Po bardzo dobrze przyjętym "GoldenEye" przyszła pora na drugi film z Irlandczykiem Piercem Brosnanem. Następcą Martina Campbella na stołku reżyserskim został Roger Spottiswoode i trzeba przyznać, że wyszedł mu świetny film. "Jutro nie umiera nigdy" to naprawdę klasowa sensacja i zdecydowanie godny następca poprzedników. Pierce Brosnan po raz drugi podołał zadaniu. Powiem więcej – dla mnie jest lepszy niż w jego debiucie, a także dwóch kolejnych częściach. Widać, że czuje się pewniej w skórze agenta. Jeśli chodzi o głównego antagonistę, Jonathan Pryce ...
0
Kolejna odsłona walecznego serca
Kolejna odsłona walecznego serca Wpadam z kolejnym motywatorem. Tym razem coś o słuchaniu głosu serca i własnej intuicji. Zapraszam! ...Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. Każdy z nas wie, że życie bywa trudne. I każdego też to spotyka. No bo kto nie zna tego uczucia bezradności, kiedy braknie kasa na rachunki, czy jedzenie? Wtedy łapiecie się czego popadnie, żeby tylko wyjść na prostą i jest to zachowanie zupełnie naturalne. Ale nie o to mi chodzi. Pójdźmy w inną stronę. Dość często trudy życia powodują, że odchodzi nam ...
2
Bajka o jutrze.
Witajcie!  Dziś chciałabym przedstawić wam coś co kiedyś znalazłam w sieci i do dziś mi towarzyszy. Chciałabym, żeby przeczytał to każdy. Zwłaszcza jeśli ma akurat zły humor, dzień lub chce się po prostu zmotywować, bo właśnie o to chodzi. Nie przedłużając... Przedstawiam wam bajkę dość filozoficzną, pełną metafor, ale też z bardzo interesującym morałem. Miłej lektury!    (...) Młoda dziewczyna została wyrwana z zamyślenia. Oto przed nią stanęło Jutro w pełnej okazałości.- No! To zaczynamy! – Wykrzyknęło Jutro entuzjastycznie.- Co zaczynamy?! – Zaniepokoiła się dziewczyna.- Jak to, co? Wszystko, co zaplanowałaś, czekając na mnie! Ciągle powtarzasz, że jutro wyjdziesz ...
11
Telewizyjna utopia, czyli Truman Show
Dzień dobry. A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – także dobry wieczór i dobranoc. The Truman Show  Uwaga ! Artykuł zawiera lokowanie produktu ! ;D      Na samym początku chciałbym pogratulować użytkownikowi #WidzianezEkwadoru, który jako pierwszy i jedyny podał poprawną odpowiedź. Nie ma powodu do smutku zagadek będzie jeszcze mnóstwo. Głowa do góry. Tak jak obiecałem, głównym bohaterem dzisiejszego artykułu jest film: Truman Show. Dokładnie, kilka lat temu po raz  pierwszy miałem okazję go zobaczyć w telewizji. Prawdopodobnie to był Canal +, lub HBO. Od tamtej pory szukałem go w Empiku, Media Markt, oraz w Szczecińskim Saturnie. ...
5
więcej

Komentarze

czeslaw_brudek
Piękne. Jutro jest bliźniacza siostrą Nigdy
FreeWoman
....Niestety.. :)
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 0 0
Rheagar
Krótka bajka z przytłaczającym morałem. Ciarki mnie przeszły po plecach. Jak tak na poważnie czas ucieka, a w głowie chaos. Miliard myśli jest najważniejsze i żadna nie zamierza spaść niżej w rankingu. Zawsze jest moment na odpoczynek, człowiek nie jest maszyną, lub perpetum mobile. Rozsądne zarządzanie energią pozwoli, aby wszystkie zaplanowane czynności były wykonane.w dany dzień, inaczej zabraknie sił i cały wysiłek przeniesie się na wieczne nigdy.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Dość często brakuje nam tej upartości i zawziętości, a także zdeterminowania - choć wszystkie te cechy nawiązują do jednego: odkładamy wszystko na JUTRO.
