+ Załóż konto
Strona główna > Styl życia > Bajka o jutrze.
FreeWoman
#FreeWoman
2016-03-10

Good job

20

Bajka o jutrze.

Witajcie! 

Dziś chciałabym przedstawić wam coś co kiedyś znalazłam w sieci i do dziś mi towarzyszy. Chciałabym, żeby przeczytał to każdy. Zwłaszcza jeśli ma akurat zły humor, dzień lub chce się po prostu zmotywować, bo właśnie o to chodzi. Nie przedłużając... Przedstawiam wam bajkę dość filozoficzną, pełną metafor, ale też z bardzo interesującym morałem. Miłej lektury! 

 

(...) Młoda dziewczyna została wyrwana z zamyślenia. Oto przed nią stanęło Jutro w pełnej okazałości.
- No! To zaczynamy! – Wykrzyknęło Jutro entuzjastycznie.
- Co zaczynamy?! – Zaniepokoiła się dziewczyna.
- Jak to, co? Wszystko, co zaplanowałaś, czekając na mnie! Ciągle powtarzasz, że jutro wyjdziesz z pokoju, jutro zobaczysz, co jest w drugim pokoju, jutro zapiszesz się na kurs, jutro zrobisz przemeblowanie, jutro zainwestujesz w siebie, jutro postawisz na siebie, jutro wprowadzisz zmiany, jutro zaczniesz od nowa!
- Ale... Nie jestem jeszcze gotowa! – Zapierała się dziewczyna.
- Nie rozumiem, przecież powtarzasz, że jutro będziesz już gotowa, więc oto jestem! Czas zacząć.
Dziewczyna spojrzała w kąt swojego pokoju na Czas, który siedział na regale machając nogami i bawił się zegarami.
- W sumie mam jeszcze Czas, nie ma się co spieszyć. – Stwierdziła. – Teraz jest przecież Dziś, a Dzisiaj nie jestem jeszcze gotowa, jeszcze nie podjęłam decyzji.
- A kiedy ją podejmiesz? Kiedy zaczniesz działać? – Spytało podejrzliwie Jutro.
- Jutro oczywiście! Przecież przyjdziesz, zawsze przychodzisz.
Jutro pokręciło z rezygnacją głową i westchnęło.
- Jak chcesz, przyjdę, zawsze przychodzę, ale pamiętaj, pewnego dnia nie przyjdę.
Dziewczyna wzruszyła ramionami, przecież miała Czas po swojej stronie. Ba! Dużo czasu.
Tak mijały tygodnie, miesiące i lata. Dziewczyna wciąż siedziała w swoim fotelu rozmyślają o Jutrze i o tym, co zrobi. Wyobrażała sobie jak wygląda drugi pokój i wiedziała, że już jutro się o tym przekona. Była przeciętna, niczym się nie wyróżniała, ani szczęśliwa, ani smutna. Miała swoje plany, jakieś postanowienia, ale wiedziała, że Jutro zawsze przyjdzie i ma nadal przy swoim boku Czas.
Pewnego dnia Dziewczyna, spojrzała w kąt swojego pokoju, w którym zawsze siedział Czas i zdała sobie sprawę, że go tam nie ma. Przeraziła się i podbiegła do lustra. Z odbicia spojrzała na nią stara, siwa Kobieta. W jej spojrzeniu było pełno żalu, pretensji i smutku. Rozejrzała się po pokoju, który planowała bardzo dawno przemeblować. Po podłodze porozrzucane były wyblakłe ulotki dotyczące kursu, na który zawsze chciała iść. Nic się nie zmieniło, ona się nie zmieniła, wszystko było takie, jak przed kilkudziesięcioma laty. Drzwi od pokoju były zamknięte. Zawsze chciała je otworzyć i przez nie przejść, zobaczyć, co jest na zewnątrz. Jej stara, drżąca ręka dotknęła klamki, ale zaraz się cofnęła.
- Jutro. – Powiedziała do siebie Kobieta. – Czasu już nie mam, ale jest jeszcze Jutro.
Z tym postanowieniem i planem, że wreszcie Jutro otworzy drzwi, położyła się spać, ale kiedy Czas przeminął, to Jutro już nie nadeszło.
Jutro jest dziś. Niczego w życiu nie odkładaj na potem, bo potem może nie nadejść. Jutro się nie zmienisz, nie schudniesz, nie zrobisz prawo jazdy, nie powiesz, że kochasz, nie odejdziesz od kogoś kto Cię nie kocha i nie szanuje, nie spełnisz swoich marzeń... jeśli nic w tym kierunku nie zrobisz. Pamiętaj, że czas i tak upłynie, a gdy miarka się przepełni będzie już za późno. Dziś jest jutro na, które wczoraj czekałeś!

 

Adres URL:

Bajka jest dobra na wszystko
W ubiegłą niedzielę słuchałem rankiem w Jedynce Polskiego Radia cyklicznej audycji „Familijna Jedynka". Tematy raczej poważne jak to w katolickiej rozgłośni bywa, aż tu nagle usłyszałem: - A teraz zapraszamy do odbiorników naszych najmłodszych słuchaczy. Wysłuchamy wspólnie bajki o poszukiwaniu szczęścia. Zastanowiło mnie to, że to dzieciom będą czytać, a cóż one wiedzą o szczęściu, czy o jego szukaniu. Chcą mieć wszystko, a gdy to jest spełnione, to czy przyjdzie na myśl przeciętnemu dziecku aby nazwać ten dobrostan szczęściem?Robiąc swoje słuchałem jednak z rosnącym zainteresowaniem:W pewnej krainie żył sobie człowiek, który był wyjątkowym pechowcem – rozpoczął swoją opowieść ...
2
O kinie...nieobiektywnie: cz. 60 - Śmierć nadejdzie jutro
60. Śmierć nadejdzie jutro (Die Another Day) – 2002 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 5/10 (ŚREDNI) Dwudziesty film o agencie Jej Królewskiej Mości. Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień – można zacytować piosenkę ze znanego serialu... Właśnie tak – dokładnie tyle czasu upłynęło od realizacji pierwszego epizodu, "Doktora No". Jak wiele się przez ten czas na świecie zmieniło sami możecie zaobserwować. Tymczasem po przeciętnej, bardzo przeciętnej części zatytułowanej "Świat to za mało" należało mieć nadzieję, że na ten zacny jubileusz twórcy pokażą coś atrakcyjnego. I pokazali, ale... Niestety tylko jeśli chodzi o efekty specjalne. Może by i to nie ...
0
O kinie...nieobiektywnie: cz. 58 - Jutro nie umiera nigdy
58. Jutro nie umiera nigdy (Tomorrow Never Dies) – 1997 Gatunek: Sensacyjny MOJA OCENA: 7/10 (DOBRY) Po bardzo dobrze przyjętym "GoldenEye" przyszła pora na drugi film z Irlandczykiem Piercem Brosnanem. Następcą Martina Campbella na stołku reżyserskim został Roger Spottiswoode i trzeba przyznać, że wyszedł mu świetny film. "Jutro nie umiera nigdy" to naprawdę klasowa sensacja i zdecydowanie godny następca poprzedników. Pierce Brosnan po raz drugi podołał zadaniu. Powiem więcej – dla mnie jest lepszy niż w jego debiucie, a także dwóch kolejnych częściach. Widać, że czuje się pewniej w skórze agenta. Jeśli chodzi o głównego antagonistę, Jonathan Pryce ...
0
Kolejna odsłona walecznego serca
Kolejna odsłona walecznego serca Wpadam z kolejnym motywatorem. Tym razem coś o słuchaniu głosu serca i własnej intuicji. Zapraszam! ...Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. Każdy z nas wie, że życie bywa trudne. I każdego też to spotyka. No bo kto nie zna tego uczucia bezradności, kiedy braknie kasa na rachunki, czy jedzenie? Wtedy łapiecie się czego popadnie, żeby tylko wyjść na prostą i jest to zachowanie zupełnie naturalne. Ale nie o to mi chodzi. Pójdźmy w inną stronę. Dość często trudy życia powodują, że odchodzi nam ...
2
Bajka o jutrze.
Witajcie!  Dziś chciałabym przedstawić wam coś co kiedyś znalazłam w sieci i do dziś mi towarzyszy. Chciałabym, żeby przeczytał to każdy. Zwłaszcza jeśli ma akurat zły humor, dzień lub chce się po prostu zmotywować, bo właśnie o to chodzi. Nie przedłużając... Przedstawiam wam bajkę dość filozoficzną, pełną metafor, ale też z bardzo interesującym morałem. Miłej lektury!    (...) Młoda dziewczyna została wyrwana z zamyślenia. Oto przed nią stanęło Jutro w pełnej okazałości.- No! To zaczynamy! – Wykrzyknęło Jutro entuzjastycznie.- Co zaczynamy?! – Zaniepokoiła się dziewczyna.- Jak to, co? Wszystko, co zaplanowałaś, czekając na mnie! Ciągle powtarzasz, że jutro wyjdziesz ...
11
Telewizyjna utopia, czyli Truman Show
Dzień dobry. A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – także dobry wieczór i dobranoc. The Truman Show  Uwaga ! Artykuł zawiera lokowanie produktu ! ;D      Na samym początku chciałbym pogratulować użytkownikowi #WidzianezEkwadoru, który jako pierwszy i jedyny podał poprawną odpowiedź. Nie ma powodu do smutku zagadek będzie jeszcze mnóstwo. Głowa do góry. Tak jak obiecałem, głównym bohaterem dzisiejszego artykułu jest film: Truman Show. Dokładnie, kilka lat temu po raz  pierwszy miałem okazję go zobaczyć w telewizji. Prawdopodobnie to był Canal +, lub HBO. Od tamtej pory szukałem go w Empiku, Media Markt, oraz w Szczecińskim Saturnie. ...
5
więcej
DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