Ja osobiście nie lubię tego robić, ale niekiedy to się zdarza. Wszyscy jesteśmy jednak ludźmi i takie zachowania są zrozumiałe. Boimy się czegoś zaczynać. Czasami nawet przez lenistwo.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
"Nikt nie planuje przegranej. Przegrywa, bo nie planował" - takiej sentencji używałem na lekcjach przedsiębiorczości i ekonomiki. Uczniowie LO i technikum na ogół nie kupowali takiego podejścia do życia.
FreeWoman
Szkoda, że nie kupowali. Sentencja ma to do siebie, że jest strasznie prawdziwa.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
MrsRight
bardzo to smutne i pouczające, jak to nie wolno niczego odkładać i żyć 'tu i teraz'
#MrsRight - Zgłoś nadużycie 3 0
Rheagar
Sentencja to mądrość ludowa i ma moc symboliczną. Jednak ją traci. Może wy macie znajomych, którzy spamują tablicę demotywatorami i złotymi myślami, albo cytatami pana Paulo. Jak czegoś jest za dużo to traci wartość, a jeszcze jest gorzej gdy udostępniamy coś czego nie rozumiemy, a jedynie zaimponować. Czas przemija i a hasło jutro też jest dzień jest zgubne, ponieważ jutro się obudzimy z wątpliwościami i ogromnym żalem do siebie. Jestem leniwy, ale potrafię zebrać siły i zrobić to co muszę wykonać na czas.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 0 0
FreeWoman
Nie wiem jak rozumieć twój komentarz i prawdę mówiąc nie zamierzam jakoś długo nad tym kminić. Znalazłam to w internecie - przyznaję się bez bicia. I co?
Moim zdaniem bajka daje do myślenia. Nie ważne jakie to jest myślenie. Ważne, że wywołuje właściwe reakcje i o to mi chodziło publikując ten artykuł.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
czeslaw_brudek
Masz rację. Po co wyważać otwarte drzwi?
Dominika
Wspaniały tekst, z jednej strony motywuje, z drugiej jednak... odrobinę przeraża. Każdy przecież odkłada coś na Jutro. Jednak Jutro nie jest takie pewne. Chyba czas zrozumieć, że - tak jak w morale jest ujęte - Jutro jest Dziś :) Dzięki za tę bajkę, dała mi do myślenia!
#Dominika - Zgłoś nadużycie 3 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Powrót Polski i Polskości!
Lista stworzona przez tych, co usilnie dążyli do rozbioru Polski,i podpisana przez tych, którzy o tym marzą, pokazała jasno do czego dążyli i dążą ludzie, dla których słowo ojczyzna, to z Polską ma niewiele wspólnego, bo ich korzenie tkwią gdzie indziej. Dla przeciętnego obserwatora polityki prowadzonej w naszymkraju, jest jasne, że gdyby poprzednia ekipa jeszcze kolejne cztery lata rządziła, to by polska została wymazana z państwsuwerennych Europy. Już przecież ekonomicznie zdruzgotani poprzez utratę banków, staliśmy na krawędzi upadku. O prawdziwości tych zdarzeń świadczy fakt, że ci co doprowadzilido stanu zależności naszego kraju od wielkich sąsiadów, teraz szkodzą ...
0
O kinie...nieobiektywnie: cz. 76 - Duża ryba
76. Duża ryba (Big Fish) – 2003 Gatunek: Dramat, Fantasy MOJA OCENA: 8/10 (BARDZO DOBRY)        POLECAM!!!!!!!!!! Dzięki filmowi „Big Fish" możemy przenieść się na chwilę do świata marzeń i fantazji, zapominając o nieistotnych problemach, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie doceniać otaczających nas ludzi.„Big Fish" podzielił wielbicieli Tima Burtona. Niektórzy z nich uważają bowiem, że produkcja zawiera zbyt mało cech charakterystycznych dla dzieł tego artysty. Uważam jednak, że Burton bardzo sprawnie wyreżyserował opisywany film.Z dużą zręcznością wplótł fantastykę, a także inne elementy, które można było zauważyć w jego wcześniejszych produkcjach, m.in. poskręcane drzewa, klaunów, ...