Komentarze

czeslaw_brudek
Piękne. Jutro jest bliźniacza siostrą Nigdy
FreeWoman
....Niestety.. :)
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 0 0
Rheagar
Krótka bajka z przytłaczającym morałem. Ciarki mnie przeszły po plecach. Jak tak na poważnie czas ucieka, a w głowie chaos. Miliard myśli jest najważniejsze i żadna nie zamierza spaść niżej w rankingu. Zawsze jest moment na odpoczynek, człowiek nie jest maszyną, lub perpetum mobile. Rozsądne zarządzanie energią pozwoli, aby wszystkie zaplanowane czynności były wykonane.w dany dzień, inaczej zabraknie sił i cały wysiłek przeniesie się na wieczne nigdy.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 1 0
FreeWoman
Dość często brakuje nam tej upartości i zawziętości, a także zdeterminowania - choć wszystkie te cechy nawiązują do jednego: odkładamy wszystko na JUTRO.
Ja osobiście nie lubię tego robić, ale niekiedy to się zdarza. Wszyscy jesteśmy jednak ludźmi i takie zachowania są zrozumiałe. Boimy się czegoś zaczynać. Czasami nawet przez lenistwo.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 0 0
czeslaw_brudek
"Nikt nie planuje przegranej. Przegrywa, bo nie planował" - takiej sentencji używałem na lekcjach przedsiębiorczości i ekonomiki. Uczniowie LO i technikum na ogół nie kupowali takiego podejścia do życia.
FreeWoman
Szkoda, że nie kupowali. Sentencja ma to do siebie, że jest strasznie prawdziwa.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
MrsRight
bardzo to smutne i pouczające, jak to nie wolno niczego odkładać i żyć 'tu i teraz'
#MrsRight - Zgłoś nadużycie 3 0
Rheagar
Sentencja to mądrość ludowa i ma moc symboliczną. Jednak ją traci. Może wy macie znajomych, którzy spamują tablicę demotywatorami i złotymi myślami, albo cytatami pana Paulo. Jak czegoś jest za dużo to traci wartość, a jeszcze jest gorzej gdy udostępniamy coś czego nie rozumiemy, a jedynie zaimponować. Czas przemija i a hasło jutro też jest dzień jest zgubne, ponieważ jutro się obudzimy z wątpliwościami i ogromnym żalem do siebie. Jestem leniwy, ale potrafię zebrać siły i zrobić to co muszę wykonać na czas.
#Rheagar - Zgłoś nadużycie 0 0
FreeWoman
Nie wiem jak rozumieć twój komentarz i prawdę mówiąc nie zamierzam jakoś długo nad tym kminić. Znalazłam to w internecie - przyznaję się bez bicia. I co?
Moim zdaniem bajka daje do myślenia. Nie ważne jakie to jest myślenie. Ważne, że wywołuje właściwe reakcje i o to mi chodziło publikując ten artykuł.
#FreeWoman - Zgłoś nadużycie 1 0
czeslaw_brudek
Masz rację. Po co wyważać otwarte drzwi?
Dominika
Wspaniały tekst, z jednej strony motywuje, z drugiej jednak... odrobinę przeraża. Każdy przecież odkłada coś na Jutro. Jednak Jutro nie jest takie pewne. Chyba czas zrozumieć, że - tak jak w morale jest ujęte - Jutro jest Dziś :) Dzięki za tę bajkę, dała mi do myślenia!
#Dominika - Zgłoś nadużycie 3 0
Aby dodawać komentarze należy być zalogowanym.
Zaloguj się lub załóż nowe konto
Napisz artykuł na Perepele już teraz!

Najnowsze:

Ponieważ bardzo spodobała mi się ta kolęda, postanowiłem się nią podzielić. Jacek Kurski niestety przespał, a szkoda. A może i on się bał niekorzystnej opinii specjalistki od spraw medialnych. ...
6
                                                                                                                                 Mietek Startował do szkoły cyrkowej w Julinku. Występy na okrągłej „estradzie" były jego wielkim marzeniem. Pragnął uczyć się cyrkowej sztuki . ...
0
Utarło się przekonanie, że mężczyźnie znacznie trudniej wybrać prezent niż kobiecie. Szanowne Panie, matki, żony, kochanki czy siostry i koleżanki - nie uszczęśliwiajmy naszych mężczyzn kolejną parą skarpetek, siedemnastym krawatem, czy następną koszulą. Spróbujmy znaleźć inny prezent, niż komplet narzędzi, portfel lub wizytownik. Pomyślmy! Może dawno nie byliśmy na kolacji tylko we dwoje? Może w prezencie można podarować naszemu mężczyźnie zaproszenie na kolację przy świecach, do włoskiej restauracji? A może nasz przyjaciel marzy o masażu tajskim, tylko wstydził się pójść do gabinetu, tak samo jak my boimy się wziąć do ręki wiertarkę, której nie chciałybyśmy dostać w prezencie? A ...
0
„Tak by się nam serce śmiało do ogromnych, wielkich rzeczy, a tu pospolitość skrzeczy" - Stanisław Wyspiański „Wesele" Im dłużej trwa świat, im mniej na nim wojen, tym więcej budynków, drzew i pomników uznawanych za zabytki. Im ich więcej, tym więcej trzeba pieniędzy, by zadbać o ich stan. Konserwatorzy i miłośnicy wytworów czasu minionego walczą o każdy budynek, o każdą cegłę, o każdy liść na zabytkowym dębie. Troszczą się o czas miniony, o historię, która uczy jak żyć, jak szanować przeszłość, którą sami się staniemy. Przegrywają. Stara lipa stoi w miejscu, gdzie najłatwiej i najlepiej dla mieszkańców wsi poprowadzić nową jezdnię z chodnikiem. Kiedy ...
4
Czy próbowałaś (eś) ułożyć sobie życie? - złe pytanie Samotna matka z gromadką dzieci, rozwiedziona kobieta po pięćdziesiątce, facet po przejściach... – skrywają zawsze w sercu ból. Przyzwyczaili się już do tego, że nie dzielą z nikim łoża ani stołu. Z biegiem samotnych lat uznali, że tak właściwie nic się nie stało. Im starsi, tym trudniej byłoby z kimś zamieszkać, dzielić się domowymi obowiązkami. Są na swój sposób egoistami. Większość nie potrafiłaby już z kimś być razem. Owszem, gdyby trafił się ktoś, kto ugotowałby, posprzątał, zrobił zakupy... Tyle tylko, że osobę do opieki chciałaby zarówno ona jak i on... A jednak ...
3
Utrzymywanie ,, baranów "
Analizując Polską scenę Polityczną już dawano doszedłem do wniosku że przez te wszystkie lata wolności banda z wiejskiej solidnie zapracowała na to żeby udział w wyborach nie był żadnym obywatelskim obowiązkiem a jeśli już to niezwykle przykrym ob . Mówiąc to głośno często spotykałem się z argumentem że nie mam prawa wypowiadać swoich opinii na tematy polityczne. Ja uważam inaczej . Sejm i Senat utrzymywany jest z naszych podatków. To my idąc do pracy każdego dnia utrzymujemy polityków. Ci żeby nie uogólniać są lepsi gorsi. Ale niestety patrząc na ostatnie wydarzenie w sejmie jawi się ogół zwykłych oszustów i ...
0
„Albo jesteś ludziom miły, albo kładź się do mogiły