0
Kłótnia gwarantuje prawidłowy rozwój
Konflikty między rówieśnikami to niezbędny element kształtowania postaw - tak twierdzi włoski pedagog Daniele Novara, który właśnie opublikował książkę "Kłócić się, by rosnąć".Novara argumentuje, że nie należy uważać sprzeczek między dziećmi za incydenty, których trzeba unikać i nie można interweniować, kiedy do takich sporów dochodzi. Jak podkreśla postrzeganie dziecięcych kłótni za coś negatywnego jest archaiczne i błędne, gdyż prowadzi wyłącznie do interwencji, polegających na wyznaczaniu kary oraz histerycznych reakcji. Tymczasem zdaniem eksperta pedagogiki kłótnie te są zjawiskiem całkowicie naturalnym i znakomitą lekcją poznawczą i społeczną, w czasie której najmłodsi uczą się przebywania ze sobą. To właśnie w takich sytuacjach dzieci ...
1
Wyszło PiSło z worka
Wreszcie poseł Kukiz stanął na wysokości zadania i ukazał prawdziwą twarz nowej władzy. Polska była w tak głębokiej ruinie, że bez gabinetów politycznych, doradców, asystentów i temu podobnych specjalistów od spraw wszelakich za grubą kasę obecny rząd nie jest w stanie poradzić sobie z wyjściem z tej ruiny. Oto co powiedział pan Paweł i co zostało opublikowane na Onecie trzeciego lutego: "PiS dwukrotnie postulował likwidację gabinetów politycznych. Składał ustawy w tej sprawie w 2009 i 2012 r. W 2015 r. PiS diametralnie zmienił swoje zdanie zatrudniając w gabinetach politycznych niemal 90 osób!". "Według naszych obliczeń, ...
4
"Siostry na lato" Mary Alice Monroe
Aktualnie czytam książki na lato tej pięknej jesieni. Dziś napiszę trochę o pierwszej części. Teraz czytam drugą równie dobrą jak pierwsza. Lekkie, przyjemne, sympatyczne. Szybko się czyta i nie ma w nic nic zawiłego.Marietta Muir kończy właśnie osiemdziesiąt lat. Zamierza przenieść się do domu spokojnej starości. Na swoje urodziny zaprosiła swoje trzy wnuczki. Są one siostrami przyrodnimi i każda z nich różni się od siebie. W dzieciństwie zawsze spędzały razem wakacje w domku w Morskiej Bryzie. Teraz już dorosłe kobiety, nie potrafią znaleźć czasu na spędzenie go razem. Każda z nich ma swoje życie, swoje problemy. A ich ...
0
Jak Cię widzą...
Jak Cię widzą, tak Cię piszą - przysłowieW telewizji osobne kanały związane z modą. Tu się odchudzają, tu walczą z anoreksją. W internecie porady dotyczące makijażu. Na osiedlu zakłady fryzjerskie i kosmetyczne rosną jak grzyby po deszczu. Plotkarskie pisemka i takowe www rozpisują się o wyglądzie aktorek na czerwonym dywanie, opisach kreacji. Zupełnie tak, jakby o człowieku świadczyła sukienka, garnitur lub kolor powiek.NIE! MÓWIĘ STOP!Dokąd zmierza ludzkość przedstawiając człowieka jako efekt pracy stylistów, krawców i makijażystek? Dlaczego na pierwszy plan wysuwa się wizerunek zewnętrzny? Gdzie podziało się to, co najcenniejsze – nasze wnętrze. To ono świadczy ...
4
Cudem wyparowało z banku pół miliona. Zauważono po miesiącu
  "Bank stwierdził zniknięcie pieniędzy dopiero wtedy, kiedy gotówka miała zostać przelana na konta" - mówi prokurator. Policja dostała zgłoszenie o tym po blisko miesiącu. Minęły czasy pewności naszych oszczędności w bankach. Minęły w tym sensie, że dziś są nowoczesne sposoby dobierania się do kasy banków, bez wybijania okien, wyłamywania drzwi czy zamków. Zbyteczne jest też podkopywanie się tunelami lub przebijanie ścian po to, aby dostać się do skarbca i zgarnąć większe miliony... Działają dla tych potrzeb m.in. kopiarki kodów dostępu do kont bankowych i różne inne metody internetowe. Oto finezyjny przypadek chwycenia pokaźnej bankowej gotówki bez hałasu w woj. lubuskim. Sprytny ...