Nadszedł Dzień Edukacji Narodowej, więc nic dziwnego, że w prasie, i ogólnie w mediach pojawiają się materiały mające ilustrować jak jest w oświacie, jak powinno być. Ktoś naświetla swoje racie i atakuje, a inny się broni choćby przez solidarność ze środowiskiem szkolnym. Ja też miękko wszedłem w atmosferę tych dni i zabrałem się do czytania, a nawet komentowania sytuacji. W Belfer blogu jaki znajduje się w Polityce znalazłem opis gorączki przedświątecznej związanej z nagrodami z okazji \dnia Nauczyciela. Komu, za co, sprawiedliwie, niesprawiedliwie... .Jak zawsze było i będzie. Spodobał mi się rymowany apel do nauczycieli, który oddaje ważną w ...
4
"Cześć, co słychać?" Magdalena Witkiewicz
Nikt by się nie spodziewał że słowa tytułowe książki mogą narobić tak wiele zamieszania w życiu. Niby takie bez podtekstu, grzecznościowe. A jednak.Zuzanna główna bohaterka to żona Wojtka i kochająca matka. Jest szczęśliwa w swoim małżeństwie, w którym jest bardzo długo. Ma dobrą prace i przyjaciółki jeszcze z lat szkolnych. Podczas jednego ze spotkań z dziewczynami zostaje przywołane imię Pawła. Kim jest Paweł? Otóż Paweł to pierwsza miłość Zuzy. To z nim spędzała kiedyś najwięcej czasu, z nim przeżyła pierwsze uniesienia i namiętności. On miał być tym jedynym i na zawsze. Ale ich drogi rozdzieliły się i każdy ...
0
Odsuwane pytania
Winy winem spijamy.Chleb powszechny dzielimy.Czcimy i uwielbiamy.Pan Boga chwalimy.Nasza ufność jest czysta,Że Syn na krzyżu umarł.Śmierć pokonał. ZmartwychwstałW naszych duszach, rozumach. Ojciec do nas powiedział:Jam jest Bóg AbrahamaI kto wierzył, ten wiedział -Obietnicą jest zmiana.Ale nie wszyscy żydziuwierzyli w tę zmianę.Ktoś inaczej ją widzi.Czyta słowa spisane. Ta różnica, jak wieciewciąż podziały nam sprawia,że się i na tym świecieobfitością objawiatroska i pańska łaskawobec swego narodu,który żyć może w blaskachz istotnego powodu. Ma tu dzielić ...
1
"Już mnie nie oszukasz" Harlan Coben
Pierwszy raz w historii mojego czytania Cobena zakończenia książki spodziewałam się już na początku. Czy była to już dla mnie stracona książka? Otóż wcale nie. Świetnie napisana, mistrzowska akcja i ciekawa fabuła. Maya Stern jest silną, odważną kobietą, która wie czego chce. Po śmierci swojej ukochanej siostry spotkał ją następny cios. Jej mąż Joe na jej oczach został zamordowany. Po jego śmierci stara się zajmować swoją córeczką, bo tylko ona jej została. Maya miewa częste koszmary powiązane ze swoją pracą i zmarłym mężem. Opiekunka Lily zawsze wzbudzała jej zaufanie i świetnie zajmowała się dzieckiem. Po namowach przyjaciółki Maya instaluje kamerę ukrytą ...
0
"Dziewczyna ze śniegiem we włosach" Ninni Schulman
O innej książce tej autorki pisałam nie tak dawno. "Dziewczyna ze śniegiem we włosach" to równiedobra powieść kryminalna. Ostatnio dość często powstają nowe skandynawskie kryminały. Dla mnie wcale nie jest ich za dużo na rynku czytelniczym. Miasteczko w Szwecji z pozoru piękne i spokojne. Ale to tylko pozory, bo od jakiegoś czasu zaczęły się tu dziać dziwne i złe rzeczy.W sylwestrową noc wychodzi młoda dziewczyna Hedda do znajomych. Na drugi dzień rodzice nie mają się już doczekać jej powrotu. Dziewczyna zaginęła i wszczęto poszukiwania. Okazuje się, że rodzice nie wiele wiedzieli o życiu swojej nastolatki. Dziewczyna zakochała się ...
0
Reakcja 66-latka, który pierwszy raz w życiu widzi kolory
Ten mężczyzna dostał od swoich wnuków niezwykły prezent - specjalne okulary, dzięki którym ludzie nie widzący kolorów mogą zobaczyć świat we wszystkich jego barwach. Dla 66-latka ten widok okazał się tak ogromnym przeżyciem, że nie był w stanie powstrzymać emocji...       Film znajduje się poniżej: ...