0
Wiara czyni cuda, czyli modlitewnik nasz powszedni
   Odkryłam ostatnio stronę z modlitwami www.alldevotion.com , prośbami ludzi z całego świata do Boga. Nawet nie zastanawiam się, czy to jest zgodne z moim katolicyzmem. To nie ma żadnego znaczenia. Najcenniejsze jest to, że ludzie proszą innych o modlitwę, za zdrowie lub życie chorych, bliskich ich osób, o modlitwę za znalezieniem wreszcie pracy czy mieszkania, czy też o modlitwę żeby ich małżeństwa się nie rozpadły... To jest piękne, ta ludzka szczerość, pokora i nadzieja pokładana w Bogu, i powierzanie swoich uczuć innym modlącym się.Strona jest tak skonstruowana, że każdą intencję modlitewną można przekierować na Facebook. A tym ...
0
Hej wakacje, to rzecz miła...
   Kto jest nauczycielem, ten wie jak ciężki okres przeżywają teraz uczniowie. Niestety, jak wynika z moich długoletnich obserwacji, tylko mały odsetek uczniów zachowuje systematyczność i teraz spokojnie czeka na wystawienie ocen. Ci, którzy odkładali na nieokreślone później solidne zabranie się za naukę, przeżywają teraz wyjątkowo gorący czas. Mało kto godzi się na taką ocenę jaka mu wychodzi. Zdecydowana większość chce poprawiać ocenę, a byłoby najlepiej gdyby to nauczyciel ją poprawił, bez dodatkowych kartkówek czy dopytywania. Bardzo wielu uczniów jako przyczynę słabych ocen jednoznacznie wskazuje na nauczyciela, a nie na siebie. To nie oni zaniedbali swoje, często jedyne obowiązki ...
2
Sorry, ja się w to nie bawię
Jeszcze miesiąc i po sprawie.Sorry, ja się w to nie bawię.Nie zapalam. Nie podniecam.Nie dla mnie ta cała heca. Niech się dzieje. Ja wiem swoje.Nie dla mnie te paranoje.Ten śmietnik informacyjny.Obowiązek dla partyjnych. Nie dla mnie są te wystrzały.choćby góry się ruszały,choćby od nich drżała ziemia -nie poczuję podniecenia. Po zadymie jest zadyma.Jeszcze miesiąc. Ja wytrzymam.W gwizdek idzie cała para.Nie jest lekko, choć się staram. Należę do uciszonych.Z trudem już otwieram stronyi piszę dla kilku osób.Znaleziono na mnie sposób. Ta metoda i mnie służy.Dzięki temu wytrwam dłużeji ...
0
Najważniejsze wydarzenia sportowe 2016 roku.
                     W 2016 roku czeka nas wiele emocji sportowych. Będzie dużo imprez , najważniejsze to oczywiście Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ale nie tylko. Oto krótki przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych w 2016 roku.   15-31 styczeń - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce. Już za niecałe 2 tygodnie rozpoczynamy nowy rok z wielkimi emocjami w naszym kraju. Pierwszy raz w historii szczypiorniaka tak wielki turniej jest rozgrywany w Polsce. Znając styl gry naszych piłkarzy ręcznych możemy być pewni pięknych meczów , ambitnej gry i szalonych końcówek. Nasi są jednym ...
0
Pinterest wspaniały na ślub
                                 charakterystyczny kwadracik - logo informatora "Kurier Weselny",                              towarzyszyć będzie każdej mojej publikacji kierowanej do narzeczonych  https://pl.pinterest.com/   Czy słyszeliście już o Pinterest? To jedna z najszybciej rozwijających się stron internetowych. Zasada jest absolutnie prosta. Pinterest, to taka wirtualna tablica korkowa, miejsce gdzie wpinasz inspirujące obrazy i video. "Tablica marzeń" ...
0