0
"Blizny" Rebecca St. James, Nancy Rue
Kirsten młoda dziewczyna skrywa w sobie wiele tajemnic. Ze swoim chłopakiem Wesem jej zdanie tworzy dobry związek. Pewnego dnia dochodzi między nimi do kłótni. Wesa wywiera na Kirsten presje gdyż ona nie chce uprawiać z nim sexu przedmałżeńskiego. Kiedy kolejnego dnia Kirsten myśli, że Wes chce ją przeprosić i oświadczyć się jej widzi jak on całuje się z jej najlepszą przyjaciółką. Kirsten dostaje szału i zamyka się w łazience, żeby zrobić to co zawsze przynosiło jej ukojenie w bólu. Kirsten od paru lat nacina się. Widok krwi, rozerwanie skóry i towarzyszący temu ból jak do tej pory pomagał jej ...
0
Moja ,, partyjna wina "
Obserwując to co wyprawia się przy okazji wypadku Pani Premier Beaty Szydło zaczynam zadawać sobie podstawowe pytania o sprawiedliwość, o to kiedy człowiek jest winny a kiedy nie.Bo to kolejna sytuacja gdzie bez żadnego postępowania sądowego wszelakie ,, tuzy "tegoż świata już wiedzą jak było. A więc PIS wraz z całą swoją otoczką osądził młodego człowieka , plus zapowiedział kolejną reformę tym razem Biura Ochrony Rządu . I tu mój minus bo w zdarzeniu ponad partyjnym wymagam wręcz udoskonalenia procedur tak żeby najważniejsze osoby Państwie niezależnie od legitymacji partyjnej były chronione , tym bardziej że to już kolejna ...
1
Ranking wyszukiwań XXX wg krajów
Jest to kwintesencja raportu jednego z porno serwisów.  Zobacz co wpisują w wyszukiwarki porno mieszkańcy poszczególnych krajów, ale z niektórymi frazami uważaj, bo lepiej ich nie sprawdzać... 1. Stany Zjednoczone – lesbijki2. Wielka Brytania – squirt3. Kanada – nastolatki4. Indie – bhabi, czyli siostra starszego brata5. Niemcy – MILF6. Włochy – mamuśka7. Francja – beurette, czyli Arabka z Afryki Północnej8. Australia – masaż9. Brazylia – novinha, czyli młoda dziewczyna...
3
W odpowiedzi na zarzuty niejakiej Wołodyjowskiej
Zamiast szukać własnych słów na temat naszych władz i ich empatii i poświęcenia dla swoich w końcu wyborców, na których tak chętnie się powołują, podejmując swoje demokratyczne decyzje, postanowiłem podeprzeć się słowami Hajduczka pana Zagłoby czyli Magdaleny Zawadzkiej, która tak oto określiła pomoc rządu dla dotkniętych kataklizmem pogodowym."Drodzy państwo! Nie komentuje, przytaczam tylko fakty i zwracam uwagę, ze jest 21 wiek, a my żyjemy w dużym, europejskim państwie. Potworna nawałnica, która podczas długiego weekendu przeszła przez woj. Kujawsko-Pomorskie zabiła 6 osób, zniszczyła dorobek ludzi i przyrodę. Na pomoc dzieciom z obozu harcerskiego w Suszku pospieszyli strażacy ...
4
Leksykon filmowy. Film gangsterski cz. 3
Pod koniec lat 50. XX wieku pojawiły się filmy o "starych, dobrych czasach", gdy gangsterzy załatwiali porachunki w ulicznych strzelaninach.Do takich właśnie filmów utrzymanych w tendencji lat trzydziestych należą: "Machine Gun Kelly"z 1958 roku z Charlesem Bronsonem, "Al Capone", czy "Bloody Mama". Największy sukces odniósł jednak film "Bonnie i Clyde" z 1967 roku- obraz pełen przemocy i zbrodni. Główni bohaterowie tego filmu- para zakochanych w sobie rabusiów- stali się postaciami mitycznymi. A słynne zdanie: "Rabujemy banki" przeszło już do kanonu kultowych filmowych kwestii. Film ten wywołał gwałtowne kontrowersje, gdyż nie tylko przesunął granice przemocy prezentowanej w kinie ...
0